Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

hulenica1

ja som si prave do noveho roka dala ako predsavzatie to kontrolovat sama, nie uplne potlacit ale snivat menej, pretoze nechcem to uplne obmmedzit a utlct nejakymi liekmi, len to chcem trocha zredukovat, aby som vedela davat pozor, ucit sa a pocuvat tak dufam ze mi to pojde, a dufam, ze sa tu najde viac takych ludi, nie preto ze by som im to priala ale preto aby sme sa o tieto problemy mohli viac podelit

Lucia11

ale svojim sposobom, ked tak nad tym rozmyslam je aj trocha ukludnujuce vediet ze to nie som len ja, je to logicke ze sa to stava aj inym aj ked to zistenie ze je to takto pomenovane a su spisane priznaky ma trocha desi. suhlasim ze mi bolo lepsie ked som myslela ze je to len velka fantazia

Zlatovlaskaa

ale čím viac sa bude nad tým človek zamýšľať, tým to bude horšie.. Ked si nevedela že to je voláka diagnoza, tak si sa tým až tak nezapodievala..Teraz ti bude z toho ešte viacej prepínať a budeš sa príliš kontrolovať... Fakt ak chceš s tým prestať, tak to začni riešiť hned !!!!Lebo to bude len a len horšie..

hulenica1

neviem ci je to uz diagnoza alebo co, ale kazdopadne nou trpi viac ludi a myslim, ze tazko sao tom aj nieco dozvedia a ani nevedia ze nieco take existuje, ja som doteraz tiez zila v krasnej nevedomosti a myslela si že mozno len vela snivam a mam bujnu fantaziu ale tak potom som si zistila o tom viac a bolo to...

tu su nejake linky, zvacsa v anglictine kde pisu ludia ktori to maju a s vacsinou sa stotznujem v tom co robia

answers.yahoo.com
answers.yahoo.com
answers.yahoo.com

ked chcete precitajte si to, aj ked je to v anglictine ale priznaky su uplne totozne

Lulita

kks aj to je diagnoza? to mam potom toho hodne :D ale toto som robila v puberte skor... v sinavni som bola miss world, najlepsia tanecnicka na svete a kadeco :D

Lucia11

no mna tak skoro vystrelo dnes ked som citala tvoj prispevok, lebo to bolo prvy raz co som pocula ze to robi aj niekto iny... v kazdom pripade bola by som rada keby si dala aj neskor vediet, ako si na tom , ci je to lepsie a tak.

Zlatovlaskaa

Ja si myslím že veľa ľudí má tento "problém" a ani o tom nevie... Ja som si tiež myslela že to je celkom normálne, ale ty hulenica to máš veľmi vážne, podľa toho ako si to opísala...