Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

romanka, unava je este stale,asi tak o dve percenta menej ako predtym, ale to pripisujem asi tej zalubenosti.
inak fajn,dnes som bola plavat a moja kondicka je dost slaba, takze mam do buducnosti ciel, co zlepsit.
no a pomalicky bysom mala zacat pisat diplomovu pracu, nechcem si to nechat na poslednu chvilku.
ozaj, ako sa citis po zdravotnej stranke?
zuju, si okey?

romana

somtuzasa
Tak si to uži. Krásnu dovolenku a potom sa určite ozvi ako bolo a tak....
Evcca
No veď som si aj myslela, ale pochybnosti... to vieš. Napadne ťa všeličo. A čo únava, je už lepšie?

evcca

romanka, na toto forum nedam dopustit, uz som ledva vydrzala,kym sa moj pocitac "uzdravil". toto forummi dava silu, ked nevladzem a rada sa tu vykecavam, mam to ako skupinovu terapiu,ktora mi dost chyba.
nove?- no neviem, na dovolenke bolo super, uzivam si, zajtra idem na krv kvoli zelezu, som uz zvedava, ci sa to pohlo, v robote hrooooooza, tazke stavy, takze dreme.
ozaj, skore uzdravovanie.
zuju, ved si mi pisala, ze si schudla, takze teraz si to po tych antibiotikach len nabrala spat,takze v pohode, alebo nie?

zuju

za tri dni kalorickej stravy na duchovnych cviceniach som pribrala zo 64,5 kg na 67 kil, brucho mam nafuknute... Nechcem na to mysliet a snazim sa nepozerat sa na seba, ale kazdy mi hovori ako som pribrala hlavne v tvrai. Dnes v robote doniesla kolegyna kolace zo svadby zozrala som ich styri, kolegyn a vedla mna mi hovori vies kolko ma to kalorie?: Viem, ale viem ze neviem odolat som si myslela, preco su ludia taki sprosti. Rozjedla som sa a teraz by som jedla stale

somtuzasa

Čaute baby

ja práve odchádzam na týždeň na dovolenku, tak som sa chcela rozlúčiť a zaželať všetko dobré:)))))

Romanka

tebe želám skoré zotavenie a dúfam, že i keď to tentokrát nevyjde, ešte sa raz v tom Štúrove alebo niekde inde stretneme. A možno to bude onedlho...
Zatiaľ ti držím palce aby ti doma nepadal strop na hlavu a si nejak vydržala na tej PN. Tak čauko a teším sa sem zasa o týždeň :))

romana

Jééé Evcca, už si mi tu chýbala. Rozmýšľala som, či ťa toto fórum prestalo baviť, alebo si úplne ok a už ho nepotrebuješ... Tak a pravda je taká, že ti nefungoval pc. Čo máš nové? Ja... nemám sa s čím chváliť. Asi si čítala.

Alternativa

Ahoj dievcata,
rozoberate tu trochu aj chlapov, tak prispejem mojou skusenostou. Tie, co ma poznaju, vedia, ze Vam tu vyrazne zvysujem vekovy priemer /to len aby sa tu 3O-nicky nemindrakovali/ :o). Pred kratkym casom som mala operaciu ruky, ktora vyzadovala minimalne 1 mesiac totalny klud. A az vtedy som si uvedomila, ze jednou rukou skoro nic nedokazem: neocistite zeleninu, nevyzmykate handru, sotva vyvesite pradlo. A vtedy nastupil moj muz - vsetko robil, aj varil. Po takychto jeho aktivnych prvych dnoch som s uzasom skonstatovala, ze "za 34 rokov som nevedela, ze Ty vsetko vies v domacnosti urobit". On sa usmial, pohladkal ma a povedal "A preco by som Ti to mal ukazat na zaciatku?" Dnes uz ruku pouzivam, ale viacere "domace" cinnosti robime spolu, po tolkych rokoch manzelstva :o). A este situacia asi spred 25 rokov : mala som 4 dni horucku 4O st., teplota neklesala a doma dve male deti. Lezala som a oni nejako fungovali. Teplota mi klesla na 38 st. a moj manzel /stale mam toho isteho :o)/ povedal: "Deti, dnes bude konecne tepla vecera, maminke je lepsie". Tipnite si, co som urobila. Ano, vstala som a ledva stojac na nohach som cosi uvarila s 38 st. teplotou /to by ste asi urobili viacere/. A dnes viem, ze to bola MOJA chyba a rozhodnutie. Neboli by zomreli od hladu, neboli by ziskali pocit, ze ja s rozdavanim nemam hranice, ze dokazem vsetko. Tym som chcela povedat, ze v zivote je vsetko o prioritach. Deti a rodina su stale u mna na 1.mieste, ale musia sa delit s touto poziciou so mnou - ako s clovekom, ktory ma svoje dobre aj horsie dni, ze potrebujem byt sama, pestovat si moje zaluby a aktivity. Cize, Romanka, na situaciu s varenim sa skus pozriet nie ako na problem Tvojho manzela, ale ako na Tvoj. Predsa nik to od Teba neziadal pod tvrdym trestom a keby aj ano, tak sa treba naucit hoci aj najblizsim niekedy povedat vludne, pokojne NIE. Hlavne ak siahame na dno nasich sil. Skus nechat vcerajsok tak, dnes si bud vybehnite na obed, alebo spolu nieco pripravte, nie som zastanca tichych domacnosti, to predsa nic neriesi. A napatie doma nepomaha nikomu. Inak reakciu Tvojho manzela ja vidim ako "normalne" muzsku. A podla mojich dvoch situacii vidis, ze aj chlapi na sebe pracuju :o)). Prajem Ti, Romanka, rychle uzdravovanie a nezabudaj na seba :o)).
ForEver?, je to presne, ako pises. Prosim, nezabudni na tento silny zazitok nikdy v zivote, lebo ako spieva Michal David "I takove dny jsou...". Napisem Ti zajtra mail.
Uf, mapisala som cely roman, takze rychlo Vam zazelam prijemnu nedelu bez mracikov :o)