Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot

Príspevok v téme: Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot
Magy

Zakladam tuto temu kvoli tomu, aby ste sa TU mohli vyjadrit so svojim nazorom na danu vec.

Poprosim pouzit vlastny rozum a zmysluplne argumenty, nie vyguglene citacie, prip. nazory inych ludi, znamych, rodicov, politikov, cirkvi...

Diskutujte slusne a bez napadania ostatnych za ich nazory.
--
A aby som to zacal a postavil sa na niektoru stranu, tak uvadzam svoj nazor: Kazdy z nas (s vynimkou svojpravnosti zbavenych ludi) ma vylucne pravo rozhodovat o svojom zivote, svojom tele A VSETKYCH JEHO SUCASTIACH.
Ako legislativne, tak aj fyzicky.
A teda v pripade zeny aj o plode vnutri nej, kedze je priamo zavisle na jej existencii.

merenice

Lost, v dnešnej dobe uz nie...na potrat idú bežné všelijaké flandry aj nezodpovedné baby, slušne baby uz vynimocnejsie, ale predsa...tie nad tým aspoň rozmýšľajú...poškodeny plod, to je uz menej častý motív ako kedysi

oviii

lost musim suhlasit ;) pekne si to napisal, len niektori to nikdy asi nepochopia co je skoda...nikto nema pravo rozhodovat ci niekto bude zit alebo nie a ani zeny, len preto ze sa to vyvija v ich bruchu a je to prilis male, aby ho mohli pocut a zastupovat jeho potreby a zaujmy na sude :p...skratka je to clovek lebo od splynutia spermie a vajicka sa to vyvija tym smerom a ze sa neporodi a zabije potratom tak to na veci podla mna nic nemeni, ze sa zabil clovek...clovek = embryo = plod = fetus ci akokolvek inak to chcete nazvat je to uz zivy tvor ;)...odcudzujeme vrazdy a milion vrazd malych deticiek sa deje kazdy den a s tym nic nerobime...smutne :(

lost

Otazne je, ci ma moj prispevok aspon nenulovu hodnotu, kedze vacsina (resp dufam ze vacsina) potratov je riesena z dovodu, ze je extremne vysoka pravdepodobnost, ze by bolo dane dieta velmi postihnute..

lost

Sranda je jedna vec.

Ak nastane tragedia, napriklad autonehoda, tak media a vsetci ludia prakticky placu a vyplakavaju a fnukaju ze "dva zivoty" ...

Lenze ak tito ludia idu na potrat, tak "to v bruchu ESTE nie je zivot, az ked to bude vonku"

Len taky maly paradox :D

Osobne si myslim, ze za potrat by mala zena sediet natvrdo v base - ano moze ist na potrat, tak isto ako moze zavrazdit susedu napriklad..

Pokial nevie sexovat, tak to robit nema.

To je moj nazor..

A ziadne okolnosti MA NEZAUJIMAJU.

Za chyby sa plati..

To je moj nazor..

Ak je to znasilnenie, kriminalka ma povinnost vypatrat nasilnika (a nie je to take tazke, ved cez DNA testy by sa to dalo bezproblemov, zijeme vo vyspelej technickej dobe, aspon sa tym chvastaju).

Ak to je normalna suloz, tak nesu vinu budto obaja, alebo súd nech rozhodne o vine a nevine..

Ale rozhodne je to zivot, hadam si niekto nemysli, ze "tam v bruchu" je to nezivy kamen a akonahle sa dotkne uteraku, tak ten kamen "ozije".

Blbost..

To je moj nazor..