Posilnenie imunity u detí

simka456

Mirabelll takze mam na to mysliet aj teraz ano?
Marosko tak co sa tyka tychto veci, tak to sa snazim, medik maju casto, ale mam pocit, ze to nestaci, aj tak trpnem aby nevylahli :/

mersia

Dakujem trochu si ma upokojila s tym, ze si mam zachovat chladnu hlavu. V niektorych veciach ma proste skor chyta panika :D
Marosko velice rada by som, len neviem akoby som docielila aby mi cesnak zjedli. Med nie je problem, ale cesnak to mozem o tom akurat tak snivat :D

mirabelll

ahjaj bingo - je fajn, keď skombinujeme takto viac vecí aby deti boli zdravé aby boli fit!
Simka myslím, že ak je dieťa zdravé, tak sa z toho môžeš tešiť a hlavne je dobré urobiť všetko preto aby to tak aj ostalo!

ahjaj

-branie vitamínov
- vodeodolné topánky počas sychravého, mokrého počasia
- keď majú vonku pančuchy aj nohavice, doma majú len ponožky a tepláky
- časté umývanie rúk
- zvlášť starostlivosť o dostatok tekutín
-čerstvé ovocie a zelenina, sladkosti obmedzene
- pobyt na čerstvom vzduchu a cvičenie na chrbticu keď v ten deň nemali telesnú

Marosko-n

Naučte ich jesť s medikom surový, rozpučeny cesnak., Jedno žltko denne, podľa rokov, a potraviny s obsahom zinku a selenu. Je ich nedostatok v dnešnej strave. Žltko môžete do kašičky, do mliečka s medom zamiešať.A starším varte Hovädziu polievku, pečienku aj slepačiu. Cesnak naučte deti jesť pravidelne, potom si ho zoberú aj same. Skúsenosti.

Dan_ia

@mersia Panika v takomto pripade nie je na mieste, vlastne nie je na mieste vobec ked ide o zdravie dietata. Pri tom si musime zachovat chladnu hlavu, predsa chceme mu pomoct, nie este pritazit tym, ze budeme bedakat alebo co, chapes :)

simka456

Posilnujete detom imunitu, aj ked su v pohode? Ze nejako ich nic neskolilo?
Lebo teraz v zime ja mam take mierne obavy, aby mi nevylahli, aby neostali doma, ze nebudu moct do skolky chodit. A neviem ci mam dalej takto trpnut a cakat, ze co bude alebo uz teraz viem s tym nieco spravit aby sme sa tomu vyhli?

mersia

Cize nemam nejako panikarit? Ze pozerat aby doplnky, sirupy obsahovali, co najviac vitaminov? Mam radsej prizerat na to ake vitaminy a na co su dobre?

zuzula28

Čiže tých pár mesiacov, čo ho dávaš tak si spozorovala teda zlepšenie jeho zdravotného stavu hej?
Aj teraz v zime, keď sú nižšie teploty, tak nepokašliaval? Alebo že by bol unavený? Ja mám skôr z toho obavu, z takej tej únavy, malátnosti :/

Dan_ia

@mersia Ano su aj take, ktore obsahuju viac vitaminov, ale z mojho pohladu tieto su tie najdolezitejsie, aspon co sa tyka imunity a spravneho vyvoja a rastu. Aj ked mi je jasne, ze kazda sa na to inak pozerame :) Pre kazdu z nas su ine vitaminy dolezite evidentne :)