Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?

Príspevok v téme: Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?
janeczz

Pekný deň prajem, v odbornej literatúre od jedneho velmi uznávaného odborníka v oblasti díet,spravnej výživy som objavila toto:
Vypočítame ju podľa nasledovných vzorcov:
• MUŽI: (výška v cm × 0,72) - 58 = ideálna váha v kg
• ŽENY: (výška v cm × 0,63) - 49 = ideálna váha v kg

V prípade, že máte mohutnú kostru, je treba k tejto ideálnej váhe pridať 10%. Či máte, alebo nemáte mohutnú kostnú stavbu, spoznáte podľa toho, že si zmeriate obvod zápästia dominantnej ruky (tej, ktorou píšete). Ak u mužov výjde 18 a viac cm a u žien 16,5 a viac cm, patríte do kategórie ľudí s ťažkými a mohutnými kosťami.

Takže napríklad:
Ste muž, meriate 192cm a obvod zápästia je väčší ako 18cm. V tom prípade ideálna hmotnosť = (192 × 0,72) - 58 = 80kg; ale keďže sa jedná o človeka s mohutnou kostnou stavbou, treba ešte pridať 10%, čiže 80 × 0,1 = 88kg.

Sedí vám etnto výpočet? je váha ktorá vám vyjde idealna pre vas? :) Ďakujem.

PS: ja už musim toho svojho chlapa donútiť niečo robiť!

gabča

Ja som videla aj take tabulky ze vyska otca a matky , ale tie si sprostosti, lebo napr ja mam nizkych rodicou ale vysokeho dedka... a som vysoka, takze tento vzorec je urcite lepsi ako tie debiliny ktore najdete na nete!!! dakujem . :D

O.o

Nieje 80kg ako 80 kg ak to ma niekto pomer svaly 80% tuk 20% a dalsi svaly 65% a tuk 35% s rovnakou vyskou a vy tvrdite ze su na tom s bmi rovnako tak ste ma pobavili ;)

Gima

Vypočítajte si BMI
Výška:
1__cm deleno
Váha:
___kg
Vedeli ste že... ?

Index telesnej hmotnosti (angl. Body Mass Index – BMI) patrí medzi najviac používané metódy merania obezity. Počíta sa ako hmotnosť v kilogramoch delená druhou mocninou výšky v metroch.
telesná hmotnosť v kilogramoch
telesná výška v metroch
Váš BMI výsledok Ja meriam 152cm 1,52x1,52 je 2,31
Važium 47 kg
47: 2,31 je 20,34 moje BMI je 20,34
Vy si do toho vzorca zadajte svoje parametre ako je vyska a vaha.