Posilnenie imunity u detí

Tomas12345

Sonie :

No je mi jasné že tieto "informácie" nemáš z žiadného relevantného zdroja, pretože je to kôpka nezmyslov.

Ok, v tele sa B12 vytvorí do zásoby 5 - 7 rokov, no ale čo potom ? Po 7 rokoch ked sa už B12 v tele tvoriť nebude to problém ?

Varením sa ničí tak akurát možno len 12%, čo je z celkového množstva zanedbatelné, takže nezavádzaj.

Sonie

Vitamín B12- je výnimočný tým, že hoci je rozpustný vo vode, môže sa pri nadbytku ukladať v pečeni do zásoby až na 5-7 rokov. Nie sme teda odkázaní na jeho pravidelný príjem v strave.
Ničí sa varením, (preto jeho príjem z mäsa je minimálny)ničia ho kyseliny, estrogény, lieky na spanie, alkohol a rozkladá sa aj účinkom svetla.
Nadmerné užívanie vitamínu C spôsobuje straty vit.B12.
V rastlinách sa nenachádza, v dostatočnom množstve sa nachádza v potravinách živočíšneho pôvodu, mlieko, tvrdé syry. Kvasená kapusta ho obsahuje minimum.
Pri nedostatku vzniká chudokrvnosť - anémia, poškodenie mozgu. Niekto môže mať zlé vstrebávanie kobalamínu kvôli nedostatku vnútorného faktoru.
Neopisujem z netu, ani by ste to nenašli marosko-n a tomas....

Marosko-n

Jedno si treba uvedomiť, nie sme tu aby sme spochybňovali toho druhého a jeho skúsenosti a vedomosti !
Tu treba svojimi skúsenosťami poradiť.
Dnes ľudia sa všelijako liečia doma a potom idú ku lekárovi.
Lekár nemôže vidieť priebeh života toho človeka.
On vidí len dôsledok čo ku nemu príde a zapíše si to ! Napíše diagnozu ,predpíše lieky a vybavené. A sedí na stoličke ďalej a čaká na ďalšieho pacienta.
Nemôže poznať životy každého z ordinácie !
Ale keď s tými ľuďmi žijete 50 rokov a poznáte aj pol malého mesta, lebo ku vám často chodia, tak viete aký tí ľudia majú zdravotné problémy a ako sa liečia.
V zahraničí sú lekári čo chodia po rodinách a tak majú lepší prehľad o živote pacientov a ich chorobách. Naší lekári sú veľký páni. A potom máme veľa chorôb čo si nevedia rady .
Človek ak čita a zaujíma ho niečo konkrétne tak v tom zápale informácii prehliadne ďalšie menej podstatné informacie.
Treba viac študovať aby človek toho veľa vedel.
Je kopu štatistík, tabuliek z rôznych výskumov ,staré 50 ročne aj nové. Takže neni sa o čom priečiť , skúsenosť je viac ako 5 vysokých škôl !
Žijeme pod Tatrami ,tuhe zimy, horšie podmienky na život, naše telo je viac skúšané, tak vieme o čom hovoríme a čo nám pomáha prežiť.
Teraz je na internete výskum že aj nedostatok B12 spôsobuje Alzheimerovu chorobu a je to aj zdôvodnené. Stači hraničná hodnota
B12 a choroby sú na svete,
Máme zdravotné záznamy ľudí, kde lekári píšu B12 na hranici, ale tým ľuďom predpíšu len tabetky, ktoré telo neprijme, a ľudia potom mrú. V zdravotných záznamoch je všetko.
Preto mamičky dbajte na deti aby mali dostatok živočíšnej B12. Teplom sa ničí !

Tomas12345

Marosko-n :

Maroško, snažím sa ty k mojim tvrdeniam pridávať i odkazy aby si nepovedal že to je len nejaký moj zbrucha výmysel. Ty si mi ale ku svojim tvrdeniam žiaden odkaz ešte nedal (prečo ?).

Zatial si mi nedokázal aby som ty začal dôverovať. Píšeš tu totiž veci ktoré nie sú pravda a ja som ty dokázal že sa mýliš, napríklad to tvoje tvrdenie že kysla kapusta obsahuje B12, alebo že sa B12 vo velkej miere varením ničí, či to že bravcové mäso obsahuje nedostatok B12. Vsetko toto som ty dokázal vyvrátiť a odkázal nťa na dané zdroje, a tvoja reakcia bola taká že si tieto moje argumenty odignoroval ( protitvrdenie si neposkytol) a stále si melieš to svoje. Ja teda naozaj nemám zatiaľ dôvod ty v niečom čo hovoríš veriť. Ako môžem veriť niekomu o kom viem že hovorí klamstva a navyše si svoje klamstvá ani nemieni priznať ?

To že si jedol celý život vajcia a bol zdravý ( predpokladajme že neklameš) to ešte neznamená že si bol zdravý hlavne kvôli tomuto. Niektorí ludia jedia celý život vela cukru a napriek tomu sú zdraví, je to snád dokazom toho že cukor prospieva k zdraviu ? Chápeš, len jeden prípad nestačí, dôležité sú štatistiky. Treba porovnat dve velke skupiny ludí, jednu skupiny ludi ktorí nejedia vajce a druhu skupinu ludi ktorí vajce jedia a potom vyvodzovať výsledky.

Marosko-n

Ako maly keď so bol , mama chodila do práce a ja som mnohokrát nemal čo jesť, ak so 2-3 vajec žltok zmiešal s mletým cukrom a tak som sa krmil desaťročia. Pri mojich deťoch, keď nebolo čo napochytre jesť namiešal som žltka s mletým cukrom a tak sme sa najedli .K tomu trochu mlieka a chleba. Dodnes ani ja ani 5 detí, nemáme od 1954 roku žiadne žaludočne problémy.A to sme stále leto a zima jedli surové vajcia. Z bielok surových sme si urobili snehový krém a mali sme vitaminovú pochúťku.
Takže neviem odkiaľ beriete také klamlivé názory !

Tomas12345

Marosko-n :

Pri surovom vajíčku ako som uý povedal, hrozia žaludočné choroby. Kysla kapusta B12 neobsahuje, ak áno tak v minimalnom množstve. Nikde som nenašiel článok o tom že by sa tam nejake B12 objavovalo vo väčších množstvách, takže nerozumiem odkial tento názor máš.

Uz som ty ukázal že rozkladá sa len okolo 10 - 15% B12 čo naozaj nie je vela.

Japonci konzumuju vajcia len v minimalnej miere, to mi Slováci ich konzumujeme vo väčšej miere. Ziju dlho aj preto lebo sú chudí a viac sa hýbu.

www.noviny.sk

Marosko-n

Surove vajíčko z domáceho chovu a surová kysla kapusta majú pri zjedení originálnu B12 a daĺšie zdrave vitamíny a nerasne živočišne stopové prvky. V našich oblastiach. A cenovo najdostupnejšie !
B 12 sa podľa výskumu pri teplote varu rozkladá a aj veľa iných vitamínov.
Potom záleží s čím ten ktorý vitamín sa pri varení a tepelnej úprave stretne a rozloží sa alebo za zlučí na jedovatý vitamín- zlučeninu.To iste nasráva v našom žalúdku a črevách.
Preto niektoré vitamíny a nerastne látky sa musia dávať s niečím spolu aby ich telo prijalo.
Vo vajičku aj v iných prírodných potravinách sú vitamíny v prirodzeno živočišne naviazanom stave a naše telo za mnohé tisíročia je prispôsobené na prijem a vstrebavanie do našho tela.
Japonci jedia aj surové ryby a tak majú dobrý príjem hlavne B12 aj iných vyživných látok. Preto sa doživajú v priemere najviac a sú najzdravší a jedia aj vajcia.

Tomas12345

Marosko-n :

No ako doplnok ku strave je to fajn, ale z tvojho príspevku to vyznelo tak ako keby si preferoval hlavné doplnanie B12 len skrz to vajíčko.

To je hlúposť aby to udávalo laboratorne množstva. Potom by tá tabulka nebola smerodajná. Clovek totiž nepotrebuje tabulku s laboratornymi množstvami, ale s množstvami ktoré sa mu spotrebujú do tela. Ako inak by si potom podla tabulky nastavil svoje dávkovanie ?

Zelenina, a je jedno ci je surová neobsahuje žiaden B12.

A to máš odkial že pri chorobe potrebuje až 5 násobný prísun B12 ?

Sonie

lavanda ak má tvoje dieťa 3 roky, písala som to aj v podobnej téme, mohlo by užívať Imunoglukán sirup. Ja som ho dávala ale ešte skôr než vypukla chrípková sezóna a užívala ho 3 mesiace. Poraď sa s lekárkou či ho môže alebo si o ňom prečítaj niečo. Naša má už 10 rokov, ale keď nastúpila do škôlky tiež chorľavela a to mala už 4 roky. A prvé čo bolo, hneď na jeseň dostala kiahne, neskôr jej brali nosné mandle atď...
marosko-n este ste zabudli že nielen diamantové ale aj indigové deti, ale tiež si myslím ze deti sa rodia rovnaké......len do iného sveta.

Marosko-n

Vážený pán Tomaš
To vajičko je na doplnenie ku strave ,kde sa predpokladá nejaké množstvo B12.
Tabuľky ukazujú laboratorné množstva, ale nie skutočné čo dávate do úst. Jedine surova zelenina a vajíčko maju tie množstva podľa tabuliek ak ich rovno konzumujete !
A chudobní ľudia šetria, žijú aj nekoľko dní o chlebe a mlieku a to sa opakuje stále, aj dôchodcovia sú na tom zle, tiež šetria. A tých všetkých je asi 85 % a sú medzi nimi aj tehotné mamičky.
Takže si svoje tabuľky zaveste nad posteľ ako nepodarok, bez dodatku.
A ešte , chorý človek potrebuje aj 5 x viac B12 -ky. nielen tabuľkovú normu !
V tele každého človeka prebiehajú miestne zápaly na ktoré telo potrebuje viac B12. Lebo nik neni celkom zdravý!
Mali by ste vedieť že obal nervov potrebuje B12 inak nebude správne fungovať. Vírusy čo nam žerú tento obal spôsobujú psychické problémy , epilepsie, a poruchy ovladania.
Takže výrusi nám žerú B12, telo potrebuje B 12, rôzna vstrebateľnosť, a máte chorobu akú len chcete.
Preto je treba u rastúcich detí podporiť v strave dostatok B 12.