Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

palinnna,evcca:blaozelam vam,ste super bojovnicky,ze to tak dokazete,rezignovat na d telom.ja sa s nim stale zaoberam!§inac tie dotyky su aj mne neprijemne!
palinnna:nehenvaj sa ale vecer ti poslem ten moj pribeh,lebo uz som ho 2krat pisala raz mi vyhodilo elektriku a vsetko sa zmazalao a teraz na druhy krat..mi neposlalo email..a jednoducho sa to vymazalo..teraz sa musim ucit,a potom hned ako budem mat cas ti napisem,ok?

evcca

este som zabudla tie dotyky suvisia s odmietanim tela, mne pomohol psychiater, ked som mu o tom porozpravala nahlas a nedusila to v sebe.

evcca

palinna, mam priatela a je to ako boj s ppp,ked som v ako-takej pohode, tam mi to nevadi,ale ked mam ako to ja nazyvam tucny den, je mi obcas neprijemne. ale teraz ked sme uz spolu dlhsie je to ok.
a mas pravdu, kazdy mesiac s ppp je iny. ale snad to raz bude ok.

Palinnna

tak tak...to bol akysi nas prostriedok na uvolnenie napatia, na oslavu uspechov...prejedanie a vracanie nam davalo moznost odputat sa od akychsi hranic...ale myslim si, ze prave tie hranice su teraz pri liecbe ppp najdolezitejsie...v tom zmysle, ze i ked ja jem uz normalne, ale nemozem povedat, ze by ma niekedy nenutkalo...no vtedy si poviem, ze dost, ved si teraz jedla...co blaznis...ved si najedena...tak nerob blbosti...ten boj je akoby kazdy mesiac iny...aspon u mna urcite:)

Palinnna

Evi, chcela by som sa ta opytat mozno take nieco sukromnejsie...viem, ze mas priatela...nie su ti niekedy neprijemne dotyky, neznosti? ked nechces, nemusis odpovedat:)

evcca

asi ano, len ma to aj trochu desi. ppp bola ako oblubena hracka z detstva, vzdy sa dalo k nej uchylit, ked som sa trapila.
asi je toto uz dalsi level v boji proti ppp.

Palinnna

Ahoj Evi!
Presne toto, co opisujes zazivam asi posledny tyzden...tiet uz som rezignovala nad svojou postavou, tiez si dam teraz veci, ktore nie su az take zdrave...ja si to vysvetlujem tak, ze chceme zit tak ako pred ppp...tuzime brat jedlo tak ako pred ppp:)

evcca

ahojte, vcerajsia debatu tu bola pekne, je fajn vidiet, ze si pomahame.
baby, zazili ste niektora, ze uz ste kapitulovali nad pocitom tucnoty? ze je vam to jedno?
ja uz nemam silu sa tym zaoberat a davat pozor, jem, potom ma pochyti strach, ale rozdycham to a idem dalej.
takto som fungovala naposledy pred ppp.
dnessom zjedla naranajky velku sisku, predtym som sa takymto jedlom len prepchavala v zachvatoch, teraz som si ju dala,len mi vadi, ze nezijem zdravsie. len nesmiem sklbovat zit zdravsie= byt anorekticka. to bol moj problem v minulosti,lebo ku koncu nebolo zdrave ani jablko.