Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

cestik

VIERA V BOHA JE VIERA V SEBA SAMÉHO... aj to pokračuje ale toto stačí... TO ZNAMENÁ ŽE... napíše mi niekto??? :D

MultiLevel

Boh, Alah, Krisna, Vesmirna sila......prajem Vam aby ste pochopili, ze vsetky tieto mena sme si vymysleli len my ludia, tak ako sme si vymysleli vsetky zakazy, prikazy, tresty, hrozby, ustanovenia a podobne :-) Skutocny Boh (alebo si tam doplnte svoj "nazov") netresta, je to cista laska, ktora sa nad nasimi pravidlami a definciami len usmieva :-)

hildegarde

kkafik, vicky
ezoterika + okultizmus a Boh sa naozaj vylučujú. Treba hlbšie hľadať dôvody, prečo je to tak, pretože na prvé počutie človek naozaj nevidí nič zlé napr. na meditácii (východnej) či aromaterapii. Myslí si, že sa tým približuje k Bohu, ale v skutočnosti sa od neho vzďaľuje. V strede týchto praktík však nie je Boh a láska, ktorá sa deklaruje, nie je tá Božia. Boh si nikdy neprotirečí. Nemôže niečo počas dlhých storočí vo sv. písme opakovane zakazovať a neskôr to dovoľovať. Rozlišujte duchov, až potom spoznáte pravdu. Nesúďte podľa zdania, ale hľadajte skutočnú pravdu. Aj prvým rodičom sa ovocie so zakázaného stromu zdalo dobré a vieme, ako to dopadlo...

prezyvko

"Ľudia v minulosti viacej verili v Boha a boli šťastnejší a to im stačilo."
ktoré obdobie minulosti máš na mysli? kresťanstvo má krvavé dejiny. už od začiatku boli buď prenasledovateľmi alebo prenasledovanými. a to trvá dodnes, ak žiješ na nesprávnom mieste.

slávabohu

Viete čo každý si ja sám za seba zodpovedný. Ja poviem iba toľko každý z nás dostal rozum - svedomie a slobodnú voľu. Boh a Ježiš sú tu od vždy - koľko tisís ročí sa o nich hovorí.Takých ezoterických spisovateľov sú novodobý a hlásia nezmysli. A ľudia ako sprostý sa po nich opičia. Ľudia v minulosti viacej verili v Boha a boli šťastnejší a to im stačilo. Teraz ako tu píšete o ezoterike a jej meditacie, vegetarianstve, joge čo všetko robíte a pozrite sa ako sa k ľudom správate. Poznám ezoterikov všetko vedia ako meditujú- ale sú zlý a zákerný.Ak príde čas aby pomohli skôr vedia ublížiť ako pomôcť. Nemám čo už napísať ste v začarovanom kruhu.

kafe

tralali, choď do knižnice, oddelenie náučnej literatúry a nechaj, nech si ťa kniha nájde :) Ja som hľadala niečo o rehabilitácii a našla som L.Hay: Miluj svoj život - úplne od veci, neviem prečo to tam držia. Ktosi to tu strašne a všade doporučoval, až mi to šlo na ňervi, že reku, ja si to just neprečítam. He-he a vidíš, potvora knižka si ma našla. Ale ujde, dosť som si z nej vzala.
Kafka: Parapsychologie; Joung:Chatrč; Murphy: MOC NÁŠHO PODVEDOMIA (skvelá); Voskampová: 1.000 darov; Harrisovci: Ako začať robiť ťažké veci; Mohr: Vesmírny objednávkový servis (a ešte jedna od nej) Reklamace do vesmíru; Day: Praktická intuícia; Bradyová: Prebuďte svoj šiesty zmysel; - všetko sú to knihy z knižnice. Možno v tej tvojej nájdeš niečo iné. Proste šáhni po niečom, ak ťa zaujme, neváhaj a čítaj.
Keď vieš po anglicky, na youtube nájdeš pár slov od Eckharta Tolle. Ten chlapík je strašne nesympatický, ale mne sa tak páči :) A tiež na youtube Teal Scot, pre zmenu kočka neskutočná. Obaja sa mi dobre počúvajú.

kafe

slavabohu, presne ako píšeš, mala by som byť šťastná. Ale nebola som. Čo už. Tiež by som bola radšej, keby to bolo také jednoduché - verím v Boha a žijem plnohodnotný život. Ak je ezoterika chybou a nemá mi čo dať, tak budiš. Ale ak mi dá to, čo mi chýba.. nestojí to za to skúsiť? (teraz mám na mysli čisto informácie, žiadna meditácia, čakry, guru majster, hypnóza..) Nájsť a žiť život naplno, nie ako zombík? Ja si myslím, že preto sme sem prišli - žiť, nie len prežívať. A to je to čo hľadám a myslím, že som aj našla.