Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

vesela janka

Ahojte,ja mam stratu pigmentu od
4 rokov.Zacalo sa to malym
fliacikom na stehne. Ubehlo par
rokov a vitiligo je mojou
sucastou zivota.Samozrejme,
nestracam nadej na vyliecenie.
Momentalne som zacala uzivat
vyzivovy doplnok CHLORELLA
-sladkovodna riasa.Su to take
zelene tabletky.A od vcera sa
potieram tinkturou MELAGENINA
PLUS-placentarny pripravok.U nas
ho nie je dostat, mne ho prinie-
sol brat z Kanady.Uvidim ake
budu vysledky.Dam vediet.

filomena12

ja sa na ten clanok pozriem, prip. dam nejaky moj laicky preklad, ale teraz fakt nemozem, az po 25 marci. netvrdim, ze mozno nieco aj skor, ale to neslubujem. Mam vitiligo tiez, tak za ma to zaujima a velmi

melinka

amibeag, prosim ta vies o com priblizne hovori ten clanok??lebo ja v angline niesom az taka dobra zeby som to dokazala prelozit...prosim ta ak vies napis ze o com to je ten clanok co tam vlastne sa odporuca na vitiligo....dakujem pekne

tondot

Zdravim ja mam vitiligo od narodenia a teraz mam 28rokov od malicka som chodil najprv na ozarovanie a a do Juhoslavie co rodicom poradil primar kozneho oddelenia v TT nemocnici. Musim povedat ze sa mi to na zaklade vystavovania slnku na niektorych castiach zmensilo ale na niektorych a hlavne na tvary uplne zmizlo. Mozno by to zmizlo vsetko ale udrzte male dieta nech v klude lezi pri mori na slnku. Vie m ze sa hovorilo ze pomaha aj bravcova pecen nie uplne orestovana ale tak aby bola este ve vnutri krvava to neviem skusal som aj to ale neviem ci to pomohlo. Ten primar kedysi mi zohnal raz z Kuby liek co sa vola PABA je to paraaminobenzoova kyselina. Od vtedy som ho nezohnal ale ked som sa naposledy pytal koznej na ten liek tak povedala ze pozna ho aj vie ze sa pouzival ale zistili ze je nebezpecny pre organyzmus.

melinka

Dobry , nema niekto skusenosti kto ma vitiligo a uziva alebo uzivala hormonalnu antikoncepciu?Aky ma vplyv na vitiligo antikoncepcia ci ho nerozsiruje nahodou?alebo ine skusenosti...dakujem