Roaccutane - Aknenormin - Curacné - liečba akné

Maja, Žilina

Ahojte, ja užívam curacné a som nadmieru spokojná. Už po prvom mesiaci sa mi pleť výrazne zlepšila. Dodalo mi to sebavedomie. Jediné vedľajšie účinky čo mám sú suchšie pery, ale výborný je balzam z Lidl - Cien classic (tmavo modrý), predávajú ho v balení po 3 ks za pár €. Takže ani neviem, že sa mi pery vysušujú, dobre ich premastí. Mám ho vždy po ruke. Na pleť používam z lekárne - Excipial U LIPOLOTIO, stojí okolo 5 €, ale dlho vydrží, lebo stačí naozaj malé množstvo naniesť na pleť. Skvelý krém na vysušenú pokožku nielen na pleť, ale aj na telo. Len vrelo odporúčam.
Nebanujem ani to, že s liečbou som začala po dohode s kožnou lekárkou na leto, čo sa neodporúča, pretože sa človek nemôže vystavovať intenzívnemu slnečnému žiareniu. Ale je to ok. Nevadí mi, že sa nevypekám pri 34 st. na slnku. Prežijem to. ;-)

Sydney-S

Ja som užívala Aknenormin.
Myslím, že liečba trvala niečo cez pol roka.(na prelome 2011/2012)
Prvé dva mesiace boli kritické, lebo sa to zhoršilo (ale to bolo aj písané v prílohe lieku).
No inak bolo všetko OK, dalo sa to zvládnuť.
Nemala som vedľajšie účinky, len občas mi tiekla krv z nosa alebo popraskané pery ale to bolo úplne normálne, keďže izotretinoín znižuje produkciu mazu.
Preto bolo nutné neustále používať balzamy a krémy.
Jediná výhoda, že mi až tak nemasneli vlasy :D
No dnes mám opäť s tým istým problém, čiže sa mi to po 2-3 rokoch vrátilo.
Aj som premýšľala, že to začnem opäť užívať...no poisťovňa mi to 2x nepreplatí (predpis-cca 6eur, bez-25eur)
Preto by bolo lepšie zvoliť iný liek ale izotretinoínom, čiže curacné. :)

gigi7

Prosim možem zohnať tabletky bez predpisu ? už som to brala mam s tym skusenosti no som odcestovana momentalne, krvne testy by som si kontrolovala u obvodnej.dakujem

Tal

ahojte, nedá mi nenapísať aj jeden pozitívny komentár medzi tie vaše :D curacné užívam 5 mesiacov, čaká ma ešte jeden. Vedľajšie účinky nejako nepociťujem, akurát suché pery a oči. Najlepšie je, že si nemusím tak často umývať vlasy :). Problém mi robilo iba cvičenie vo fitku, tak s tým som musela prestať. Ale všetko to stojí za to, pretože som sa nikdy necítila lepšie ako teraz. Nemám žiadne depresie ani nič podobné... PRÁVE NAOPAK, dodalo mi to sebavedomie. Cca dva mesiace po užívaní sa mi pleť krásne zlepšila, nie som vôbec mastná ani leská a tým pádom sa cítim lepšie a nemusím sa stále skrývať za make-up.Som zvedavá čo bude keď lieky doužívam, ale verím že akné sa mi už nevráti...

emi1

baby, dávajte si na to pozor a pokiaľ nevyzeráte naozaj ako strigy, tak radšej neriskujte. teraz je to už 2 a pol roka, čo lieky neužívam, a od tej doby nie som ale doteraz schopná mať zdravý sex - proste nemám ani chuť ani nie som vlhká a o orgazme už ani nehovorím...na slovenských stránkach som o tom nenašla nič, ale keď pohľadáte po anglicky, tak sa dočítate hrozné veci...tak to prosím šírte ďalej...a nenechajte si zničiť život ako ja...za tých pár vyrážok to nestojí

Cenza

Vybrala som 8 mesiacov , podla vahy som mala vybrat az 10 ale dermatologicka mi predcasne ukoncila liecbu, ze uz mi to netreba vraj uz bola plet pekna... Ona mi to vysadila hned ako mi zmizlo cele akne ..lenze bolo treba pockat urcite aby to este viac potlacilo , nie hned brrrrr uz nemate nic koncime.... na jesen idem znova brat druhe opakovanie .

daniella27

Cenza a ako dlho si ho bral? Koľko vážiš? Myslím, že by sa mala vybrať dávka 120 mg na kilo váhy, čo sa týka liečby.

Jelen

Ahojte moja liečba sa začala dnešným dňom presne pred mesiacom... Veľa som nad ňou váha či ju mám začať dosť ma to odradovalo hlavne tie vedľajšie účinky ale U mňa sa zatiaľ okrem suchéj pleti žiadne nepreukázali čo som rada... Pred liečbou som si vlasy zmyvat každý druhý deň A teraz raz za 5dni...na pleti zatiaľ žiadne zmeny uvidím ako to bude ďalej... Moja kožná mi to predpísala bez problémov aj keď mám iba 15