Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

romanka, rob, co ti hovori intuicia, skus to, je to sanca a sancu treba vyuzit. psychiatricka by to mohla pochopit, ved aj praca ma vplyv na tvoju psychiku a ludia si maju pomahat.
drzim paste, nech sa ti dari.

romana

vieš, chcem ísť na tú novú robotu. Vyskúšať to. Rozmýšľala som aj o neplatenom volne, ale to mi asi podnik neposkytne. Tak ma napadla ešte táto možnosť. No... neviem. Mám Evka takú chuť na to. Znova taký elán do života. Psychiatričke by som to vysvetlila, myslím, že by mi pomohla v tomto. Ak nie, za pokus nič nedám.

romana

len mi ešte vadí to razítko z psychiatrie na pn. V robote sa to hneď rozchýri... No už som nad tým rozmýšľala, skúsim sa nejako vytočiť, ale neviem ešte presne ako.

evcca

psychiater ti moze vystavit pn a na tom pohybe sa da s nim dohodnut.
pytaj si volne vychadzky a keby ti prisla kontrola, tak si zozen papierik, ze si bola trebars na zubnom osetreni alebo na terapii u psychologa.

romana

Evička
Chcem sa ťa niečo opýtať. Ty určite budeš viedieť. PN ti môže vystaviť aj psychiater? Potrebovala by som však neobmedzený pohyb. To znamená nie len vychádzky, ale voľný pohyb. Odpíš prosím.

evcca

vies romanka, niekedy mame tolko stresov v dennodennom zivote, ze ani antidepresiva nespravia zazrak.
ja tiez mavam blbe dni, hlavne vtedy ak je toho moc a stres nikomu na nalade neprida.
pokial si teraz ok, nemas problem so spankom, ani nutkave chutky na prejedanie, tak tvoje zakolisanie mohol sposobit stres, navrat do prace po chorobe a cele si to vlastne mala stresujuce.
ja potrebujem psychologa aj psychiatra na vykecanie, musim to niekomu povedat nahlas az vtedy sa mi ulavi. asi mam fakt stastie na dobrych doktorov.

romana

Evka vôbec si sa ma nedotkla. Len viem, že máš s tým isté skúsenosti, tiež pracuješ v odbore, tak som to chcela viac rozviesť.
No, vieš, moja psychiatrička vôbec so mnou nejak nehovorí. Ona len čo sa týka ako sa mám, ale najaké dlhé rozhovory, to nie. Som u nej tak 15 min. Predpíše lieky, čo to povie, spýta sa, to je všetko.
U psychologičky som už tiež dlhšie nebola. Už ma to u nej nebaví. Čakám aj 2-3 hodiny v čakárni, hoci som objednaná na hodinu. Už ma tie rozhovory nikam neposúvajú a ani neviem, čo by som jej v poslednej dobe povedala. Už viem ako rozmýšľať, čo robím zle, jednoducho, poznám návod. Myslím, že presne viem, čo by mi poradila, povedala. Hm... neviem, ostalo to na takej hluchej úrovni. Skôr by som pouvažovala o tých liekoch.

evcca

ahoj romanka, nie nemyslela som hospitalizaciu, len zmenu liekov, opisujes, ze uz mas pocit, ze neucinkuju a tvoj stav sa zhorsuje.
ja by som na tvojom mieste, asi chcela zmenu terapie, popripade ked mi je takto, tak to moj psychiater riesi dlhymi pokecmi, pri ktorych sa mi ulavi.
ako priama odpoved, nechcela som sa ta dotknut, prepac.