Ezoterika a Boh

Príspevok v téme: Ezoterika a Boh
princess321

zdravim... citam si nejake knizky o ezoterike, dost ma to chytilo, ale este samozrejme nemam hlbsie vedomosti, mam vo vela veciach nejasno... chcem sa spytat, ci je ezoterika proti Bohu (krestanstvo, katolictvo)... prosim neurazajte a nerobte si srandu, ja verim a chcem nazory od ludi, ktori sa v tom naozaj vyznaju... vdaka:)

silvuska1

Leela333

ano suhlasim :) aj to je druh nabozenstva..len som chcela zdoraznit ze hinduizmus a budhizmus patria medzi 4 svetove nabozenstva, cize su oficialne uznavane, maju za sebou zastupy veriacich takze to tazko moze byt proti bohu..koniec koncov oni tiez uznavaju svojich bohov

Leela333

silvuska1, aj okultizmus je vlastne iné náboženstvo, to veštenie a krištály čo tu Bella spomínala... To patrí k wicce, čo je takisto náboženstvo. Ale cirkev spravila z okultizmu a pohanov niečo barbarské a diabolské.

silvuska1

bella12 :
takisto nesuhlasim s tvojim prispevkom
to ze to je napisane v Starom zakone este nic neznamena..ani Stary zakon nie je uplne doveryhodny zdroj, ty ako vies ze su to priamo bozie slova? ..nikto nevie presne co boh chce takisto sa tam presne nepise co vsetko je cloveku zakazane..
meditacie, cakry inak pochadzaju z budhizmu, hinduizmu takze ide v podstate o ine nabozenstvA, a nie nieco okultisticke..
a myslim si ze je velmi obmedzujuce pocuvat a dodrzivata striktne vsetky dogmy a pravidla krestanstva, takymto stylom nikdy neprekrocis hranice nabozenstva..kazdy by sa mal vydat aj vlastnou cestou, hladat a skumat a prave meditacie su sposob akym sa to da realizovat

Jefitto

Áno, je proti Bohu, pretože je to forma okultizmu... ide však o to, prečo to čítaš? Ja som osobne čítal napríklad aj korán, ale len z vedeckého hľadiska. V budúcnosti si planujem tiež prečitať satansku bibliu... tiež z vedeckých dôvodov. Očividne ešte nevieš rozlíšiť bludy, preto tú ezoteriku hoď za psom...

Leela333

A už prestaň zveličovať, že si o niečom prečíta to ešte neznamená, že z toho bude mať psychické problémy.

Leela333

Bella, to nie sú schopnosti ani od boha, ani od diabla. Inak s tebou absolútne nesúhlasím a dúfam, že tento tvoj preslov zakladateľku neodradí od skúmania nových vecí. Tiež som to pár rokov samo-študovala, lebo som bola zvedavá. Nevidím na tom nič zlé a nemyslím ani, že je to proti bohu, ale samozrejme, že cirkev s tým má problém - viz. príspevok od priserky99. Úplne s ňou súhlasím.

bella12

princess, je to čisto na Tvojom rozhodnutí, možno posledná vec, na ktorú by som chcela upozorniť, je nebezpečenstvo psychických problémov, ak sa tomu naozaj budeš chcieť venovať a ak si katolíčka, tak určite aj problémy duchovné. Mnohí sa takto dostali do područia temných síl a nemohli sa z toho vyslobodiť, stálo ich to veľa trápenia a pomohol im až exorcizmus (ten kresťanský). Prečítaj si skúsenosti exorcistu Eliasa Vellu, spoznáš aj temnú stránku ezoteriky.

pre ostatných: ako som už uviedla, toto si nevymyslela cirkev ani pápež, toto sú priamo slová Boha v Starom zákone, kedy cirkev ešte neexistovala. Ak neveríte v cirkev, ale v Boha áno, prečo neberiete jeho slová vážne? Ak to Boh zakazuje, robí to z lásky, pretože vie, že človek sa tým zahráva s ohňom a hrozí mu, že si veľmi ublíži. Cirkev nerobí nič iné, len tieto slová napĺňa cez svoje učenie. Človek má však slobodnú vôľu, sám sa rozhoduje a vyberá. Len bohužiaľ, častokrát na svoju škodu.

silvuska1

princess321 nechces si o tom pisat?
aj mna uz dlhodobo zaujimaju tieto temy aj som uz precitala dost knih..
takito som katolicka, chodim do kostola no nemyslim si ze je na tom nieco zle..
nevenujem sa priamo magii, okultizmu ani reiki ktore mozno su nebezpecne takze myslim ze je to v pohode

tabletka555

Ver v čo chceš, všetko je aj tak tvoja predstava, boh, neboh, ezoterika, ....
A aby sa niekto hádal o tom, čo môžeš/nemôžeš (všetky náboženstvá, viery a sekty sú PREDSTAVY ĽUDÍ), tak ja osobne s ním nemám o čom.