masturbacia zien

total_psycho

Baby čo tu píšete, že sa bojíte, že si tam dole niečo poškodíte, že vám mešká menzes a podobne, vôbec sa nebojte... ja už som masturbovala keď som dostala krámy a menzes som teda normálne dostala, raz som ho nemala dva mesiace a potom pohode, normálne cyklus pokračoval... ono to chvíľu trvá kým začne byť pravidelný, u niekoho dlhšie, u niekoho kratšie, a aj keď už pravidelný je, niekedy tam výkyvy sú. Pamätám sa, že kamarátke tiež raz meškal menzes celý mesiac a to už ho mala asi rok, ak nie viac, takže zopár dní je podľa mňa nič..

Kl

Ahojte mám 12 rokov a masturbujem od 11. Menštruáciu som dostala ako 10 ročná, tento mesiac mi ešte neprišla a bojim sa že som si tam niečo poškodila alebo že som tehotna...prosím vas o radu..ďakujem :(((((((((((((((((((//

Lilu22

Ahojte mam 12 a niekedy to skusam ale este som si tam nic nestrkala... mam asi 2 roky vytoky ale bojim sa ze ked to skusam tak nedostanem menzes... prosim povedzte ci to moze ovplyvnit kedy ho dostanem

leabodnarova3

Ahojte dámy, volám sa Lea a potrebujem poradiť. Chcem sa naučiť masturbovať ale neviem ako. Pár krát som to už skúšala ale neviem ci to robím dobre. Taktiež sa bojím že si to tam poškodím. Prosím vás, napíšte mi ako mám správne masturbovať. Alebo mi pošlite video ako to vy robíte. Moc by mi to pomohlo. Môj e mail je leabodnarova3@gmail. com. Budem vám veľmi vďačná. Skúste mi napísať alebo video poslať čo najskôr. Ja mám 18 a prosím rovesníčky v mojom veku o pomoc. S pozdravom Lea

leabodnarova3

Ahojte dievčatá, mám veľký problém. Strašne by som chcela vedieť masturbovať. Skúšala som to párkrát, ale neviem či to robím dobre. Bojím sa že si tam dnu niečo poškodím. Ktoré máte nejaké skúsenosti s masturbáciou napíšte mi na leabodnarova3@gmail. com. A keby bola nejaká dievčina taká dobrá a poslala by mi nejaké video, ako sa to správne robí. Bola by som jej veľmi vďačná. Budem sa snažiť čo najskôr odpovedať. Skúste mi čo najskôr poradiť. Ďakujem vopred. Lea

Milujte sa

Najprv musíme pochopiť, že pohlavné orgány nemôžeme pokladať za hračky. Sexuálne impulzy majú celkom iný charakter ako napríklad smäd, hlad alebo vylučovanie slín či sĺz. Veď si len predstav, či by cez sliny alebo slzy mohol vzniknúť nový človek? Pohlavný pud je naozaj túžbou, ale nie toho istého druhu ako potreba jesť či piť. Každý normálny človek môže silou vôle vytrvať v sexuálnej abstinencii a určite neumrie; no toto nie je možné v oblasti jedenia či pitia. Devätnásťročný Andrej v liste píše, že pred rokom zložil sľub sexuálnej zdržanlivosti do uzavretia manželstva. Odvtedy nemal pohlavný styk a nepodľahol sebaukájaniu. Silou vôle teda možno ovládnuť pohlavné pudy, ale nemožno dlhšiu dobu nič nejesť alebo nepiť.

Prečo je sebaukájanie zlé? Lebo ním prejavuješ nedostatok úcty voči sebe samému, utekáš do fiktívneho sveta a sústredením sa na osobnú rozkoš prehlbuješ v sebe egoizmus a citovú nezrelosť. Takto ubližuješ svoje budúcej manželke (manželovi). Pravidelné sebaukájanie postupne vedie k návyku a k závislosti na sexuálnej rozkoši.

Nezabúdaj, že nečistota tohto druhu ohrozuje predovšetkým tvoju slobodu, stáva sa nútením, neslobodou. Tvoja vôľa je paralyzovaná, prestáva fungovať mechanizmus kontroly, a tak strácaš slobodu, ktorá je nutná k tomu, aby si mohol milovať. Nečistota je teda ničivá, týka sa toho, čo je najintímnejšie a najsvätejšie – schopnosti milovať. Preto hriech nečistoty po sebe vždy zanecháva horkú príchuť a smútok.

Nečistota sa v mnohých prípadoch stáva obsesiou, čiže neustálym pozeraním a myslením na všetko cez prizmu sexu. Chorobná predstavivosť sústredená na sex vedie k ochrnutiu ducha. Vzniká bludný kruh, pretože predstavy vedú ku skutkom, no nečisté skutky ešte väčšmi prebúdzajú predstavivosť.
---------------
kresťanský časopis Milujte sa!

DankaFontanka

" čista laska " ........ty mas načisto vymytý mozog... ale totálne našrot ..... nič o tom nevieš ...... bud si dajaka vymleta mniška ktora ma už úplne vymlety mozog ako ešte nedospelá tupka

no prisam bohu :D :D :D ved toto je jebnute čo píšeš

Jogurt6

Ahojte mam 12 a masturbovala som nie čssto možno raz xa den a to aj tak raz do 3 mesiacov mozno a niekde som sa docitala ze to je hriech a niekde ze zasa nieje ..ked som to robila tak som si vôbec neuvedomovala ze je to hriech a teraz ked to ako tak viem mam sa z toho spovedat? Pls poradte som zufala