Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

iwa333

cry, najviac ti to prajem ja nastupujem 4teho tak pevne verim ze budeme vsetky nasledovat v tvojich uspesnych slapajach.vela stastia a zdravia na slobode:)))

[zruseny22]

Ahojte všetci.
Ja len, že som podstúpila plnú liečbu. Konečne mám pocit, že liečba bola úspešná. Jedlo si nevyčítam, jem pravidelne, na jedlo sa teším, nemám už pocit tučnoty. Cítim sa slobodná.

evcca

zacni od seba, vyries stresy a pekne papaj a vyhni sa tym salamom a keksom. ja som tiez unavena, mam strasne malo zeleza a nechce mi stupnut, takze si niekedy pripadam ako mucha otravena biolitom.

zuju

Ahoj Evi, dnes rano moj pohlad do zrkadla vyvolal osial, teda taky mierny. Totalny kostlivec, vaha zasa o pol kila menej rano. Viem ze to nie je stravou ale chorobami, prestala som posilovat kvoli hernii disku, k tomu mozno stitna, teraz chripka, stresy os leta... Citim sa priserne slaba a vycerpana. Potrebujem zacat nieco jest co mi prinavrati silu. Nechcem tolko chudnut lebo potom ked sa budem postupne uzdravovat sa prejavi bulimia a budem sa bat priberat hoci sa vratim len na svoju povodnu vahu. Preto to chcem pomaly len neviem kde zacat.

evcca

viem, ze som prisla okolo deviatej rano, tak to bola myslim desiata a jogurt, sedela si vedla mna po pravej strane. no a primara si pamatam tiez ale najradsej som mala aj tak sestricku andrejku, ona tam byvala vzdy od rana az do tretej, fakt jedna z tych sestriciek na spravnom mieste.

zuju

tiez si pamatam na svoj prvý den, stala som pred prijimackou a okolo mna presiel sympaticky mlady muz, hovorim si: no tak toto bude motivacia, aby som vydrzala 3 mesiace, o par hodin som zistila ze je to moj osetrujuci lekar a primar oddelenia, no ale vsak kazdy motivacny faktor je vhod nie...

zuju

evi a co konkretne si pamatas... viem nastupila si 28.02. ja este po porode nie som ale ked raz budem to sa urcite roztiahnem...
Lady odkial si?

lady_j

Ahojte dievcatá,

je super vidiet, ze niekto sa cez PPP reálne dostal. Skúsam to aj ja, vzdy som odhodlaná "ukázat to" tejto chorobe, prekonat ju a zacat normalne papat a "akceptovat sa".
Ale akonahle priberiem na urcitu vahu, nedokazem ist dalej, kolotoc sa znovu spusti a ja som zas tam, kde som bola.
Kedze s tym mate skusenosti, vedeli by ste mi poradit, na koho sa mam obratit? Kam mam ist? Koho mam zavolat...? Neviem, ci mi odhodlanie staci...