Posilnenie imunity u detí

Tomas12345

Marosko-n :

"Ano ,pre toho čo je denne 3 x mäso aj pečienku a ryby, ten má dosť B12 aj na chorobu".

Nemusí jesť 3x denne.... Stačí mäso jeden krát denne, k tomu nejaké mliečne výrobky a denná zásoba B12 je v poriadku. Vsak si to vypočítaj podla nasledujucej tabulky co som ty poslal :
www.vitarian.sk

"Ale 4 až 8 tyždňovemu dieťatku davajte pečienku alebo mäso a skončí v truhle."

A kto tu radí dávať 4 až 8 týždnovému dietatku dávat mäso ?

"Surové žltko má B12 na jeden deň pre človeka, záleží koľko sa mu vstrebe".

Ehm, 100 gramov žltka obsahuje 67% B12, čiže človek by musel zjesť až 150 gramov žltka aby dostal 100% B12. Skutocne tu existuje niekto kto zje 150 gramov žltka ?

www.vitarian.sk

"A vajíčka su doteraz v celom svete najlacnejšia výživna strava. Len moderné hypermarkety nás zasobujú mrtvou a neživou stravou".

Vajíčka sú fajn, ale nie polosurové. Potom hrozia žalúdočné problémy.

"Bravčove mäso má veľmi málo B12 a skoro všetky výrobky sú z s veľkým podielom bravčoviny."

To je hlupost. Len 100 gramov bravcoviny obsahuje tretinu B12. Pri dennej 150 g dávke bravčoviny je to polovica B12.

"Okrem toho B12 niči aj chemia vo výrobkoch a technologické spracovanie mäsa."

A más na toto tvrdenie nejaký dôkaz ? Zrejme to pravda nebude, inak by sme už vsetci mali nedostatok B12.

Marosko-n

A ešte niečo ku diamantovým ,hyperaktívným deťom ! Psychologovia a v TV stále niekoľko rokov dazadu básnili, že po revolúcii sa rodia inteligentne, diamantové výnimočné deti.
Veľká somarina !!! Deti sa rodia stále rovnaké !
Viete že inteligentní ľudia maju málo citu ?
A viete že to platí aj u detí ! Preto je dobre keď sú v kolektíve a priučia sa aj trochu citu .
V 70-tich rokoch minuleho storocia sme bez počítačov, lietali do vesmíru a bol skonšruovaný CONCORD nadzvukové dopravné lietadlo !
A to sme nemali ani počítače. To boli inteligentné deti a genialne ,bez počítačov keď dokázli také veci !!.
Dnešné deti sú hlúpe a nechytajú sa na našu generáciu. Počítače, roboty všetko robia za nich!
Viete akú morálnu škodu narobili psychologovia na deťoch a rodičoch ? Žiadne diamantové ani genialne deti !!! Ani vynimočné !! Všetko rastú budúci darebáci a na školách ich učia ako profesionalne kradnúť a nič vytvoriť.
Mamičky takéto deti Vás dajú do domova aby sa zbavili starosti o Vás. A zomriete opustená pri cudzich ľuďoch ! To neni zmysel žitia človeka.

Marosko-n

V starej knihe z 1973. ktoru sme dostali ku svadbe ako dar sa píše ak nechcete aby dieťa malo koliku treba mu vždy hocikedy dať vypiť viac razy cez deň prevarenú vodu, ktorá vrie aspoň 15 minút. A to je rada spred 50rokov. Dnes dávaju deťom konzervovanú, chemicky ošetrenú vodu kojeneckú a tá otravuje deti ! Aj plastovým obalom ! Deti sú stále rovnaké ak pred 50 rokmi tak aj dnes !
Prvej mama nabrala zo studne vodu prevarila a tak dala deťom.

Unás sa používa aj pre starých GGW voda a tí ludía 19 rokov nemali problem so stolicou. Matky väčsinou koja 4 týždne -2 mesiace takže 2 týžne je hraničná doba .Ale ak je choré tak s kľudom par kavapiek cesnaku vždy pomôže. Každá maminka musí vypozorovať ako sa dieťatko zdravotne cíti.
Len nezabúdajte pri deťoch na živočíšnu B12 -ku !!!!!!

marioneta

/sonie/ suhlasim treba premyslat nad tym kolko ma dieta rokov, o akom starom dietatku sa bavime, u akeho chceme posilnovat tu imunitu, lebo to je velmi podstatne!

Sonie

A ešte chcem dodať že nepochybujem o zdravých účinkoch cibule a cesnaku, sama si robievam známy elixír s medom citrónom a cesnakom. Píšete o svojich deťoch že boli choré v škôlke, veď to je problém takmer všetkých mamičiek. Možno ste mali na mysli dávať ten cesnak 3-4-ročnému dieťaťu, tomu by už tie 2 kvapky neublížili, ale nie 2-týždňovému bábätku. Do 4-mesiacov väčšinou máva dieťa koliky, bolenie bruška, črevká si zvykajú, nechajte tému starostlivosti o dieťa radšej ženám, nech si tu píšu svoje skúsenosti .

Sonie

Vazeny Marosko -n, vzhľadom na vaše životné skúsenosti podotýkam že ste žili v dobe o niečo zdravšej ako teraz. Žiadna mladá mamička nebude pri svojom dieťaťu dumať či má dostatok B12, akú piškótu mu treba dať a pod. Na to máme detských pediatrov. Niektorých fóristov baví diskutovať o rôznych konšpiráciách, neštítia sa ani rozdúchať spory, môj záujem to nie je. Píšem fakty dnešnej doby a opakujem že nemôžete 2-týždňovému dieťaťu dávať cesnak a vajíčko. Imunitný systém sa len vyvíja, rovnako aj tráviaci. Neprirovnávajte svoje deti k iným, každé dieťa je iné.

Marosko-n

A ešte niečo piškoty by mali byť s múky mletej a nie z lisovanej muky!
Vedci už dokázali pokusmi, že naše telo si nevie rady s lepkom z lisovanej múky ! K tomu pomáhaju aj látky z cesnaku.
Dnešné mlieka pre deti neobsahujú živú kultúru a látky ako mlieko z kráv, pri ktorých sme vychovali naše deti. Dnešne maličké aj staršie deti jedia len mrtvu stravu. Aj mrkva neni čo bola pred 50 rokmi !
Potom sú stále choré a malo odolné a behajú po lekároch.
A ešte raz , treba cesnakovu šťavičku po kapkach dávať do mliečka ! Alebo do lyžičky s medikom primiešať par kvapiek.
Na Slovensku skoro 85 % obyvateľov včetne deti aj dôchodcov žije s hraničnou hodnotou B12-ky a samozreme aj B6 a B9. Preto máme veľa depresii rakoviny atď.
Niektorý ľudia maju malu vstrebateľnosť vitamínov , preto musia vo zvýšenej miere jesť viac potravín s B12-kou. Ano B12 je schopná sa ukladať do zásoby, ale ak ste na hranici alebo pri chorobe čerpáte zo zásob na hranici, tak potom musíte na niečo ťažko ochorieť.
Preto keď B12 je málo, treba doplňovať stále aby v prípade choroby malo telo zásobu na boj s infekciou.
A ešte niečo, viete prečo pri chorobe vznikne horúčka ? Všetka infekcia, virusy, bakterie, patogeny sú v našom tele pokryté izolačným hlienom a naša imunita ich nevidí a oni sa veselo rozmnožujú. Vznikne horúčka a povrch patogénov sa zriedi a naša obrana ich zbadá a začne ich likvidovať. A cesnakove látky tiež pomáhaju rozpúšťať ochranný hlien na patogénoch. Je to po lopate aby ste tomu rozumeli.

Marosko-n

Vážena Sonie
vychoval som 5 detí, keď so bol na vojne 2 roky deti mi boli stále choré v jasliach aj v škôlke a v 1975 som sa dozvedel z tlače o učinkoch cesnaku a cibule. Keď som prišiel z vojny 1975 tak som začal s manželkou dávať deťom pravidelne cesnak od 2 týždňoch ,lebo niektoré z 3 deti nechcelo materske mlieko . Potom sme bez lekárov vychovali deti do dospelosti a dodnes sú zdraví. Takže nech mi tu nik netvrdí , že nemam pravdu, keď mám životné skúsenosti. Dobre čítajte čo píšem. A ak si nedate poradiť čo píšem , potom navštevujete lekárov oni všetko najlepšie vedia a sú šťasný keď k ním prídete a naordinujú Vám lieky. Okrem toho. cesnak znižuje horúčku a podporuje trávenie a má veľa ďalších pre telo potrebných látok..

Sonie

Zakladateľka otázky alebo témy nepíše koľko má dieťa rokov, prípadne ako dlho je v škôlke. Pokiaľ je krátko, buduje si kolektívnu imunitu, treba rátať s tým že bude dieťa častejšie choré. Doplnky výživy môže dieťa užívať od veku 3-rokov, aj to len niektoré, treba sa spýtať lekárky. 2-týždňové dieťa okrem mliečka nesmie nič a cesnak už vôbec nie. Jeho tráviaci trakt aj črevká si musia zvykať pomaly. Prikrmovať sa začína vo veku 4-6 mesiacov aj to len rozmixovanou mrkvičkou, možno zaradiť aj brokolicu a zemiačik neskôr. Treba si zvyknúť aj na lepok, dávať mu napr. piškótu. To len pre info tu prítomných pánov, ktorí sa dohadujú aj o B12. Mimochodom vitamín B12 sa ukladá do zásoby, dočasný výpadok z príjmu potravy neuškodí. Deti potrebujú hlavne čerstvý vzduch a chodiť von v každom počasí, pokiaľ sa dá. Možno by tu poradili viacej mamičky so svojimi skúsenosťami s deťmi, ale zdá sa, že každá téma sa zvrhne úplne iným smerom.