Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ja mam s tym veselu prihodu, asi pred 6rokmi som zhanala jednu knizku o ppp a ked som odchadzala z obchodu, kde som sa na nu pytala, tak tie dve starsie predavacky-hoci som este ani nevysla z knihkupectva, si tipovali, ci anorexiu mam alebo nie. vtedy ma to dost zaskocilo, ale problem som si s tym nerobila, kazdy mame nejaky problem a ja som ho aspon chcela riesit.

evcca

romanka, neblazmi, ze hanbila,tym predavackam je to fuk, zajdi do nejakeho velkeho knihkupectva a hotovo.
drzim paste, ta kniha je fakt dobra.

romana

somtuzasa
Už som nad tebou aj rozmýšľala ako sa asi máš, lebo sa neozývaš.
Aj ja som nad tou knihou premýšľala, doporučila mi ju aj Evca. Ale... hanbila som sa na ňu opýtať v kníhkupectve a sama som ju nenašla... Asi by to bolo najlepšie objednať cez net.. Asi to aj tak urobím. Budem mať darček pod stromček a hádam mi aj pomôže trochu cez sviatky. Už sa toho teraz desím...

pUrE_pOiSoN

Som rada,ze su tu tie ktore sa z toho dostali ako tak,aj ked tazkymi krokmi!prajem len to najlepsie,a snad tu najhladsiu cestu do dalsieho zivota!

Jop,s modelingom je to tazke,a este tazsie sa toho vzdat,hlavne nesmiem polavit,ved 3-4 kila dat dole nebude problem za mesiac,teda..no uvidime,co ako bude,hlavne ze sobotu ma caka oslava narodenin..to bude asi zase fiasko!

Najviac ma stve to,ze ked to na cloveka pride,je mu vsetko jedno,jedno ci si nici telo,jedno ci minie posledne peniaze,zrusi stretnutia s priatelmi..Je to ako u narkomana ktory potrebuje drogu,lenze nasa zavislost je milionkrat horsia,kedze od drog sa clovek ako tak vzdiali,od jedla to nejde...niekedy staci ked clovek zje hoc len 1 keksik navyse a uz to ide.A druha vec,ked som uz prezrata,ani nemam silu ist vracat,je mi zo vsetkeho nanic,zachvat utichne a sme v reale..ale kebyze to nedam von,tak mi asi zaludok roztrha..

Zuzi,lutujem ze sme sa prestahovali do domu,tak mam hore izbu len ja a brat a vlastnu kupelnu.Nasi su permanentne dole..v byte by to bolo tahsie.Vlastne bulimia si hlada cesticky a dovody aby ta zlomila.Tak jak mne huci do hlavy ze to kludne mozem robit aj doma..alebo ze ved mas casu tak to urob a tak

A s mamou-hm..JA som jej povedala ze potrebujem schudnut,a ze ma to laka ked to je doma..Velmi som sa s nou kvoli tomu pohadala.Lebo ona ma chut..Hlavne ze ja si mam povedat NIE.CO keby si ona tak povedala nie,a ked ma chut na sladke sla do cukrarne..A nemam voci nej doveru:boli casy kedy som jej povedala iste veci,co som dufala ze ostane medzi nami..len ja a ona..nikto viac..na druhy den to uz vedela cela rodina..Nie dakujem,...zverila som sa tomu koho som nadovsetko milovala.Urcite by mi to pomohlo keby ma miloval aj on..no teraz to lutujem..Zmohol sa len na..Nie,nechod vracat,zamestnaj sa niecim...No trapne ..

Holky,a po AD je to ake?Ake to ma ucinky?

zuzi,k tomu jedeniu...ja jem zatial pravidelne,ze ranajky a desiata..potom zvycajne na obed to na mna pride..a potom uz nic..prinajhorsom sa to opakuje este vecer..ale to fakt len zriedka...ja viem,pre nas je lepsie nejest nic ako sa prejedat... :(

zuzicka1989

sunrisse,
teba a baby ktore nad ppp vyhrali obdivujem naozaj,aj to aky mate pohlad na svet..uplne iny ako ja..
aj ked sa snazim od minuleho stretnutia s psych byt trochu ina..s ppp je o to iste..neviem ci by som si aj ja nedala predpisat ad,ale na druhej strane sa objavili hned v mojej hlave myslienky ze co ak este viac z toho priberiem..
preco je vo mne ten taky obrovsky strach z pribratia?
vies bojim sa,ze nebudem uz mat ani si co obliect,ze mi bude vsetko tesne..a ze budem stalelen a len priberat..
viem ze sa musim toho pocitu nejako zbavit..ale ako?
prajem vsetkym peknu noc..ja sa idem esteucit,lebo zajtra je ten debilny zapocet na ktory nic este neviem drzte sa pa

zuzicka1989

poision,
no vies to je tak,ze ked viem ze je nas plny byt,proste by to vsetci vedeli a to nechcem,uz na strednej o tom vsetci vedeli,a tak si to tu nedovolim,ale zase nejem..vies bud nejem nic,alebo sa przerem..ale naposledy co som bola u psych,sa nieco vo mne zlomilo a povedala som si ze sa budem snazit..ale o to som este na seba voac nastvana..ked priberam..
dnes som zjedla 1rozok,a vecer som si dala 1jablko,ale citim sa aj tak hrozne plna..
aj ja som vracala zase nie do vedra,ale do igelitovych tasiek,do sackov,alebo dokonca aj niekde vonku..
teraz uz nemusim toto praktizovat,lebo som na byte na vyske a casto su tu prilezitosti,kedy som sama,a nazerem sa..ale proste poznam to,ked to pride na cloveka,je to jedno kde a kedy to urobi,viem o com hovoris..na jednej strane jedlo neznasam,a na druhej ma fascinuje..niekedy sa dokonca tesim ako sa mozem zrazu vsetkeho co chcem najest,ale to vracaniemije uz hnusne..uz ma to ani az tak neukludnuje ako po minule roky..ale aj napriek tomu,s tym neviem prestat..