Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

hulenica1

taktiez ma to vystrasilo, kedze som uplne normalny clovek a v beznom zivote fungujem uplne normalne, ani nikto si na mne nic nevsimne ale ked som sama uvedomujem si tento problem a nejako som na to nahodou klikla ked som chodila po nejakych strankach a ked som citala reakcie od ludi co tym trpia skoro ma vystrelo, presne to robim! a to som si myslela ze som jedina a zrazu to existuje, je to velmi abnormalne

Lucia11

inak hoci som ho doteraz nepocula, ani ma nikdy nenapadlo si o tom nieco hladat, hned ako som videla ten nadpis v prispevku som nejak vedela ze je to to:)

Lucia11

tiez som az doteraz nevedela ze je to pipisana diagnoza a pravdupovediac ma to trocha vystrasilo, lebo som sa tiez doteraz nestretla s niekym inym kto by to mal a asi som si ani neuvedomovala co to vlastne je. ja som to dlho brala ako nieco prirodzene nie ako problem

hulenica1

niekedy si myslim ze som touto schopnostou obdarena a len premyslam aky nudny zivot musia mat druhi ludia bez toho snivania

Lucia11

tiez si myslim ze sa netreba hanbit pred psychiatrom, ved na to je on tu a myslim ze oni riesia aj ovela horsie veci. aj ked je to vec o ktorej sa tazko rozprava.

hulenica1

Maladaptive daydreaming je vskutku velmi navykove (ani neviem ako to prelozit do slovenciny, dufam ze coskoro o tom bude nieco viac aj u nas), bohuzial vsak neviem si predstavit svoj zivot bez toho, snazim sa to sama nejak kontrolovat a nepocuvat hudbu alebo necitat knihy, skratka vyhybat sa spustacom, uvidim ako mi to pojde samej, ale casom myslim sama vyhladam nejaku odbornu pomoc, len mam pocit ze odkedy o tejto poruche viem viac sa za nu hanbim, mam pocit ze mi bolo lepsie ked som o tom nevedela a myslela ze som v tom sama

Zlatovlaskaa

hmmmm s tebou to vyzerá byť dosť vážne.. Normálne o tom povedz doma rodičom a chod ku tej psychologičke..Ja si myslím že je už dosť neskoro, lebo to je už dosť vážne a bude to ťažké sa z toho dostať, ale začni s tým niečo robiť ...a už dupľom, ked ťa to otravuje....Nehanbi sa tej psychologičky ona ti pomôže, nebude sa ti vysmievať...Ved tam chodia kadejaký ľudia

hulenica1

co som citala zaranicne fora, niektori co tym trpia, snivaju aj o tom ze maju nadprirodzene schopnosti alebo magicke ale o takom ja velmi nesnivam, skoro vobec, skor to ako som uz popisovala predtym

hulenica1

ja som to aj prelozila, len to docitaj dokonca vzdy tu anglicku cast a za nou nasleduje slovenska.

a ako to zastavit? netusim, ja den bez toho neprezijem a nechcem si predstavit co by som robila keby mi niekto zakazal snivat, aby by som zosalela, niekedy ked pozeram doma film castokrat mi trva dlhsie kym ho dopozeram lebo niektore sceny si musim pustit znova a zapamatat aby som ich mozno neskor vlozila do svojich pribehov, taktiez stopnem film a nachvilu sa prechdzam a robim proste nieco z toho filmu, je to dost divne ja viem ale nemozem si pomoct, ak ma ten film zaujal neskutocne a ti ludia v nom tak si ich hned musim ukradnut do seba a vytvaram si s nimi svoj dokonaly svet