Posilnenie imunity u detí

magduska

...podla mna nie je normalne aby dieta bolo chore...aby muselo celit zdravotnym problemam uz v skolkarskom veku...da sa tomu zabranit...je to len o tom ako sa mi k tomu postavime...podla mna je potrebne posilnovat imunitu aby dieta nemuselo bojovat so zdravotnymi problemami...s chripkou a pod...

Emily opat

Pozri, neurobíš s tým nič. Ak ťa to upokojí, kúp si v lekárni nejaký produkt na akože posilnenie imunity. Budú to vyhodené peniaze, ale možno tomu budeš veriť a pomôže ti to.
U tak malých detí najmä v tomto období, keď sú v kolektíve v nedostatočne vetranej miestnosti je to že je dieťa “stále” choré, úplne normálne.
Za normálnu chorobnosť v tomto veku sa považuje 6-8 infekcií dýchacích ciest za obdobie jeseň a zima. Zober si, ze jedna takáto infekcia trvá 7-10 dni a vynásob si to.
Áno, každá prekonaná infekcia sa “zapíše” to imunitného systému a posilní ho. Dokonca sa dá povedať, že je žiadúce, aby si dieťa týmto obdobím prešlo.

zuzula28

Buduje si imunitu práve prekonávaním chorôb? To sa mi teda nepáči. To akože teraz budeme neustále doma, kým takýmto spôsobom si nevybuduje imunitu? To myslíš vážne?

Emily opat

Zuzula, je úplne normálne, že dieťa po nástupe do kolektívu často ochorie. Nemá ešte taký odolný imunitný systém a buduje si ho práve prekonávaním chorôb. Všetci rodičia malých deti si tým prešli, niektoré deti ochorejú menej často iné sú po pár dňoch zdravia opäť choré. Kašle, sople, teploty, hnačky, vracanie. Zaťať zuby a vydržať. Žiadne tabletky na podporu imunity nepomáhajú. Kúp radšej ovocie, dieta primerane obliekal, dopraj mu co najviac pobyt na čerstvom vzduchu. Čistí najmä nos od hlienov tou odsávačkou co sa pripevní na vysávač. Tým zmenšíš horzbu komplikácií.

zuzula28

Mamičky škôlkarov, ak tu teda také sú, potrebovala by som poradiť :)
Lebo zo zdravia našej Denisky som mierne na pokraji zúfalstva. Kým nechodila medzi deti bolo všetko fajn, nebol problém, že by bývala chorá, že by mala nádchu alebo čosi, ale akonáhle je medzi deťmi to je konečná, hneď niečo chytí, dostane a potom s tým musíme všemožne bojovať a po pravde nás to obe dosť vyčerpáva, preto ak niektorá ste si prešli niečím podobným tak by som ocenila vaše rady :)

Marosko-n

Mamičky, nezabudnite, dávať detičkam primiešavať do mliečka s medíkom aj žĺtko, aj do kašíčky ho zmiešať.
Všetkým deťom na Slovensku aj vo svete chýba živočišná B12 , a vajíčko z domáceho chovu má všetky potrebné vitamíny a stopové prvky pre rast dieťaťa.
Mali sme 5 detí a všetky vychované na domácom mliečku a domácich vajciach. od 3 týždňoch sme im do mliečka s medom a vajíčkom dávali rozpučený cesnak a nechodili sme po lekároch, dodnes už majú 35-43 rokov a nikdy nepotrebovali pre chorobu lekára ,Ani alergie ani iné choroby. Mamičky neverte novodobým vzdelaným detským mudrlantom !!!!! Novodobé detské choroby sú spôsobené nedostatkom živočišnej B12 a ostatných vitamínov !!!!
Čo je umelé to aj ostane umelé.
A z dojčenskej vody v plastových obalov budete mať neplodné deti, budú sa rodiť s defektami postihnuté.