Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?

Príspevok v téme: Ideálna váha k vašej výške - výpočet - pravdivý?
janeczz

Pekný deň prajem, v odbornej literatúre od jedneho velmi uznávaného odborníka v oblasti díet,spravnej výživy som objavila toto:
Vypočítame ju podľa nasledovných vzorcov:
• MUŽI: (výška v cm × 0,72) - 58 = ideálna váha v kg
• ŽENY: (výška v cm × 0,63) - 49 = ideálna váha v kg

V prípade, že máte mohutnú kostru, je treba k tejto ideálnej váhe pridať 10%. Či máte, alebo nemáte mohutnú kostnú stavbu, spoznáte podľa toho, že si zmeriate obvod zápästia dominantnej ruky (tej, ktorou píšete). Ak u mužov výjde 18 a viac cm a u žien 16,5 a viac cm, patríte do kategórie ľudí s ťažkými a mohutnými kosťami.

Takže napríklad:
Ste muž, meriate 192cm a obvod zápästia je väčší ako 18cm. V tom prípade ideálna hmotnosť = (192 × 0,72) - 58 = 80kg; ale keďže sa jedná o človeka s mohutnou kostnou stavbou, treba ešte pridať 10%, čiže 80 × 0,1 = 88kg.

Sedí vám etnto výpočet? je váha ktorá vám vyjde idealna pre vas? :) Ďakujem.

PS: ja už musim toho svojho chlapa donútiť niečo robiť!

sova7

taka somarina , že ažto dverami trepe , to každy chlap ma vyzerat ako chrt ??? vy ste sa fakt vsetci pojašili !!!

Elis85

Správne sa má posudzovať viac paramentrov, nie len tie uvedené. Ja som bola na konzultácii z www.chudnemzdravo.sk a tam tieto veci zostavajú ako prvé. Ak to chceš úplne presne, objednaj sa, teraz je to úplne bezplatné a okrem toho získaš aj analýzu zdravotného stavu, jedálniček na mieru a veľa ďalšieho

Esti

Dobrý deň, vyšlo mi že by som mala mať okolo 50 kg. Je to dobré ak pri 157 cm mám iba 43 kg. Ale aj tak mám pocit že mám trochu väčšie bruško.

Blondula

mne to vyslo po zaokruhleni presne tolko,kolko mam teraz a to je 59 kilov :-) ale aj tak sa budem snazit pribrat aspon 6-7 kilov,pripadam si chuda :D

kilecko

suhlasim z tym vypoctom vyslo mi ,ze by som mala mat 67 kg a ked som ich mala tak fakt super postava ,ale pridala som si aj tych 10 percent .

aaaaanonym

ja ma 13 rokou a mne vyslo ze mam 2 kila podvahu ale ja som tucna (vlaste taka normalna ale mam tucnejsie bolz brucho a stehna) ale moja o dva roky starsia sestra ma tolko kolko ja . Nemyslim si ze je to normalne. Piste prosim kolko mate kil ak mate medzi 12 -14

gaga

... pomoooooc, mne vyslo, ze mam 17 kg nadvahu :-(( som sice 6 mesiacov po porode, ale neviem sa "dojest" ...je to hroza - ako schudnut?????????????

lilyiankaa

no ja by som podľa tohto výpočtu mala mať 56-57kg ... a to si teda neviem predstaviť .. mávam max. 53 a aj to sa mi už nepáči .....

doubledog

pre muzov sa mi to zda divne, mne vychadza ze mam schudnut 7kil
a to som stihly :)
vobec to nezohladnuje napr. mnozstvo svalov