Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

irise

xx_yy, vitaj opat! Super ze mas B. pod ciastocnou kontrolou,len tak dalej!
Vyjadrila by som sa k antikoncepcie.. tie tabletky maju rozne neziaduce ucinky,kedze su to hormony,ale narast hmotnosti sa uz cim dalej tym menej patri k nim... ak si sa rozhodla ze si das predpisat antikoncepciu,tak sa porad s lekarom o svojich obavach,on ti predpise nieco ,z ktoreho nepriberes a mozes byt kludna a dalej byt zalubena po usi! :)) Uzivanie antikoncepcie navyse mozes brat ako motivaciu aby si nezvracala,kedze ked vyvracas aktualnu davku,tak je nefunkcna,ale to si pisala i ty,takze si si toho vedoma.

klimta.

čaaau xx_yy :))..vieš,že som na teba nedáývno myslela,že ako sa máš :))

k tvojej otázke..od antikoncepcie užívanej orálne nepriberieš :)
nárast hmotnosti zvyčajne býva pri formách užívaných injekčne
(podľa mňa narastajúca váha žien,ktoré brali tabletkovú formu súvisí s pohodlnejším spôsobom života..žiaden šport..nezdravšia strava, navážanie sa autom atď..ale..to je iba môj zatiaľ laický názor :))

každopádne..dala by som si sakra pozor na kombináciu zvracanie +antikoncepcia! (určite nie do 3-4 hodín,kým sa tabletka (obsah žalúdka) nevstrebá ):)

xx_yy

Ahojte baby !! :-)
vidim,ze su tu same nove tvare .. ( tak sa predstavim,som baba,co zalozila tuto temu ) ..
prisla som sem len na rychlo s jednou otazkou ..
B. u mna neodisla uplne.. dokazem mat dni ked nic nedam von .. ale niekedy ( vacsinou ked som smutna,nieco sa stane,nervy..alebo tak .. ) tak vtedy zlyham ... ale snazim sa velmi ! .. som zalubena az po usi:-) .. a ta otazka : antikoncepcia .. bojim sa ! bojim sa,ze priberiem .. ( priatel mi stale hovori,ze som strasne chuda..aby som papala vela,vela.. tak s nim ked som tak ma doslova krmi sladkostami,ktore nedam von.. lebo ked som s nim na B. ani nemyslim.. ) .. mam uz skoro 51kg .. ( v najhorsom stadiu - myslim,ze bolo najhorsie som mala 43kg) .. no ,ale tej antikoncepcie sa bojim .. a bojim sa aj toho,ze na mna pridu "prezieracky" a proste v najhorsom to pojdem dat von.. a lieky nebudu ucinkovat... tak mi poradte ak viete niektora.. :-)) a ak mate skusenosti nejake,tak piste:-))

Ďakujem krasne :-)
a drzim palce baby .. viem , co je toto zac :-(
:-*

Ewca

Maoam,opat dik.neviem, co to vitarianstvo obnasa.kuknem to forum...a nejem len jedno jablko denne .niwkwdy mam dni, ze zjem aj ranajky, viac ovocia , niekedy sladke daco.vcera som necvicila, ani dnes nejdem.som chora.nemam chut na cvicenie.a bola som na navsteve u tety dnes a mala som medovy rez ;-) Takze fajn...

Maoam

antiana - tak to mas klasicku obsirnu zbierku k PPP, gratulujem (ironia) - nie, je mi to uprimne luto

jasne, napisem, ked budem mat viac casu, podam ti to 'po lopate', teraz musim utekat, ale vratim sa k tomu, oK?
Inak tieto poruchy su pri PPP (najmä dlhsie trvajucej) velmi castymi sprievodnymi psych. ochoreniami, ono sa to nabaluje, nabaluje...je to velmi komplikovany zacarovany kruh, preto treba liecit PPP-baby KOMPLEXNE, prave preto

antiana

ahojte baby, tak dnes som si urobila radosť - kúpila som si jarné topánky, dvoje legíny a viacero párov náušníc, ale tie dám sestre nech má radosť lebo ona ich zbiera....
no mne okrem dg. F 50 zistili aj bipolárnu afektívnu poruchu, obsedantno-kompulzívnu poruchu a bohužiaľ aj to "borderline" stále neviem čo to vlastne je, teda viem že nejaká "porucha osobnosti hraničného typu"...maoam nevieš o tom niečo viac? že by si to sem napísala nech som informovaná...jasné že je toho kopa aj na nete ale Ty to vieš tak jasne vysvetliť, "po lopate" ...prosím...ďakujem

Maoam

Ewca - este nieco, podla toho, co o sebe pises, by si mohla byt vhodny kandidat na dostanie sa z bulimie cez vitarianstvo, zvladlo to uz dost bab, ktore mali predtym PPP a postupne sa aspon vybalansovat na aky-taky stav

lenze ty mas aj vazne psych. problemy, takze bez superackeho psychoterapeuta to nepojde a neviem, ci mas velke vykyvy v naladach, ak ano, tak ti bude treba aj nejaky liek + najst sposoby, ako si vyventilovat skratove stavy, krizove a emocne zatazove fazy, lebo predpokladam, ze vtedy spadas do tazkych bulimickych stavov najviac - tam ti pomoze dobry terapeut, je XY sposobov, ako to dat zo seba von (a nie zvracanim a sebadestrukciou)

Maoam

Ewca - to nie je facka, to je 'pomenovanie veci pravym menom', je to myslene len a len dobre, niekto ti to napisat musel...

denne jeden ks ovocia alebo zeleniny, ked este aj vracias a do zblbnutia sportujes je NIC, musis zjest denne ovela viac kusov ovocia a zeleniny a nie, nepriberies z toho, ale aspon dostanes nejake vitalne latky do seba + dolezite mineraly, vitaminy, stopove prvky a kalium pre srdce...
a sumive Mg je nutnost v tvojom stave, inak budes zazivat kolapsove stavy denne

a samozrejme, ze je tvoj stav maximalne vazny, typicke ze ty si to neuvedomujes, ale tvoje okolie, rsp. z toho, co si napisala - ANO

musis sa rozhodnut, co chces a ak chces zit, tak tymto sposobom ako doteraz to fakt nepojde, takze to bude chciet zmenu a riadnu a na to sama stacit nebudes, to ti poviem uz teraz, stratis iba cas

Ewca

Ahojte.Maoam ty si mi teraz dala "virtualnu facku" :-o ale riadnu! Normalne som ostala v soku.ci je to az tak zle...kazdopadne dakujem za kazdu dobre mienenu radu.co sa mojej PPP tyka, diagnozu mi pisali Anorexia, Bulimanorexia.+ depresivno uzkostna porucha.zistovali aj maniodepresiu, ta sa nastastie nepotvrdila.a ZOMRIET sa urcite nechystam, tp naozaj NECHCEM.jem ovocie, denne sa snazim aspon jeden kus.jablko, pomranc...aj zeleninu niekedy.obvodak mi predpisal Mg , lebo som mala tie koapsy...tak aspon to.a snazim sa jest, skutocne.aspon trosku. Babky zelam pekny den, slnecny a drzte sa.vsetky.

Maoam

Ewca - navsteva neurologa/psychiatra je pre teba velmi potrebna z toho dovodu, ze je potrebne zistit, CIM okrem tazkej PPP trpis, sprievodnymi ochoreniami byvaju najmä Borderline-osobnostna porucha (ta je v spojeni PPP snad najtazsie liecitelna), dalsou castou sprievodnou psych. chorobou byva BAP (bipolarna porucha) - ta je o cosi lahsie liecitelna, ide najmä o vystabilizovanie 'nalad' a skokov z manie do depresie a spät, ci predlzenie tych lepsich faz a zmiernenie tych zlych, no a okrem toho samozrejme depresie a anxiozy

na BAP napr. sa casto davaju lieky, ktore vobec neposobia ako 'oblbovaky', lenze nemozes 'liecit' iba cast celku, ty sa musis liecit CELA, chapes...

takze vyhybat sa navsteve odbornika, ako lekarov tak aj psychoterapeutov je absolutny nonsens, to sa rutis do zahuby

a fandit si, ze 'zvladnem to sama', ked vidis, v akom si stave je dalsi nonsens

ale rozhodnut sa mozes a musis len ty sama, si dospela, nikto ta nutit nemoze, ak chces umriet - tak je to takisto tvoje rozhodnutie, lenze tym nic nevyriesis, akurat utecies sama pred problemom ale pred sebou nie, dozenie ta to v dalsom zivote (ironia) - ale vazne....pred problemami sa NEUTEKA, tie sa RIESIA