Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

masturbacia zien

leabodnarova3

Ahojte dievčatá, mám veľký problém. Strašne by som chcela vedieť masturbovať. Skúšala som to párkrát, ale neviem či to robím dobre. Bojím sa že si tam dnu niečo poškodím. Ktoré máte nejaké skúsenosti s masturbáciou napíšte mi na leabodnarova3@gmail. com. A keby bola nejaká dievčina taká dobrá a poslala by mi nejaké video, ako sa to správne robí. Bola by som jej veľmi vďačná. Budem sa snažiť čo najskôr odpovedať. Skúste mi čo najskôr poradiť. Ďakujem vopred. Lea

Milujte sa

Najprv musíme pochopiť, že pohlavné orgány nemôžeme pokladať za hračky. Sexuálne impulzy majú celkom iný charakter ako napríklad smäd, hlad alebo vylučovanie slín či sĺz. Veď si len predstav, či by cez sliny alebo slzy mohol vzniknúť nový človek? Pohlavný pud je naozaj túžbou, ale nie toho istého druhu ako potreba jesť či piť. Každý normálny človek môže silou vôle vytrvať v sexuálnej abstinencii a určite neumrie; no toto nie je možné v oblasti jedenia či pitia. Devätnásťročný Andrej v liste píše, že pred rokom zložil sľub sexuálnej zdržanlivosti do uzavretia manželstva. Odvtedy nemal pohlavný styk a nepodľahol sebaukájaniu. Silou vôle teda možno ovládnuť pohlavné pudy, ale nemožno dlhšiu dobu nič nejesť alebo nepiť.

Prečo je sebaukájanie zlé? Lebo ním prejavuješ nedostatok úcty voči sebe samému, utekáš do fiktívneho sveta a sústredením sa na osobnú rozkoš prehlbuješ v sebe egoizmus a citovú nezrelosť. Takto ubližuješ svoje budúcej manželke (manželovi). Pravidelné sebaukájanie postupne vedie k návyku a k závislosti na sexuálnej rozkoši.

Nezabúdaj, že nečistota tohto druhu ohrozuje predovšetkým tvoju slobodu, stáva sa nútením, neslobodou. Tvoja vôľa je paralyzovaná, prestáva fungovať mechanizmus kontroly, a tak strácaš slobodu, ktorá je nutná k tomu, aby si mohol milovať. Nečistota je teda ničivá, týka sa toho, čo je najintímnejšie a najsvätejšie – schopnosti milovať. Preto hriech nečistoty po sebe vždy zanecháva horkú príchuť a smútok.

Nečistota sa v mnohých prípadoch stáva obsesiou, čiže neustálym pozeraním a myslením na všetko cez prizmu sexu. Chorobná predstavivosť sústredená na sex vedie k ochrnutiu ducha. Vzniká bludný kruh, pretože predstavy vedú ku skutkom, no nečisté skutky ešte väčšmi prebúdzajú predstavivosť.
---------------
kresťanský časopis Milujte sa!

DankaFontanka

" čista laska " ........ty mas načisto vymytý mozog... ale totálne našrot ..... nič o tom nevieš ...... bud si dajaka vymleta mniška ktora ma už úplne vymlety mozog ako ešte nedospelá tupka

no prisam bohu :D :D :D ved toto je jebnute čo píšeš

Jogurt6

Ahojte mam 12 a masturbovala som nie čssto možno raz xa den a to aj tak raz do 3 mesiacov mozno a niekde som sa docitala ze to je hriech a niekde ze zasa nieje ..ked som to robila tak som si vôbec neuvedomovala ze je to hriech a teraz ked to ako tak viem mam sa z toho spovedat? Pls poradte som zufala

Girl456

Ahojte.
Ja mám 11 azačala som len tento rok.
V 10 rokoch som dostala menštruáciu.
A už mi mešká 5dní.A bojím sa že je to niečo veľmi zlé.Prosim napíšte mi či menštruácia príde alebo nie.Dopredu ďakujem.

zeddy

Ahojte, som smutný už asi týžden frajerka ma rada sadomaso sex dal som jej do vagíny petardu ona s tým suhlasila zapálil som to a bolo to všetko v piči :( dost hlboko rozrhalo jej to vaginu teras to šiju dufam že sa ešte zahrame..... No a teras druhý problem je to prúser ked si honim strúhadlom na syr ? mne to je príjeme no potom je koža inde a krv po celej miestnosti....