Posilnenie imunitneho systemu

Príspevok v téme: Posilnenie imunitneho systemu
sely4

ahojte,prosim vas poradte mi nejake dobre preparaty na posilnenie imunity,uz som vyskusala skoro vsetko-rakytnik 100% bio stavu som pila,jedla som susene goji-kustovnicu cinsku,jedla zinok aj vit.C a B strasne dlhodobo,teraz som si kupila ten jod-koncentrat...vselico,tabletkam sa vyhybam jak cert krizu,lebo ich jem uz aj tak dost-na epilepsiu,ale to s tym nesuvisi,mam pocit ze sa mi proste rozpada cely imunitny system-dlhodobo mi vypadavaju vlasy ale strasne a hrozne!doktory ma len odbiju ale ja to nemam uz len ako kozmeticky problem ale uz aj psychicky-kupelna je moja nocna mora!dlazka je jeden koberec z vlasov a plny syfon vo vani aj umyvadle-a vyberat to potom fakt neni moc dobre na moju psychiku,musi to robit moj manzel lebo ja sa uz na to nemozem ani pozerat,vsade kde sa len pohnem alebo suchnem zanecham vlasy,robia sa mi uz aj kuty a to uz od 25tky!proste mi je z toho uz zle akokeby ste boli v koncentraku-vsade same vlasy!ale to neni jediny problem-cele detstvo som bola velmi zdrave dieta vobec som nebyvala chora ale po puberte okolo tej 20tky to slo dole vodou-stale chytim nejaku chripku,anginu,nadchu ked je niekto chory,fakt neviem kde sa stala chyba,plet sa mi hrozne masti a to mam uz 30 rokov,mam hrozne akne na celom chrbte stale,potim sa uplne sialene akokeby sa mi zblaznili vsetky hormony v tele!tiez mi to na psychike moc nepridava a koli tomu mam velmi slabe sebavedomie lebo sa za to hanbim aj ked sa sprchujem kazdy den 2 krat a na hygienu som fanatik,doktory ma vobec neriesia,aj ked mne je uz z tohto zivota do placu,priberam a vobec!mi netravi,uz si pripadam ako robot ktory moze sice jest a pit ale nepotrebuje sa vyprazdnovat!a teraz v poslednej dobe mam casto problemy zenske a casto mam aj zapal mocovych ciest,velmi lahko a rychlo nachladnem hlavne od spodu aj ked sa dobre obliekam ja sa v zime uz bojim ist aj von!pomozte prosim poradte nejaky fakt zazrak na imunitu-ci mam uzivat aloe,chlorelu,jacmen,vlakninu,probiotika,alebo hlivu ustricovu alebo uplne nieco ine,co naozaj zaberie,neviem si vybrat a uzivat zas vsetko nechcem.dakujem

Sammy

Vidim, ze tato tema je dost stara, no napriek tomu som sa rozhodla, ze do nej skusim napisat. Trapi ma ten isty problem, ako zakladatelku temy. Mam velmi slaby imunitny system a tym padom byvam casto chora a nevzladzem. Prosim poradte, co je dobre na posilnenie. Dakujem uz vopred!

RNG

Znizena imunita moze byt casto od roznych tazko diagnozovatelnych(zamaskovanych ) nakaz, ako boreliozy a chlamidie, dakedy aj nase vlastne virusy a mykoplazmy, najnovsie je dost L-foriem rozsirenych, ktore lekari nevedia poriadne diagnozovat(casto az 70% poddiagnozovane, tj zachytia sotva tretinu z nich beznymi laboratornymi testami) a su znacne znizujuce imunitu tela
Ja by som teda okrem beznych , ako selen, zinok jod vitaminy C E D-3 , hodne mikrovlaknin a obcas nasadit kvalitne probiotika, ktorych mame nedostatok v potrave bral napr aj odmaskovac NAC, 2 x 600 az 1200 mg, cim dam telu moznost rozne tie zamaskovane infekcie spoznat a znicit.
Keby telo nebolo samo aj tak schopne ich znicit, su rozne doplnky, co pri tom mozu podstatne pomoct, ako GSE(citricidal), oreganovy olej(carvacrol), extrakty z olivovych listov (oleuropein ) a hromada inych, spomenul som len bezne a cenove pristupne.

sely4

dadula56 nie ziadne vysetrenia vlastne neboli len ma s tymi vlasmy poslal na kozne tam mi dala alpikort-kortikoidnu vodicku ale nepomohlo,mavam aj dost velke a bolave flaky na jazyku ohranicene a s tym ma poslal len na usne krcne tam mi zobrali len vyter z jazyka a nic a este mi robil testy na stitnu zlazu ta je ok aj kompletny krv.obraz,cholesterol je zvyseny az moc ale mam 30 rokov a to mam uz od puberty,aj ked nechapem z coho ked mam velmi rada ovocie zeleninu a zdravu stravu a masu a mastnym jedlam neholdujem a pecenove testy som mala akurat zvysene ale to bude tym ze berem 10 rokov antiepileptika.

Dadula56

Sely, bola si vysetrena na imunologii?Pretoze mna tam tiez odmietali poslat, lebo ved "mi predsa nic zasadne nie je".Az ked som urobila troska divadielko v ambulancii tak mi konecne vypisali papier. Z toho "nic mi nie je" bola porucha imunity a nasadenie rocnej liecby. Brala som Imunor a sama na vlastnu past som si kupila wobenzym, ale nelutujem tie peniaze, dostala som sa z toho. Plus doteraz uzivam kapsule cesnak+petrzlen a laktobacily. Samozrejme aj strava, ale tam som uz polavila a snazim sa zit tak, aby som minimalizovala stres.
Napis viac, ake vysetrenia si abslovovala...napr. endokrinolog, gastro bolo?

sely4

cukor ja by som rada skocila za nejakym odbornikom ale nasi doktory ma vzdy odbiju ze su to hluposti ktore zasadne neohrozuju zivot ale ja uz mam z toho dost vazne psychicke problemy ja to chcem riesit!ale neviem ako a ku komu mam ist...

priatelka aj jej mama chodia uz roky k tej terapeutke albertovej v blave. s priatelkou som uz styri roky, zo zaciatku mala problemy prave s imunitou, ale odkedy berie tu liecbu,jej stav sa dost podstatne zlepsil. ona si vzdy na jesen da nejaku kuru na posilnenie imunity a potom jej to vydrzi cely rok. nemava uz ani chripky. ja som nastastie uplne zdravy, tak mi staci len dobra nalada :-)
ale ako vidim, uz si vyskusala vsetky mozne preparaty, co takto skocit radsej za odbornikom a dat sa do poriadku?