Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

[zruseny22]

snežienka333, ajoj. Ja tiež na tieto stránky prestávam chodiť, skôr to človeka posunie späť ako by mu to tu malo pomôcť. Prevraciam očami, keď nazrem do jedálníčkov. A som šťastná, že sa už nezaoberám vo voľnom čase touto témou. Ak mám byť úprimná, vždy odtiaľto odchádzam nahnevaná, niektorí ľúdia sú nepoučiteľní. Ale vlastne.... tiež som taká bola. Len som sa sťažovala, ľutovala sa ale nebojovala. Boli to len reči ako sa snažím.... Ten boj začal v nemocnici, ozajstný boj, ktorý nesmierne bolel, ale dnes viem, že to tak muselo byť.... Držkaj sa:-)

Futuristka

Ahojte. Neviem či mám anorexiu ako takú nakoľko viem že pod 46kg ani ísť nechcem. Mám 164cm a uvedomujem si že už by to bolo veľmi málo...ale zas nechcem byť ani tučnejšia (48max). Nechcem sa liečiť, pretože šťastnejšia a spokojnejšia sama so sebou som ešte hádam ani nebola. Tento boj nechcem začínať a už vobec nie vyhrať, pretože mojou výhrou bolo že som schudla 15kg a moje sebavedomie je na správnom mieste.

snezienka333

ahoj cry,

jeej... tak ty si sa už vrátila z liečenia? To je super, že si tam vydržala, dúfam, že ti to pomohlo. Ja som na týchto stránkach už dlho nebola, tak som si až teraz všimla tvoj odkaz...
To, že ti občas nechutí jesť, sa myslím občas stáva každému, aj dievčatám, čo sú už dlhšie vyliečené, ale treba sa premôcť a najesť sa pravidelne, aj keď sa človeku práve do jedla moc nechce.
Ako sa ti darí, cry?

[zruseny22]

dievčatá, mám dnes slabú chvíľku:-( Asi už musela prísť, bolo by to celé podozrivé, že je všetko fajn.... Väčšie psychické vypätie a už mi nechutí jesť, napriek tomu, že sa snažím. S rukou na srdci, nie je to anorektické odmietanie jedla. Zažívate to aj vy- ostatné, vyliečené? Alebo je to ešte znak choroby? Po schudnutí netúžim. Ďakujem.