Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

palinna, budeme tam vsetci s ppp a to je lahsie vtedy o tom hovorit. tiez mam zo stredy tremu, ale je to dalsi krok k uzdraveniu.

Palinnna

Evi, budem drzat paste, nech ta skupinka vyjde. Predpkladam, ze sa budete stretavat castejsie a neskor by som sa pripojila...momentalne o ppp dokazem rozpravat doma otvorene, na fore v anonymite, ale co sa tyka verejneho priznania z oci do oci, som este slaboch:)

evcca

asi sa fakt nemame za co hanbit,hanbit je spadnut na dno a nechciet vstat, ale my chceme vstat hoci padame dennodenne.
tiez som dlho skryvala svoju ppp, a pomalicky prichadzam na to, ze to nemusim vytrubit celemu svetu ale su situacie kedy je potrebne to priznat.
hanba, nehanba, ale bojujem a toji to za to.

Sunnrisse

pekny vecer :)poison...boze,to mas naozaj tazke ked robis modeling a zaroven mas ppp...zuzicka...musis verit,ze sa z toho dostanes,da sa to,mnohe baby su toho prikladom,ja som tiez na seba uprimne hrda,ze to tak musim napisat,ze som sa z toho dostala,predtym som sa hanbila,ze vobec som ppp trpela,ale teraz sa prave naopak snazim z toho vytazit to pozitivum a uvedomujem si ako si viem mnohe veci vazit a tesit sa z nich :) ak sa mi podari vysadit uplne ad a budem sa citit fayn,taktiez metabolizmus sa snazim dat si doporiadku,tak to budem povazovat opat za vitazstvo :) treba sa tesit aj z malych pokrokov...a ano,gabinin blog je fakt inspiracia...

Palinnna

Pure poison, ale mamka nevie, preco ju prosis, aby nekupovala a nevypekala sladke, moja doteraz presne nechape o com je ppp:) ale vie, ze je to vazna psychicka choroba...a pomohla mi...ja som sa bala, ze mi bude vsetko vycitat a ze ma nepochopi (kazda mamka je ina), ale tym, ze som k nej bola uprimna a vsetko som jej detailne povedala, tak sa medzi nami vytvorilo silne puto...UPRIMNOST OTVARA DVERE K VZTAHOM.
modeling alebo vyliecenie? ja som riesila dilemu skola alebo vyliecenie? vyslo vyliecenie, skolu som sice nezanechala,trochu som ju vsak zacala zanedbavat, a sustredila som as najma na absolutne zmenu mojho zivota...stravovania...a nakoniec som zistila, ze sa to dalo vsetko sklbit...drzim paste!

pUrE_pOiSoN

Zuzi,palinna..viete,robim modeling.S mojou normalnou vahou mam dobre miery,som chuda ale nie ziadna vychrtlina..Lenze odkedy sa prejedam a vracam som pribrala 5kil.A do konca roka musim zhodit na svoju povodnu,normalnu vahu co je 53-54 kil.Ja s chudnutim problem nemam,az na to ze kazdy den sa zacne show,cim len priberam viac a viac :( Ja viem,kebyze mam na chudnutie viac ako mesiac tak jem normalne,ale teraz sa musim stravovat dietne,a vsetko ma laka,a jak sa pustim tak sa neviem zastavit.Nechcem sa toho vzdat,pretoze ma to z velkej casti zivy a od mala to bol moj sen,moja volba....lenze sa musim rozhodnut..ci obetujem to,co som dosiahla,alebo nebudem mat taky stres a pomaly sa vyliecim..ach jaj..

zuzi ako ja by som bola rada keby som mohla s niekym hoci len v jednej izbe byvat.Byvam v dome,kludne sa prejedam a vraciam v izbe do vedra,po skole nie je nikto doma,vecer tiez len malokedy.Ked som vonku a moj program nema ziadne nadveznosti,chyti ma to a napchavam sa v meste....Sice uz to trochu polavilo ale stale to tam je..Uz nevladzem..ved ja ani jeden den neviem bez toho byt...A povedat to matke?Ta by tupo na mna pozerala,zacala by plakat,neverila by..nezmierena by obtelefonovala celu rodinu..A pomoc?..ziadna..tak ako som ju teraz prosila,ze nech nekupuje domof sladkosti ze potrebujem schudnut aspon trochu,nech nevypeka ked nemusi...A ona hej hej moja,.Nic pravdy!!Vkuse vypeka,pridem domof palacinky na stole,strudle,skrine plne keksov..A povie mi: SI nevies odopriet??..mam sto chuti jej vykricat vsetko do tvare!! Aspon vidim tu jej kraaasnu obetu,ja ju ziadam a ona este zhorsuje..Nic by sa nezmenilo keby som jej to povedala..nic

Palinnna

Zuzi, ono to prejde, ale nie samo...
mne pomohlo priznanie sa, fakt, ze moje tajomstvo bolo uz vynesene na svetlo sveta...povedala som to mame...ta to spociatku nechcela pripustit, no nakoniec musela pochopit, ze jej dcera ma ppp...pomahala mi s pravidelnymi porciami jedla...ako som zacala pravidelne jest, tak sa zmenil dost moj pohlad na zivot...prestala som byt taka ustrachana a nervozna...zaciatky vsak boli tazsie, pribrala som asi 13 kg, ale potom sa to ustalilo a nakoniec bez toho, aby som nieco robila som aj schudla asi 2 kila...teraz mam uz dlho rovnaku vahu...ani ja som si nevedela predstavit este pred rokom, ze by som dokazala zrazu vyjst z bludneho kruhu, absolutne som si nevedela predstavit, ze by som mala jest normalne...myslela som si, ze ja mam uplne iny organizmus ako tie ostatne dievcata, ze ja budem megavelka...no nestalo sa...spociatku som byvala podrazdena z toho, ze ked som sa najedla, tak som mala brucho ako balon, ale to travenie sa casom dalo do poriadku, trvalo to mesiace...niekedy to stale aj trva...ale dnes viem, ze je to moj subjektivny pocit.
ja uz som zrazu nevladala klamat...klamala som najma sebe...od mala som mala v sebe tuzbu vynikat a potom som uz stagnovala a zostala len priemernou a to som nechcela...uvedomovala som si, ze jedlo sice veci neriesi, a vsetko, po com v zivote tuzim mozem dosiahnut, len ak budem tvrdo makat (a zaroven pravidelne jest)...nic z neba nepada...ani vyzdravenie, ani jednotky, ani stipendium...nic...Zuzi a mimochodom ja som dodnes totalny slaboch, ale boj s ppp ma naucil byt silnejsou! Keby si citala moje prispevky spred roka, tak boli plne bezradnosti, nevole a "neviery", ze raz budem zit bez vracania a nejedenia! Aj ty to dokazes! A ked si si prave povedala, ze urcite nie, tak si na omyle! To by tak bolo, aby si zostala visiet niekde na medziposchodi, kde sidli ppp, zvladli to aj horsie pripady...vid mna. a to neprehanam, moja mamka by ti vedela rozpravat:)

zuzicka1989

pure_poision,
a od koho to mas nariadene?mne to nik nenariadil,len moja hlava..moja ppp..ja som mala este minule 45kg a teraz mam 46kg,ale ja sa citim ze mam viac,ta vaha asi zle ukazovala..som z toho len podrazdena..a potom ma to zenie ukludnit sa vracanim..
dnes mam este aj hroune vela ucenia 100stran sa musim do zajtra naucit mam zapocet..neviem na nho nic!!ale dnes nemozem vracat,vsetky baby su na private...ale aj tak ma to zenie..
keby sa tak dal vystrelit ten mozog,ver tomu ze by som tak urobila!!