Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?

Príspevok v téme: Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?
janeczz

Pekný deň prajem, v odbornej literatúre od jedneho velmi uznávaného odborníka v oblasti díet,spravnej výživy som objavila toto:
Vypočítame ju podľa nasledovných vzorcov:
• MUŽI: (výška v cm × 0,72) - 58 = ideálna váha v kg
• ŽENY: (výška v cm × 0,63) - 49 = ideálna váha v kg

V prípade, že máte mohutnú kostru, je treba k tejto ideálnej váhe pridať 10%. Či máte, alebo nemáte mohutnú kostnú stavbu, spoznáte podľa toho, že si zmeriate obvod zápästia dominantnej ruky (tej, ktorou píšete). Ak u mužov výjde 18 a viac cm a u žien 16,5 a viac cm, patríte do kategórie ľudí s ťažkými a mohutnými kosťami.

Takže napríklad:
Ste muž, meriate 192cm a obvod zápästia je väčší ako 18cm. V tom prípade ideálna hmotnosť = (192 × 0,72) - 58 = 80kg; ale keďže sa jedná o človeka s mohutnou kostnou stavbou, treba ešte pridať 10%, čiže 80 × 0,1 = 88kg.

Sedí vám etnto výpočet? je váha ktorá vám vyjde idealna pre vas? :) Ďakujem.

PS: ja už musim toho svojho chlapa donútiť niečo robiť!

Meretseger

Vyšlo mi 51,8 a mám momentálne nejakých 56 :-/ Dobrý výpočet, dokonca okolo tých 52 mi tiež pripadalo veľa. Ešte pred piatimi rokmi som mala 44 kg, božee, kde sú tie časy!

nirv

Jasné že je to orientačne, závisí od stavby tela, plus mínus pár kíl. A každý ako sa cíti. Ak je niekto prichudy či pritucny a nevie o tom, ani tabuľky mu nepomôžu. Btw, ja mám ideálnu váhu :) ale premenila by som dve kila sadla za kilo svalovej hmoty.

Patinka

Mne vychádza 56 a mám výšku 168 a moja váha je 55.. Ale obvod či čo mojej ruky je 16.. Ale podľa mňa je to blbost.. Mojím polužiačkam to nevijde, pretože oni su priveľmi chude, chudšie ako šparatko.. A toto je podľa mňa len utešujuci "fakt" ženám aby boli spokojne so svojou váhou.. Ja osobne hoci vizerám akurat so sebou nesom spokojná vôbec.. Ale váha mi sedí

lola001

Ukazalo mi idealnu vahu (162 cm)....52 kil a mam 49 kil ( je na tom nieco pravdy, prijala by som tych 52 aj viac ):)

Agnes999

Nieco na tom bude, mne podla toho vychadza, zeby som mala schudnut 5 kil a to zeby som mala som vedela aj pred tym. Ale ked ono je to take tazke a ja som tak pazrava :-(

sususu

no to sa mi nejak nevidi, v tom pripade by som mala mat o 3 kila viac a to urcite ze nechcem, citila by som sa hrozna obluda :-(

janeczz

Ja som to tiez rkusala na viacerych ludoch a ked nie su ani extra chudy ale ani tucny tak to fakt funguje aj mne samej to kedysi vazne fungnvalo. A ja ye to si ja len seba dokonale predstavujem :D

kamoska_

co ti ja viem, praveze mne to vyslo na viacerych chlapov a nevyzeraju s tou vahou nijako vychudnuto, uplne normalne, ale zas ziadne bachrate telce, to je pravda

Iba Katka

Bože, ja som dement, furt miešam tie vzorce :D Jednoduchá matematika a ja to doseriem

Pokus číslo 3: 59.9

Ok, môže byť :D

Dadula56

Na chlapa strasne malo, aspon ja osobne preferujem trocha objemnejsie typy, na priatela mi vychadza 75 kg, to si ani neviem predstavit.
U mna to vychadza presne tolko kolko vazim, este aj na desatinne miesto. Ja sa takto citim fajn, takze pre zenu aj ano.