Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

hulenica1

Zlatovlaskaa: inak ake su tie symptomy co si sa pytala, tak som nasla v anglictine jedine

* A repetitive movement while daydreaming (pacing, shaking an object in your hands, rocking etc.) However only 89% of people with MD have a movement like this, and it is not necessary for daydreaming - teda vykonavas opakovane pohyby, chodis hore dolu, vytvaras rozne gesta a pod.

* Listening to music while daydreaming is common - pocuvanie hudby pocas snivania s tym uzko suvisi

* If your daydreaming has begun to affect your real life - ak to snivanie uz ovyplyvnuje tvoj realny zivot

* Some people have reported dizziness, headaches and other physical symptoms after daydreaming - ak si z toho snivania vycerpana, mas zavrate, bolesti hlavy

* If you daydream more than you think is usual - ak sniva viac ako si myslis ze je bezne

* Some people who have this have symptoms similar to Asperger's Syndrome, ADHD or OCD. However, you may actually have one of these disorders AND MD. - toto suvisi s inymi psychickymi poruchami, mozno mas jednu z tychto napriklad

* If your fantasies are very vivid - ak su tvoje sny a predstavy velmi jasne

* Many MDers are emotionally attached to the characters they create within their daydreams - ak si nejak emocne a citovo priputana k osobam ktore si vytvaras pocas snivania

* People with this disorder often express the emotions they are feeling in their daydreams, and may cry, laugh, smile or make facial expressions according to what is happening in their fantasies - a ked pri tom snivani robis gestiku a mimiku, vyjadrujes pocity a emocie ktore s tym suvisia presne podla situacie ktora sa prave deje pocas tvojho snivania

doslova sa mi to prekladat nechcelo, tak snad s tym nebudes mat problem

Zlatovlaskaa

aj ked to nemám také ako ty, tak ťa viem pochopiť...
ale fakt nevieš ako to máš obmezdiť? vieš ono to je možno preto ťažké, lebo to trvá veeľmi dlho a si na to zvyknutá....Tak vždy ked začneš snívať, tak sa prinúť robiť niečo zmysluplné alebo porozprávaj sa s niekým....
Inak ked bol v kine Twilight tak som na to bola a som sa tak zažila do toho filmu, že ked to skončilo som normálne nechápala :) Som bola smutná že zase som v mojom svete ...

Lucia11

myslim ze je to aj tym ze v tom realnom svete musim velakrat riesit neprijemne veci, stava sa ti co nemozes ovplyvnit a v tom druhom si proste vytvoris veci ake ich chces mat. asi preto je to tak navykove lenze neda sa tomu venovat vzdy a donekonecna. je to sice velmi prijemne ale nikam to naozaj nevedie a nakoniec si vzdy uvedomim ze je to len iluzia a nic z toho nie je naozaj a je mi len blbo.

hulenica1

Zlatovlaskaa: hudba je atkym spustacom, asi najcastejsim, ale ak to dokazes kontrolovat a susstredit sa na veci na ktore mas, ci uz skola, vztahy a pod. tak na tom nie si zle, snivanie je fajn a clovek sa stava kreativnym ale myslim ze u nas je to dost na tarchu ak ti to doslova prinasa potesenie a radsej ako by si nieco riesila alebo tak tak radsej budes o tom snivat

Zlatovlaskaa

Ale ja ked snívam , tak ja rada snívam ..Je to taký útek pred realitou a otázkami čo by bolo keby mohlo byť ..Ja to neberem ako ťarchu, keby hej tak s tým prestanem..Ale väčšinou sa mi to stáva ked idem busom a mám v ušiach mp3..vtedy si ani neuvedomím že už mám pomaly aj vystupovať

Zlatovlaskaa

ja večne snívam ked si pustím hudbu, ale tak baby to mi je Vás ľúto... Ja to tak vážne nemám ako vy...Ja to mám v norme

Lucia11

presne, tiez keby sa dalo ani nepotrebujem nic ine. ale naozaj je to unavne a chcela by som sa viac sustredit na skutocny zivot ale nie je to lahke, mam z toho az depresie vazne rozmyslam ze za nejakym lekarom pojdem uz len kvoli tym depresiam.