Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

palinka,
naozaj ta obdivujem ze si to dokazala..ked ja som to vydrzala mesiac,tak ako tak jest a nevracat..mne pomohla p.vychovavatelka,ktora este ked som bola na internate sa o mna starala,a dbala na to aby som mala pravidelnu stravu,napisala mi jedalnicek,podla ktoreho som sa mala stravovat.
ale potom sa mi to vratilo opät.. a som tam kde som bola,aj ja mavam stale nafuknute brucho a citim sa potom ako balon..
neviem ty pises ze ti pomohla mama,ale ja s mojou nemam dobry vztah..ani sa s nou uz pomaly vobec nerozpravam..
ona tiez trpi ppp,uz dlho,ale nepripusti si to,bola aj na psychiatrii,a nic,stale je tam kde bola..takze ja sa s nou ani o tom nerozpravam,ani som sa nerozpravala..vedia o tom,ze som trpela ppp,lebo som odpadla minuleho roku na vianoce a bola na psychiatrii..inac by sa to nedozvedeli,ale teraz si uz myslia ze je to ok.akurat p.vychovavatlka vie,ze to tak nie je..ale tiez nevie uplnu pravdu..ze to vracanie je castejsie nez si mysli aj to nejedenie..nechcem ju ranit..
dnes mam vazne debilny den od rana,nic neviem na tu pisomku,a uz ma to ani nestve..a este najlepsie sestra mi dnes na internete poslala postu co si mama pises nejakym muzom..a pri tom,som si myslela ked som bola teraz po takom dlhom case doma,ze je to medzi nou a otcom lepsie..
keby si to citala..pisali si o dotykoch,o stretnutiach a takychto kravinach..dobre ja by som to uz potom vsetkom nejako prehltla,ale citala to moja sestra!!!to ma stve,je este mala ma 13rokov..
fakt som z toho vsetkeho sklamana..
a este minule povedala mama mojej sestre ze nejako pribrala,zeby mala schudnut,ze nech neje tolko,chapes?to som mala nervy!!!!mne toto iste hovorila a potom od detstva som zacala s chudnutim..a povedala jej to preto,zevraj aby nedopadla ako ja..prave keby tak pokracovala zeby nejedla,tak by tak dopadla!!
ja uz naozaj nicomu nerozumiem..ale potom to uz mam naozaj chut ocovi povedat vsetko!!!
pozriem na ten blog,ale dnes uz ani nestiham,lebo sa este musim ucit,len som tu na skok skocila vykecat sa od nervov,lebo ani ucit sa nemozem!!stale nad vsetkym rozmyslam..

somtuzasa

Čaute baby,

moc sem teraz nechodím, som strašne zaneprázdnená - veľa učenia, popritom zháňam literatúru na bakalársku prácu a ešte k tomu pripravujem svoje sťahovanie do vlastného :)))) - KONEČNEEEEE!!!!

Evi, na tú skupinku teraz prísť neviem, práve pozajtra odchádzam na dva týždne, vraciam sa až 16.12. Ale hádam nabudúce... Daj vedieť, ako to dopadlo a ako ste sa tam tak spolu cítili.

Baby, ešte niečo - dala som si kúpiť knihu od Krcha - tú svojpomocnú príručku pre bulimičky. Takto po nociach keď skončím s prácou a učením, sa do nej začítam. Mám ju ešte len dva dni, takže poviem vám neskôr, čo je to za čítanie a či ju odporúčam ďalej. Ale zatiaľ mi pripadá, že je oveľa lepšia ako všetko, čo som doteraz čítala.

Tak paaaa a držte sa!!!!

Sunnrisse

no hej,to si spominala,ze ste sa dlhsie poznali,drzim vam palce i nadalej :) musim sa ist ucit...tak pekny vecer baby

evcca

moj priatel pracuje v zdravotnictve a myslim,ze aj nim to zamavalo, videl uz vselico, ale toto asi necakal. ale viem, ze stoji pri mne,nech som akakolvek, aj ked nariekam,ze som "tucna" a tesi sa so mnou ked som vesela.vlastne ten rozhovor o celej ppp stale pokracuje, lebo vzdy je co si povedat.

Sunnrisse

evi,ja som tiez rada,ze som mu to povedala a neolutujem to,pretoze ja osobne citim,ze len takto ma moze minolvat taku aka naozaj som.a nehovorim,ze to bolo lahke povedat mu o tom,najma ked on taktiez ako vacsina ludi nevedel o com to cele vlastne je a este k tomu ja viem,ze mojej mamine by sa urcite nepacilo,ze o tom niekomu takto hovorim(a nemysli to zle),ale ja uz nie som dieta a citila som,ze toto je to co ma posunie vpred.