Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

caute,

zasa sme mali vypadnuty net, ale zda sa, ze je to uz ok. Ale pozeram, ze tu odvtedy nie je moc prispevkov, asi ste tiez nejake ospale, bude to mozno tym pocasim, hm? Ja ako som sa vratila z horuceho Rodosu, som zazila mensi teplotny sok. Dufam, ze este pride nejake babie leto.

Romanka

co sa mna tyka a mojej abstinencie, tak nechcem sa chvalit niecim co neexistuje, takze nech je jasne - celkova moja abstinencia trvala nieco vyse 3 tyzdnov, odvtedy presli dalsie 3 tyzdne a sem-tam sa celkom neovladnem, ale nevidim to cierne. Vies preco? Pribrala som a napriek tomu - nestresujem. Inokedy by som len jedla a vracala, jedla a vracala, nez by som schudla. Teraz citim, ze je to omnoho lepsie, jem pravidelne a snazim sa aj menej, zacala som pravidelne cvicit a mam uz celkom fajn kondicku a myslim, ze to bude uz len lepsie. Asi neviem celkom od toho upustit, hned takto odrazu. A musim dodat, ta dovolenka bola pre mna strasny stres, tak myslim, ze sa este celkom v poho drzim. A celkovo teraz mam take zvlastne obdobie, schyluje sa k tomu, ze asi sa vratime naspät k sebe s byvalym, s ktorym som sa ale rozisla pred 2 rokmi, pretoze ma podvadzal...tak neviem, ci robim dobre, mam zmiesane pocity a to trosku otriasa mojou dusevnou rovnovahou.. ale som presvedcena, ze sa to uz nejak spravi. Kazdopadne, urcite sa nemienim vratit do stavu, kedy som zvazovala kazde susto a po kazdom jedle bezala na hajzel. Tak drz palce aspon tak silno, ako ja drzim tebe s tou pracou:)))

Evcca

tu zalubenost ti zavidim, ja uz ani neviem, aky je to pocit, ked nejakemu chlapovi bezpodmienecne doverujes a celkom sa mu dokazes odovzdat. Ja neviem, ci nebudem mat o par mesiacov zasa hlavu v smutku ako pred 2 rokmi, ale zrejme to musim vyskusat, aby som to zistila... Najhorsie na tom je, ze akysi 6. zmysel mi skor nasepkava to nerobit, ale predsa ma to taha... Keby sa dali vymazat tie zle spomienky a ponechat len tie dobre:))) Ozaj - ta moja ponuka plati, buduci tyzden uz budem na Slovensku od stredu tyzdna, takze sa mozeme hocikedy stretnut. Ja len dufam, ze sa najde dost ludi, aby sa to mohlo rozbehnut, ja som presvedcena, ze je to jedna z veci, ktora by mi urcite pomohla, zostat uplne cista.

tish

ahojte bojovnicky, nestiham vas citat, verim, ze sa mate lepsie :)

u mna sa vyskytli nejake pozitivne zmeny, sem tam zakopnem, no iba v prejedani. inak ani nemam vela casu sa tym zaoberat

drzte sa :)

Alternativa

Ahoj dievcata,
po dlhsom case Vam prajem prijemne jesenne dni. No a myslienka na dnesny den: "Musime prevziat osobnu zodpovednost. Nemozeme zmenit okolnosti, rocne obdobie, ani vietor, ale mozeme menit seba". To plati aj pri PPP...

romana

čau zuzik
Ja... No, mohlo by to byť aj lepšie.
Dnes som tak rozmýšľala, či mi je to vlastne treba tie AD? A prišla som na to, že áno. Cítim sa na jednej strane lepšie, nemám také depky, som si sebou istejšia, dokonca sa už ani tak pre mňa v chúlostivých situáciách nečervenám.../niekedy ma to až prekvapuje/, som aktívnejšia, menej unavená, mám viac energie, no na druhej strane akoby tá aktivita hraničila s neovládateľnou nervozitou. Niekedy doslova neviem čo zo sebou. V pondelok mám ísť ku Dr. Požiadam o zmenu AD. To napätie, nervozita a nepokoj príde vždy až poobede. Ráno mi je fajn, no ako sa schyľuje večer...
Zuzi, ty neotáľaj. Zájdi za psychologičkou, poprip. psychiatričkou. Nesmie ti to byť jedno. Upadáš do depresie. Pouvažuj tiež nad užívaním AD. Myslím, že by ti bolo lepšie...
EVCCA
Si skvelá!!!

zuzicka1989

ahojte!!!
evcca:myslim ze ovela viac krajsie je zamilovanie nez ppp!!!na milion percent,vazne!!viem mozno sa ti to zda divne ze to hovorim ja co nie som z toho vonku..ale tesim sa spolu s tebou..vela stastia!!
romanka:ahoj,ked ja uz ani sama neviem co chcem..akoby som nad sebou rezignovala..a bolo mi vsetko jedno..jednoducho nech sa robi co chce..ja uz nemam sily bojovat s ppp...
stale dookola zachvat zrania,a potom vracanie,akoby mi len to pomahalo ist v tomto sprostom zivote dalej..predtym som jedlo nemohla ni vidiet..a teraz je pre mna ako droga..a ja zeriem ako prasa..je to ako droga to jedlo..vazne!!!
ved som bola aj pri p.vychovavatelke,povedala som jej vsetko..a bola zo mna sklamana,aj ked mi to nepovedala ale myslim si to..vravela ze aka hrda bola na mna,ked osm dostala kramy..a tak.. a kramy som v anglicku uz nemala ani teraz aj som jej to povedala..mrzelo ju to..aj ona ma posiela ku psychologicke,ale ked ja sa tam hanbim ist..neviem preco..
povedala ze ked ja jej nezavolam zavola jej ona..nechcem ju sklamat,ale ja vlastne ani nevie´m co chcem..som zo vsetkeho uz uplne mimo..o chvilu vysoka skola..
a tebe sa ako dari?vsetko je ok?

evcca

ahojte, baby ja som stale viac a viac zalubena a fakt si to uzivam.
obcas ma ale napadne myslienka, ci som urobila spravne, ked som nechala ppp a vybrala si zivot. je to blbe, ale chyba mi niekedy pri problemoch, ta ppp-ckarska istota riesenia problemu.
ako to mate vy?

romana

Dobré ráno! Vlastne pomaly už obed. My sme vstali s mužom o desiatej. No... niekedy treba aj poleňošiť. Najvyšší čas začať variť obed. Tak padám...