Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahoj irise,tak ten liek je Grimodin,ak vieš niečo tak napíš...bolo tam toľko šialených nežiaducích účinkov...budem ho jesť 14 dní večer a potom aj ráno aj večer....
ľudkovia padla...huráááááá.....

irise

pupatko - prozac je u nas pod nazvom Magrilan, a naozaj sa dava na liecbu Bulimie a depresie, mechanizmus ucinku je taky, ze ti blokuje odburavanie serotoninu (nieco ako hormon stastia),cize budes ho mat viac,tak sa citis stastnejsie.. no a s vysadenim treba OPATRNE, a postupne hlavne. Na liecbu prozacom reaguju ludia rozne, pozoruj seba, ak ti to vyhovuje,tak sa neboj ten liek brat. Ja s nim osobne skusenosti nemam zial,len to co som sa v skole naucila alebo docitala.
Ale urcite dobre,ze konecne si sa rozhodla ist k odbornikovi, uvidis ze sa bude lahsie bojovat a budes stastnejsia, drzim palce!

Klimta, dik,celkom fajn.. ako blbe myslienky mam stale ,ale ja uz kaslem na ne... su dni ked som so sebou spokojna,su dni,ked menej, su dni ked jem normalne,su dni ked malo :D takze taka stagnacia.. no a co ty?

pupatko112

ahojte baby.. tak som bola u doktora, a diagnoza znie, depresia a bulimia..dostala som lieky, Prozac a cakam na appoitment u psychologa.. teda aspon myslim ze je to psycholog, tu sa to nazyva counselling.. som sa chcela informovat , ci mate niektora skusenost s tym prozacom, zatial som zobrala len jednu tabletku, no na nete som sa docitala rozne nmegativne recenzie, varj ma vela zlych neziaducich ucinkov a vraj je najhirsie ho prestat brat.. vtedy su vraj tie stavy katastrofalne... tak nenieviem ci pokracovat v uzivani.. musim ale povedat ze ked som si vcera dala tabletku tak som bola akovymenena, kludna ako baranok.. vobec som nemala chut do jedla.. celkovo som mala pozitivne ,yslenie... som na vazkach tak prosim poradte , ak ste ho uz niektora uzivali abo uzivate?

antiana

ahojte baby, tak ja sa postupne pripravujem na to utorňajšie sťahovanie, teším sa neskutočne.....s jedlom je to dobré, práve desiatujem - jogurt, jablko a kávu...rada by som vedela inak, ako sa darí Cry...Cry, ozveš sa mi?

klimta.

mrska- klobúk dole :))

naozaj nemusíš mať výčitky..nízk.tvaroh je kaloricky aj pri celom tégliku neškodný :))

irise- ty sa máš ako? :)

irise

Mrska,som na teba hrda ze si to zlvadla vcera! Uplne najlepsi napad bol zavolat si deti:) inak si nezjedla toho vela ,mozno mnozstvom,ale vsetko len bielkoviny :)
toho chrbatika mi je luto,hlave ked prezivas bolesti :( ako sa presne vola ten liek??

mrska

ahojte všetky dievčatá..
tak ja som bola na tej kontrole u neurologa..a výsledok je že tie skrutky su tak ako maju byť,ale mám nenávratne poškodené nervy čo vedú od miechy do nohy,dostala som lieky nejaký girodin alebo tak nejak...ked som k nemu čítala ten leták metrový tak ma skoro šlahlo....som z toho smutná lebo mávam často bolesti v nohe aj chrbte a viem že to už inak nebude...ale ludia majú aj viac trápenia...
no a včera som sa dievčatá prežrala,zjedla som celý nízkotučný tvaroh zmiešaný s kokosom a nízkotučným jogurtom,a viete možno kto tu chodíte pravidelne že som vždy išla to dať von,aj včera som mala blbé myšlienky,lebo som si dala ešte zeleninu,a sojove mäso,tak som bola ako balon,tak som zavolala deti a povedala im podte ku mne lebo este pojdem vracať tak sme debatovali,smiali a bolo to ok...ale ani ma to nejak nelákalo isť na wc...som rada že som prekonala aj prežratie...
no idem makať lebo včera som tu nebola...
majte pekný deň...
maoam napíšem ti zajtra...
ahojte...

antiana

ahoj Maoam, veľmi Ti ďakujem za vysvetlenie pojmov, to akoby si opisovala mňa, najmä s tou impulzivitou, prchkosťou, vzťahmi s inými ľuďmi, míňam veľa peňazí a tak...mama mi vždy hovorila že to nie je choroba že to je iba moja "sprostá povaha", ale ja to naozaj nerobím naschvál...

Ria711

Ano ja viem mala by som brat lieky....a bola chyba ze som ich vysadila...ku psychiatricke uz nechodim a viem ze by som mala..ale neviem sa tam donutit ist :(

Ria711

Ano ja viem mala by som brat lieky....a bola chyba ze som ich vysadila...ku psychiatricke uz nechodim a viem ze by som mala..ale neviem sa tam donutit ist :(