Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

BielyTesak

Ono Ezoterika je veľmi široký pojem a ako ju študujem prišiel som na to že vyžaduje strašne veľa ovládania niečoho a ak to človek neovládne zničí ho to , Nech medzi nami nie je nik, kto by sa vypytoval hádačov, vykladačov znamení, mŕtvych .. áno tieto veci sú zlé a sú nebezpečné , mŕtvy ktorých sa ezoterici vypytujú sú vlastne démoni. Ezoterika avšak môže aj veľa naučiť , vďaka nej niektorým veciam pochopíte lepšie .. nie je dobré hneď skúšať všetko pretože hovorí sa v nej o láske a dobre ktoré dané rituály prinesú ale to je klam ( Často prinesú utrpenie a bolesť ). Meditovať sa dá taktiež rôznymi spôsobmi , ako som povedal je potreba byť ostražitý a dávať si pozor. Intuícia nám pomáha často rozoznať čo je dobré a čo zlé.

Ak si človek myslí že dokáže ovládať tie energie sám a že dokáže ovládať vôbec niečo tak potom je hlupák a rúti sa do záhuby.

Reiki je nebezpečná hlavne kvôli tomu že neviete aký je naozaj liečiteľ ktorý vás lieči vlastnou energiou , ľahko na vás prenesie všetko zlé a zlou energiou vás ešte viacej zničí , javí sa vám možno ako dobrý ale neviete čo je naozaj v jeho vnútri.

Pýtam sa sám seba či idem správnym smerom a či je to naozaj to čo po mne život chce. Jediné čo môžem je poprosiť Boha aby ma viedol správnou cestou a Anjelov aby ma strážili a chránili. Pretože snažil som sa celkovo Ezoterike vyhnúť ale život ma k nej znova priviedol , či to bude dobrá skúsenosť alebo zlá nevyhnem sa jej a musím ňou prejsť ..

Biblia hovorí správne .. mŕtvy majú ostať mŕtvymi .. Ta všetka moc , ovládanie a neskutočná sila ktorú Ezoterika ponúka je naozaj nástrojom Diabla pretože práve to je to čo človeka zvádza vo viere a k hriechu , vtedy sa človek povyšuje nad Boha , moc ho zaslepí a temnota ovládne. Hodiť do vreca Ezoteriku s tým že je celá zlá sa nedá tak isto ako náboženstvo kedže ako som už spomenul existuje aj to dobro ktoré tam je a pomáha.

Tomu ktorý chcete ísť cestou Ezoteriky .. dávajte si pozor , budete skúšaný a pokúšaný. V temnote verte v svetlo ktoré vám dá jedine Boh a vždy budte pokorný.

Angiiiiieeeee

Týka sa to aj iných náboženstiev, veria v kadečo, od amuletov po kadejakých "bohov a tajomné sily" a nie v Ježiša Krista, Božieho Syna, nášho Pána a Spasiteľa.

Angiiiiieeeee

Biely Tesak, úžasné slová a teším sa úprimne z teba.. iba si prosím prečítaj v biblii aj o tom, nech medzi nami nie je nik, kto by sa vypytoval hádačov, vykladačov znamení, mŕtvych... že sa to Bohu oškliví. Som šťastná, že veríš v Boha, ale nemôžeme sedieť naraz na dvoch stoličkách, to nie je správne :( , klaňať sa Bohu a zastávať sa vecí diabolských :(.. Ezoterika a okultizmus sú jednoznačne proti Bohu a katolíckej viere v Ježiša Krista. On i mňa z nesmiernej milosti rovnako zablúdilú na púti vyviedol z omylov a priviedol k literatúre od kňazov exorcistov, kedy som to konečne pochopila aj ja... nemal mi to kto vysvetliť, preto to musím aj ja odovzdávať ďalej... kľudne sa opýtaj kňazov sám... Ja nemám žiadny hnev, je mi iba ľúto, že som sa kedysi takým ošklivým veciam z nevedomosti a bez poznania pravdy venovala tiež. Dnes už viem, že Ježiš jediný je cesta, pravda a život. Nič iné a diabolské :( . Ďakujem Bohu z celej duše, že ma nenechal blúdiť v tmách...

BielyTesak

Tak som konečne prečítal celú diskusiu a musím sa vyjadriť, Ľudia , hladíte na náboženstvá a ezoteriku v hneve a nenávisti .. v každom sa nájdu zlé veci a je na človeku či sa ich dokáže vyvarovať , lenže nehladíte na do dobré .. Všetky náboženstvá spája jedno a to je viera v Boha a všetky náboženstvá nás vo svojej podstate učia žiť dobrým spôsobom , pomáhajú nám rozoznať dobro a zlo a učia nás láske. Desatoro nám bolo dané aby sme vedeli ako lepšie žiť ale ľudia radšej odvracajú zrak od toho dobrého čo môžu náboženstvá ponúknuť , sú cestou pre mnohých ľudí v hľadaní viery a v hľadaní Boha , dobra a lásky.

Všetko sa dá využiť k zlému a to vrátane náboženstiev lenže v náboženstvách sú aj dobré odvetia ktoré ľuďom deň čo deň pomáhajú .. tak prečo ta nenávisť ? Pozrite , prešiel som si bolesťou a s bolesťou budem žiť do konca života , v živote prídu zlé veci lenže čo je dôležité je sa tie zlé veci naučiť prekonať pretože bez nich by sme sa nemohli rozvíjať ďalej .. nemôže existovať len dobro , šťastie a láska , jednoducho príde aj to zlé lenže ak to človek dokáže zvládnuť a prekonať s pokorou tak ho to posilní .. učíme sa z chýb a budeme učiť do konca života tak to je a tak to bude. Boh prináša do našich životov lásku a dobro , stojí pri nás aj v najhoršom. Jediný kto pri mne v bolesti a samote ostal bol Boh a jemu budem navždy vďačný. Je potrebné si uvedomiť že klaniame sa mu pretože nám pomáha prekonať tie zle veci , dáva nám silu a robí pre nás neskutočne moc a pri tom pochopte že by nemusel , preto mu ďakujeme a klaniame sa mu. Dal nám život , máme možnosť zažiť lásku , šťastie .. alebo chcete aby na svete bolo len zlo , ľudia sa vraždili , bolesť , samota a žiadna láska ? Ak vás robí utrpenie šťastnejšími prosím , nadávajte ďalej ale ak chcete dobro , lásku a šťastie tak prestaňte len nenávidieť a začnite hľadať dobro.

Ezoterika môže priniesť trápenie a zlo ale myslím si že ak ostanete pokorný a poprosíte Boha aby vás viedol a bol pri vás tak vám môže pomôcť. Modlenie je v podstate taktiež meditovanie .. Rád by som taktiež reagoval s úsmevom na tvári na zábavné komentáre že biblia sú len rozprávky , nemajú nás príbehy tak ako aj rozprávky niečomu naučiť ? Je to na vás ľudia , je ľahké nenávidieť a šíriť hnev i vykrikovať že život je nespravodlivý , tak vám poviem že mám deň čo deň bolesti a budem ich mať do konca života .. je život nespravodlivý ? Možno áno ale to neznamená že budem šíriť hnev , zlo a nenávisť keď môžem zažiť dobro a lásku .. takže by som povedal že rozhodnutie je na vás. Viem , prídu zlé momenty avšak jediná cesta vedie v pred a je už len na nás ako ňou budeme kráčať. Na záver ... každý kráčame inou cestou , v slzách a bolesti som pochopil že záleží na jedinom a to na láske ( moc a bohatstvo sú vám k ničomu , nie pravú lásku a šťastie si nekúpite ) , mám sa toho ešte hodne čo učiť ale verím že ma Boh povedie správnou cestou a môžem ďakovať len náboženstvu že ma priviedlo k viere.
Ezoterika či náboženstvo konajte dobro , šírte lásku a myslím že nezáleží na spôsobe akým ste sa k tomu dostali.
Avšak dávajte si aj pozor a budte ostražitý , poznám jednu poučnú frázu o diablovi .. Diabol je ako lev priviazaný reťazou , keď sa k nemu priblížiš pohryzie ťa. Tak toto je môj názor a moja skúsenosť z života , ak ste to dočítali tak ďakujem ( ospravedlňujem sa ak sa často opakujem predsa len už sú tri hodiny ráno :D ) a prajem vám naozaj šťastie , lásku a zdravie v živote. Šťastný nový rok prajem.

Angiiiiieeeee

Ezoterika pomaha na zaklade schopnosti a sil od diabla, viera v Boha ta moze zachranit, aby si sa vymanila a ocistila, chod za knazom, on ti to vysvetli najlepsie. Ezoterika a okultizmus su proti viere v Boha, je to navnada diabla, ktory ma velku moc, preto funguje, ale narokuje si na tvoju dusu i na tych, na ktorych tieto praktiky pouzivas.. nacas akoze pomoze, o to horsie sa vam to potom vrati, lebo vas tym dostava pod svoju moc!!! Otvorte srdcia aj oci ludia, nikoho neodsudzujem, samej mi to nemal kto povedat a netusila som, ze je to takto!

Eziiela

No,takto..kazdy z vas tu ma nejaku vieru..ezoterika nieje zla vec,vela ludom pomaha,ja osobne sa venujem aj inym veciam ako je odkliatie,zlievanie,bezne robievam vyklady alebo zoci..mnoho dalsich veci a pri tom svojim sposobom verim v Boha..modlim sa k nemu.

jnjn

Tu je moja skúsenost s ezoterikou. Zo začiatku super nedal som dopustiť. Všetko sa darilo. Zaujímalo ma všetko aura, sila podvedomia, joga, meditacie, čakry, anjely jasnovidectvo buddhizmus tolle murphy apod. Všetky sa schovavaju za lásku a boha atď pomoc iným bla bla jasné že to nemôže byť zlé. Teraz sa teším že som z toho von. Mal som veľké problémy. Uväzni vas to ako drogy neviete prestať aj keď už viete že vám to škodí. Viem že nikoho neodradím takého kto to nezažil, ale ten kto to zažil vie dobre o čom píšem. Pre takého budú moje slová dobrým utvrdenim. Ak niekoho zaujímajú podrobnosti a má koli tomu problém nech napíše. Prajem múdre rozhodovanie....

mam56

Nikdy by som nevyužil schopnosti silného démona pre bežného smrteľníka, lebo by ho to mohlo zruinovať.
Pre seba som Jeho schopnosť použil, bolo silné kaffee, ale dosiahol som, čo som chcel:-)
Vždy treba použiť len vieru v Boha, aj to vychádza, ale vy tomu už vôbec neveríte, lebo už neveríte ničomu, stratili ste ilúzie, stali ste sa nešťastnými, smutnými a depresívnymi.
Už nie ste Božími deťmi, chcete byť bohmi, ale na to nemáte, lebo Boh je len Jeden. God is the greatest. God is the Creator.
Duchovný svet je veľmi komplikovaný najmä, ak sa s takmer všetkými poznáte. Treba asi byť neutrálny, to je moja cesta.
Jednotlivé cirkvi sa medzi sebou hádajú, K. napr. s E., ale pri tom sa snažia dosiahnuť svätosť. Nič nedosiahnete. Boh všetko vidí. Boh nie je naivný, ani hlúpy, ani príliš dobrosrdečný.
Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlých tresce.
Viete p.d makový, ste slepí, lebo nevidíte duchovný svet, takmer nič ste nedosiahli, nemakáte na sebe a chcete byť bohmi?
Märchengestalten, na, ja...