Posilnenie imunity u detí

mirabelll

ahjaj bingo - je fajn, keď skombinujeme takto viac vecí aby deti boli zdravé aby boli fit!
Simka myslím, že ak je dieťa zdravé, tak sa z toho môžeš tešiť a hlavne je dobré urobiť všetko preto aby to tak aj ostalo!

ahjaj

-branie vitamínov
- vodeodolné topánky počas sychravého, mokrého počasia
- keď majú vonku pančuchy aj nohavice, doma majú len ponožky a tepláky
- časté umývanie rúk
- zvlášť starostlivosť o dostatok tekutín
-čerstvé ovocie a zelenina, sladkosti obmedzene
- pobyt na čerstvom vzduchu a cvičenie na chrbticu keď v ten deň nemali telesnú

Marosko-n

Naučte ich jesť s medikom surový, rozpučeny cesnak., Jedno žltko denne, podľa rokov, a potraviny s obsahom zinku a selenu. Je ich nedostatok v dnešnej strave. Žltko môžete do kašičky, do mliečka s medom zamiešať.A starším varte Hovädziu polievku, pečienku aj slepačiu. Cesnak naučte deti jesť pravidelne, potom si ho zoberú aj same. Skúsenosti.

Dan_ia

@mersia Panika v takomto pripade nie je na mieste, vlastne nie je na mieste vobec ked ide o zdravie dietata. Pri tom si musime zachovat chladnu hlavu, predsa chceme mu pomoct, nie este pritazit tym, ze budeme bedakat alebo co, chapes :)

simka456

Posilnujete detom imunitu, aj ked su v pohode? Ze nejako ich nic neskolilo?
Lebo teraz v zime ja mam take mierne obavy, aby mi nevylahli, aby neostali doma, ze nebudu moct do skolky chodit. A neviem ci mam dalej takto trpnut a cakat, ze co bude alebo uz teraz viem s tym nieco spravit aby sme sa tomu vyhli?

mersia

Cize nemam nejako panikarit? Ze pozerat aby doplnky, sirupy obsahovali, co najviac vitaminov? Mam radsej prizerat na to ake vitaminy a na co su dobre?

zuzula28

Čiže tých pár mesiacov, čo ho dávaš tak si spozorovala teda zlepšenie jeho zdravotného stavu hej?
Aj teraz v zime, keď sú nižšie teploty, tak nepokašliaval? Alebo že by bol unavený? Ja mám skôr z toho obavu, z takej tej únavy, malátnosti :/

Dan_ia

@mersia Ano su aj take, ktore obsahuju viac vitaminov, ale z mojho pohladu tieto su tie najdolezitejsie, aspon co sa tyka imunity a spravneho vyvoja a rastu. Aj ked mi je jasne, ze kazda sa na to inak pozerame :) Pre kazdu z nas su ine vitaminy dolezite evidentne :)

krastella

mersia to je síce možné, ale dôležité je aj množstvo vitamínov, obsah v doplnku, ktorý kúpime deťom :)
treba si ujasniť, ktoré vitamíny čo môžu priniesť :)