Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Simcatka09

Sunnrisse......chcela som to niekomu povedat ale bala som sa ze sa to dozzvedia moji rodicia.....nepochopili by to....
Dneska som si myslela ze konecne vydrzim bez jedla ale nakoniec som zjedla cely chlieb co sme mali doma ked bola mama v obchode a ktomu asi 800gramov ovsenych vlociek nejake keksiky a buchty atak.....nevracala som aj ked som sa o to pokusala...a nakoniec som skoncila s placom v kupelke a rozmyslala som o tej ziletke co bola na policke....

zuju

ahojte skusku mam za jedna, ale priznam sa jednu otazku som opisala. V piatok mam dalsie dve este nic neviem ale jedna je na 7 stran druha na 4, zajtra zapocet tak idem studovat.

romana

Ahojte bojovníčky!
Cítim sa fajn.
Dnes som bola na terapii. Rozmýšľam, že psychologovia sú šťastní ľudia. Asi dokážu každého odhadnúť, vedieť ako sa to má, čo je zlé a vybrať si to dobré...
Obdivujem moju novú psychologičku. Je mladučká, ale zíram, ako dokáže formulovať vety, nazvať veci pravým menom, prísť na koreň problému... Napadá ma, aké ma asi manželstvo, deti???
Prajem všetkým veľa síl!!!!

Sunnrisse

ahoj simcatka.Jednoznacne mas ppp.je nacase to riesit,radsej teraz ako neskor...Nejest nie je metoda ako zdravo schudnut alebo si udrzat vahu,takto sa znicis psychicky aj fyzicky!preco si s tym vlastne zacala,vies si definovat s cim si nespokojna vo svojom zivote a preco si s tym nespokojna?okrem vahy,postavy atd,to skus nachvilu neriesit a zodpovedat si tieto otazky,zameraj sa na svoje vnutro,na svoje pocity...ppp je podla mna vzdy len zastierka niecoho,taky ukryt pred svetom,pred inymi problemami.Simcatka,nesmies sa nechat do toho stale znova a znova vtiahnut,nikam to cele nevedie,ide to dokola,tvoje pocity vnutornej bolesti a sklamania sa postupne budu len zhorsovat....AK NEZABOJUJES!takze pod bojovat,ok?:)

Simcatka09

potrebovala by som poradit...neviem ci som anorekticka alebo bulimicka ale pravdepodobne mam nejake ppp.
Vsetko sa to zacalo v lete ked som drzala jednu dietu za druhou...postupne som zacala jest menej a menej a nakoniec som vydrzala nejest aj tyzden bez toho aby som citila hlad alebo bola malatna. Neviem, mozno som bola anorekticka. Schudla som na 47kg a myslela som si ze takto "jest" vydrzim a potom schudnem este viac. Lenze s nastupom do skoly sa vratila aj moja chut k jedlu. V skole mam obedy takze mi prislo luto penazi ktore za ne davaju moji rodicia. Zo zaciatku som jedla len ranajky a trosu obed a takto som schudla este niekolko kil ale potom som jedla stale viac a viac az som sa nakoniec zacala prezierat. Pribrala som asi na 53kg a teraz mam hrozne vycitky ked sa najem lenze ja neznasam vracanie. Ale tie vycitky su hrozne takze niekedy to skusam niekedy sa podari niekedy nie. Radsej si hovorim ze nic nezjem a nebudem musiet zazit ten pocit sklamania a nasledneho vracania. No vydrzim tak max. 2 dni nejset a potom ma to pochiti zasa. A idem stale dookola. Skusala som uz jets normalne ale vzdy ked vlozim do ust kuscok musim mat viac. Som bulimicka abo nieco ine???
Dakujem za vase rady.

Sunnrisse

no co baby,ako vam zacal tyzden?ja sa dnes uciiim.akosi som dnes nabrala novu silu,dost som toho postihala :)drzte sa

zuju

dnes o jednej mam skusku z etiopatogenezy mam z tych chorob uz bolenie hlavy aj tak vsetko neviem, neviem naco nam pedagoggom davaju take hovadiny. Staci mi prejst