Hlieny

azeroak

No takze ja mam problem tiez s hlienmy tore mi stekaju s hornych dychacich ciest dolu co je zahada. Trpim na to asi 2-3 roky + chronicky suchy kasel. Ja si nemyslim ze to su mliecne vyrobky ale moze to byt aj strava. Mlicene vyrobky nejedavam skoro vobec a mlieko kravske som nepil 3 roky. Sem tam sojove pijavam. Mam biele hlieny ktore mi stekaju do nosa a hrdla.Je to dost mozne ze organizmus sa nejak snazi branit pred niecim co neviem sam. Moze to byt v tele nejaky zapal ale to nebudem hovorit pretoze nejsom na to odbornik. Celkovo vela lekarov hento nevedia..... Skusam vsetko mozne a snazim sa s tym naucit zit aj ked je to velmi tazke. Ja uz aj prestavam verit na lieky a take veci co tu vela ludi pise. Jednemu to moze pomoct ale dalsim 100 nie. Podla mna by si v laboratoriach mali poriadne overit ci to naozaj funguje. To su moje skusenosti... Proste zivot je svina ja tot ak beriem bol som zdravy a uz som chory mam 21 rokov a niekedy by som chcel radse zomriet ako zit na tomto dosranom svete kde vsetci vidia len peniaze.. To je moj nazor..

- mira

vylucit uplne mliecne vyrobky, mlieko a bude po zahlieneni

K tomu bielu múku, sladkosti , ovocie a priveľa stužených tukov.

Prejsť na zeleninové a obilninové jedlá.

tgoo

Stale mam zahlieny nos,stekaju mi z neho hlieny do krku a na priedusky,neustale ich musim vykaslavat,prakticky cely den a celu noc,malo spim...poradte mi co mam robit...

fejo361

Zdravym vas moja dcera ma 7-roky a ma zahlenene priedusky berie uz 4-a pol dna klacid na priedusky a stale ma teploty do 38.5-C.potrebujem dobru radu alebo pomoc a este aby som nezabudol vam povedat je totis asmaticka a berie aj leky na astmu Dakujem

RNG

Odhlienovac a vyborny antimikrobialny prostriedok je oreganovy olej , vlastne jeho zlozka carvacrol. Odporucena davka je 3x100 az 200 mg carvacrolu.
NAC(na Slovensku acc) je tiez odhlienovac.

viktorko

dobry den prajem poratte mi uz tyzden sa dusim lebo mám hlien v krku a len niekedy vykasliavam co si mám nato dat???? dakujem

HenkiPenki

Ahojte, ja vykasliavam biely nehusty hlien z priedusiek alebo pluc, to neviem, nemam teploty, ani kasel, len proste stale vypluvam hlien ktory musim stale vypluvat. Neviem ci to ma nieco so sliznicou alebo s prieduskami...mam aj dost zahlienene horne dychacie cesty...podobny problem biely hlien...cez leto som mal problem s hornymi dych. cestami a prieduskami...a oslabenie organizmu...byvalo mi dost zle ale len velmi kratko...velmi rychlo to preslo...nemal som chut ani ist von na bicykli...cim bolo teplejsie tym mi bolo horsie..citil som sa slabsi...vykaslaval som sami hlien...daval som si nosne kvapky...ktore mi trocha pomohli ale...stale som maval hlien aj mesiac v kuse...tak mi bolo povedane aby som ich vysadil...pomohlo...ciastocne...zmenil som trocha ziv. styl lebo cez leto som sa moc namahal...cez tie horka lietal v praci po halach kde bola klimatizacia...citil som sa vtedy velmi slabo...teraz po 6 mesiacoch sa problem s hornymi cestami zlapsil...ale stale vykasliavam biely nenapadny hlien...cely den v kuse...je to neprijemne...neviem odkial to pochadza...vobec nefajcim, snazim dost sportovat...netusim co to moze byt...ale velmi ma to hneva...Vdaka

DAJAA

Ako ked ste fajčiari tak sa nečudujte z tych hlien kazde rano. Ja mam hlieny tiez kazde rano a viem ze je to mojou chybou cigaretami. Tak treba sa krotit asi tak. Papa

Hlienoš

Steká mí hlien do krku. Nemám ani kašel. Hlien cítim na prieduškami a mal som aj v plúcach. Užívam rozpúšťačku hlienov a pomáha to. Mal som pocit, že sa nemôžem nadýchnuť z plných plúc. No od kedy beriem rozpúšťačku hlienu, tak je to v poriadku, ale keď to vysadím, tak sa to sa to vracia. A keď si dám to rozpúšťadlo, tak cítim ten hlien ako chce ísť von a tak si dám raz prst do úst aby ma naplo a snažím sa to vyplúvať. Hlien je biely vyzerá to ako sliny a rozpustí sa mi aj v ústach. Myslel som si, že to bude životným štýlom, tak som začal posilovať a pravidelne cez výkend na túru do lesa. Ale hlien stále mám. Na ORL mi nič nezistili ani alergiu. Užívam aj GSE a na imunitu a C alebo multivitamín. Začal som sa stravovať zdravom. Prestal som piť mlieko ktoré zahlieňuje. Denne som vypil 1l a teraz nič. A hlien stále mám. A ešte ma štípe na podnebí, ale keď vykašlem hlien, tak to prestane.