Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

mam56

Ezoterika a Boh idú proti sebe, podľa základného učenia. Treba si však uvedomiť aj to, že proti sebe sú ľudia, ktorý veria v toho istého Boha, len kvôli určitým odchýlkam.
Tak sa asi nedá dopracovať k svätosti, či áno?

Boh Otec

Sľúbil som svetu Mesiáša. Urobil som všetko potrebné pre prípravu Jeho príchodu tým, že som sa ukazoval v podobách, ktoré ho predstavovali dokonca tisíce rokov pred Jeho príchodom!

Kto je Mesiáš? Odkiaľ prichádza? Čo bude robiť na Zemi? Koho predstavuje?

Mesiáš je Boh. Kto je Boh? Boh je Otec, Syn a Duch Svätý. Odkiaľ prichádza? Alebo skôr, kto Mu rozkázal prísť medzi ľudí? Bol som to Ja, Jeho Otec, Boh. Koho má predstavovať na Zemi? Svojho Otca, Boha. Čo bude robiť na Zemi? Dá poznať a milovať Otca, Boha.

Povedal:
"Nevedeli ste, že mám byť tam, kde ide o môjho Otca?" (Lk 2,49)
"Prišiel som, len aby som plnil vôľu svojho Otca"
"...Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to." (Jn 16,23)
"...Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach..." (Mt 16,9)
A kamkoľvek prišiel, aby oslavoval svojho Otca a dal Ho spoznať ľuďom, riekol:
"Kto vidí mňa, vidí Otca." (Jn 14,9) "Ja som v Otcovi a Otec vo mne." (Jn 14,11) "Nikto nepríde k Otcovi, iba cezo mňa." (Jn 14,6). Ktokoľvek je so mnou, je tiež s mojím Otcom. atď.

Nezabudnite ľudia, že po celú večnosť mám jediné želanie: dať sa poznať ľuďom a byť nimi milovaný. Želám si zostať s nimi naveky. Chcete skutočný dôkaz túžby, ktorú som práve vyslovil?

Keď som zistil, že ani patriarchovia, ani proroci nie sú schopní zabezpečiť, aby ma ľudia poznali a milovali, rozhodol som sa prísť sám.

Ale ako som medzi nich mohol prísť? Nebol iný spôsob, než prísť sám, v druhej osobe môjho Božstva. Poznajú ma ľudia? Budú ma počúvať? Nič z budúcnosti nebolo pre mňa tajomstvom, a tak som si odpovedal na tieto dve otázky takto:

"Nepoznajú moju prítomnosť, i keby som bol celkom blízko. V mojom Synovi budú so mnou zaobchádzať kruto, napriek všetkému dobrodeniu, ktoré pre nich vykoná. V mojom Synovi ma budú ohovárať, ukrižujú ma, aby mi spôsobili smrť."

Mám kvôli tomu prestať? Nie, moja láska k mojim deťom je príliš veľká. Neprestal som. Pochopte predsa, že som vás miloval temer viac, ako svojho milovaného Syna, či skôr viac, ako sám seba.

Väčšina ľudí pozná tieto udalosti, ale nechápu základnú vec: že k tomu všetkému ma viedla láska. Áno, láska je to, čo vám chcem zdôrazniť. Na túto lásku zabúdate. Chcem vám ju pripomenúť, aby ste ma poznali takého, aký som, aby ste neboli ako otroci, bojaci sa Otca, ktorý vás toľko miluje.

Hastr

ahoj, Boh je jednoducho stvoriteľ sveta, tak to ber. A to čo učí cirkev, je falošné učenie o postave menom Ježiš. Človek ježiš je modla, ktorú vytvorila cirkev, tá rímskokatolícka. Ježiš síce žil v dávnej dobe, bol to boží prorok. ale cirkev z neho urobila boha a to sa Bohu nepáči.
Modliť sa k Bohu je krásna vec, zážitok, zimomriavky, slzy...jednoduché.
pozri si túto zaujímavú stránku:

www.liecitelka-laura.sk

a zistíš skutočnú pravdu prečo si ako duša v tomto živote tu na zemi a aj ďalšie iné odpovede ktoré by mali zaujímať každého. Cirkev klame, ale tu nájdeš pravdu.
Pravdu od Boha

GoFruit

Mozno to hilde... brala tak ako o tom pise napr abraham od hicksovcov ze sme bozske bytosti lebo sme vlastne predlzenim Zdroja - ktory mas stvoril - v kazdom z nas je z neho kus a preto sme vlastne s nim rovnocenne bytosti - co sa krestanom nepaci vsakze. Lebo sme slobodne bytosti ktore su schopne tvorit si vlastnu realitu a nemusiasa klanat dakemu ludmi vymyslenemu bohu. Respektive knazom.

milosť

Prosím ťa o čom to tu trepeš kkaffik.
Kresťan vie ako sa má správať k Bohu aako má vojho BOHA milovať.A tie tvoje hlúpe metody a názory sú skôr sektárske.
A ti sweater prosímť za čo jej ďakuješ? Nechápem.
Proste trepete a trepete a všetko je to o ezoterike, ktorá je len samé zlo.

95431624

Zajtra sa bude v Prešove vo františkánskom kostole od 16.30 h konať prednáška prešovského arcibiskupského exorcistu vdp. Marettu na tému Znaky a znamenia. Najprv to bude trochu v kázni na sv. omši o 16.30 h, potom od 17.30 h bude samotná prednáška a po jej skončení bude od 18.30 h priestor aj na otázky a odpovede. Ak ste tu niektorí z Prešova a okolia, ktorých by zaujal pohľad exorcistu na veci diskutované v tejto téme, ako aj jeho osobné skúsenosti z praxe, určite príďte. Dozviete sa veci ...

PS: Pozor, bude tam veľa ľudí! Minule bola jeho prednáška natrieskaná :)

kafe

hilde.., ja na rozdiel od teba pripúšťam, že sa môžem mýliť. A vôbec mi to nevadí, ak sa aj mýlim. Ale asi čítavam/počúvam len nejakú light formu ezoteriky, lebo som nikde nenašla to, čo o ezoterike tvrdíš ty. Že by sa vo východnej meditácii klaňali ľudia sami sebe a považovali sami seba za Boha. Stále tam vidím, že sa považujú za nástroj Boha, rovnako ako kresťania. A rovnako ako kresťania sa čistia a stišujú (meditujú), aby boli schopný Boha vnímať. Rovnako ako kresťania, tvrdia že každý dostal nejaké poslanie (úlohu), ktoré tu na zemi má splniť. Na rozdiel od kresťanstva, utrpenie, bolesť považujú za znak, že niečo v tvojom srdci/mysli nie je v poriadku, je ukazovateľom, že potrebuješ niečo v sebe zmeniť, nie si v harmónii s Bohom. To kresťania bolesť a utrpenie spájajú s láskou, prípadne veria že Boh skúša ich vieru, alebo si pokorným prijatím trápenia zabezpečujú nejaké výsady, akoby to Bohu nejakým spôsobom robilo dobre, že trpia. Podľa mňa je z toho Bohu smutno, ak ľudia trpia a je to len dôsledok ľudskej neznalosti či neschopnosti.
Ja na kresťanoch nevidím (ani na sebe som to nevidela) tú plnosť života a hlavne radosť (radostnú zvesť)... že by boli slobodní, že by využívali to všetko, čo im Boh ponúka, plnosť! ALE, trvám na tom, že je to preto, že kresťania vôbec nepochopili o čom Ježiš hovorí a tak potom aj ich viera a život vyzerá. Ako chodenie do nemocnice - odtiaľ sa tak isto nevalia zástupy zdravých ľudí.

V Biblii kdesi je napísané, že keby ste mali vieru ako horčičné semeno a povedali by ste tomuto vrchu... To, čo kresťania považujú za zázrak (uzdravenia a pod) a Boží zásah, sú v podstate normálne veci, stále v rámci zákonov, ktoré Boh stvoril (a ktoré len nevyužívame a nepoznáme poriadne) a dosiahnuteľné každému, kto má pevnú vieru. Preto sa predsa ešte nerobím Bohom, že poznám gravitačné zákony či Kvantovu fyziku a využívam poznatky z nich vo svoj prospech. Tak ako bolo nebezpečné hovoriť, že zem je guľatá, je pre niekoho neprijateľné že Boh je zas o kúštik ďalej a zázraky sú vlastne prirodzená vec, stvorená tak, aby fungovali ako funguje gravitácia.

Nuž, tvoja odpoveď - Ježiš - mi stačila. Naozaj sa nezhodneme a vidíme veci ináč. Ja v diskusii končím. Ďakujem za fajn dišputu.

sweater.

to je na tych rozpravkach to najkrajsie, mozes si to vysvetlit ako len chces, kazdy podla svojeho aby mu to sedelo. koniec koncov tak to aj funguje