Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

anita

to bude snád celý život, Pete. Dnes je fajn? Tu je tiež zamračené, ako keby mrholilo. Dala by som si nejakú čokoládu :)) Nedáš si aj ty?

anita

schovala, hoci neviem prečo. Nemá dôvod, ničím som jej po tých rožkoch nedala :)))
a aj tá tvoja? Aspoň na teraz?

anita

pete, dnes budeš asi iba kukať ako kukučka :)))
dám ti tu niečo na čítanie o imunitnom systéme:
Na tvorbe imunitného systému sa podieľajú mnohé orgány a bunkové systémy. K primárnym orgánom imunitného systému patria pečeň, kostná dreň a týmus, k sekundárnym slezina, príp. lymfatické uzliny a lymfatické tkanivo v žalúdočno-črevnom trakte, v pľúcach a v močovo-genitálnom systéme.
.
Telesná aktivita

Telesný pohyb ukazuje pozitívne účinky na obranné sily tela. Rozhodujúci tu však nie je vrcholový športový výkon, ale pravidelná činnosť vo forme napr. plávania, behu, bicyklovania alebo dlhších prechádzok na čerstvom vzduchu.

Odbúravanie stresu

Rôzne výskumy môžu dokázať silný vplyv psychických faktorov na imunitný systém. Podľa toho sú imunitný, nervový a hormonálny systém prepojené do jedného koordinovaného reagujúceho spojenia, takzvanej „imuno-neuro-endokrinnej siete“. Ešte mladá medicínska oblasť bádania – psychoimunológia- sa zaoberá účinkami psychických faktorov a s tým súvisiacimi neurohormónami na imunologické procesy a na priebeh ochorení.

Vo väčšine štúdií bolo ukázané, že stresory každého druhu, teda podnety, ktoré stres vyvolávajú, majú pri dlhotrvajúcom alebo nadmernom uvoľňovaní brzdiaci vplyv na imunitnú obranu. Tak brzdí napr. adrenalín, ktorý sa vo väčších množstvách uvoľňuje v záťažových situáciách, produkciu protilátok B-lymfocytmi. Vývin infekčných ochorení sa urýchľuje vplyvom stresu, ktorý postihnutý vníma ako negatívny. Či záťažové životné udalosti podporujú vývoj rakoviny, nie je zatiaľ jasné.

Vyhýbanie sa dlhodobo negatívne pôsobiacemu stresu priaznivo pôsobí na imunitnú obranu. Aby sme mohli lepšie zaobchádzať so záťažovými situáciami, môžme sa naučiť rôzne techniky uvoľňovania alebo autogénny tréning.

Dostatočný zotavujúci spánok je pre zdravý imunitný systém taktiež veľmi dôležitý. Z toho vychádzajúc sa pozitívne stresory (takzvaný eustres) javia, spojené skôr s optimistickým postojom k životu, ako úplne priaznivé účinky na odolnú silu organizmu. Je známe, že smiech zvyšuje zdravie a blaho, a preto ho čo najviac treba odporučiť!

anita

Ale som ti popísala maily :))) Už je to lepšie, ale včera som nemohla zaspať, a tak mi prišla robiť spoločnosť depka :))