Čipovanie psov

lost

plus, parazity sa daju chytit aj tak, ze clovek stupi do hovna v slapkach v lete, preto treba zbierat a apelovat na vsetkych nech zbiraju :)
a nie len pokutovat za navolno..

lost

nepsravne, aj moj je izbovy a dokonca s nim spim POD jedno uperinou a je v pohode.
talbketka ucinkuje 1 den, ak sa ti psik nakazi zjatra, tak bude 3 mesiace zaparazitovany.
;)

Xena

lost....lenže naši su vo vnútri ,tak preto chcem odčervovať, lebo ako sa hovori, že vela týchto parazitov by sa potom mohlo preniesť aj na ludi.....

lost

nemala by si to vycitat, nic sa na tom uz nezmeni.. ;)

citala si ten dlhy clanok o odcrevneni?

hovori v skratke to, ze je to vrchpolne neucinne a zbytocne zachemizovanie psa..

idealne je brat kazdy mesiac-dva (alebo ked je vidiet ze ma cervov) pod mikroskop (veterinar alebo student v labaku na veterina urobi za par eur)

tiez som ho 2 roky zbytocne odcrevnoval, nevidiac nelogiku a podvod skovany za tym..

Xena

lost.....možno maš pravdu ,ale ja si budem furt vyčitať, že som ho nedala čipovať predtým ako sa stratil,lebo som si dávala na čas.............

lost

keby mal cip, tak by museli byt splnene INE podmienky a to:

AK ho najde bezuhonny clovek a zoberie do utulku/na miesto kam ma a zaroven
AK ten clovek ma citacku a zaroven
AK s nou vie poraidne narabat (dobrovolnik vacsinou, dobroumyselnik ale mozno zle trenovany) a zaroven
AKma spravne frekvencie a zaroven
AKcip technicky nezlyha a zaroven
AKje datazbaza v poriadku a aktualizovana a zaroven
mnoho inych faktorov.. nie som jasnovidec..

Xena

lost.........no tak ja som toho môjho bývaleho /čo sa mi stratil pred 2 mesiacmi/ strihala sama, možno aj tohto si ostriham sama ale musíme ho 2 držať a 3-tí strihá a je dosť obtiažne zabezpečiť aby mali 3 z rodiny čas mi ho podržať.... a toho strateneho som nemala čipovaného a doteraz to lutujem,lebo keby mal čip, tak by som ho možno bola už davno našla :-(((