Bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Bolesti kĺbov
LauraX

V poslednej dobe mám časté zápaly kĺbov, hlavne na kolenách, členky a lakte. taký akútny stav potrvá aj týždeň kým bolesť ustúpi a aj začervenanie a opuch. Pred piatimi rokmi som začala mať problémy s kolenami bola som na vyšetreniach, ortopedickom, reumatologickom nič mi nezistili, reumatológ mi odporučil psylium ako očistu organizmu, vraj mám zanesené kĺby / mala som 60 kg/ a keď som to niekde povedala aké odporučenie mi dal nechápali. Odvtedy mám vždy problémy, už ani neviem posúdiť či po fyzickej námahe, alebo nie. Najviac ma už nahnevalo teraz na dovolenke, boli sme v Tatrách a ešte sme sa ani na túru neišli a mne sa tak zapálili členky a päty že som sa mohla akurát prechádzať okolo plesa a dosť. Som už z toho nešťastná, príde to na mňa vždy v najnevhodnejšiu chvíľu ako načasované. Riešim bolesti práškami Flector to mi zaberie na bolesť, ale užívam ich fakt už v krajnom prípade, viem že sa toho nemôže veľa.Zas absolvovať lekárov a nič no neviem, lebo medzitým chodím pri problémoch odporučia mi cvičenie, lieky na bolesť ale ja cítim že sa mi to stupňuje. Začali mi aj dosť opuchať nohy, vystupujú mi žily, jednu nohu mám ako mramor, na cievnom vraj v poriadku, Cítim sa ako hypochonder, ale čestne prehlasujem že nie som :-) Mám 40 rokov, pracujem v administratíve, sedavé povolanie sa snažím kompenzovať pohybom. Prosím o radu ak máte podobné problémy, ďakujem.

RNG

Aby som nezabudol, vydieranie klbov mechanicky a z toho zapaly sa daju odstranit premazanim klbov, na co pomaha hyaluronycka kyselina, cetylovane tuky(CMO) a nezmydelnatelne(unsaponifiables) tuky, ako obsahuje napr avokado.
2 avokada tyzdenne plus 2 gramy MSM denne, tiez 2 gramy glucosaminu odstranili za par tyzdnov znacnu cast klbovych zapalov. A to proti NSAID trvalo aj po dobrani doplnkov niekolk0o tyzdnov, tj nejedna sa len o potlacenie symptomu, ale o regeneracne ucinky.
A nezabudajte na odmorujucu cistiacu vodu!

RNG

Zapaly nie su sami od seba, je za nimi obvykle nejake zamorenie alebo mikrobialny utok, najma mikroby, ktore si lekari bezne nevsimaju, ako rozne mykoplazmy, L-formy a nase vlastne virusy.
Nuz a samozrejme aj zamorenie ihlickami kyseliny mocovej, ktore zranuju tkaniva tam prispievaju, takze alkalizacia tela je casto prospesna.To vedia reumatologovia uz davno a preto [predpisuju liecbu kupanim sa a pitim mineralnych alkalickych vod.

Znizovanie imunity sice pomaha proti symptomom, ale je to nebezpecna hra s prirodou, lebo imunita nas chrani proti infekciam.
NSAID chemikalie sice potlacia bolesti, ale ako kyseliny rozpustaju mucosacharidove struktury a tym urychluju rozpad klbov a sliach.

Mnohi dnesni alternativni reumatologovia pre to podporuju aktivnu alkalizaciu, branie roznych antimikrobialnych adresujucich mykoplazmy a L-formy, tiez borelie a chlamidie, ktore su vraj tiez jedna z pricin tzv autoimunnych, tiez cistenie tela enzymami a zvysovanie viralnej imunity.
Doplnky na klby pomahaju regenerovat poskodene klby(glucosamine, MSM, hyaluronicka kyselina)a tiez matrial na regeneraciu nervovych obalov(omega 3 mastnu kyselinu , DHA)

[zruseny17]

laura-skus si precitat toto
www.nurch.sk

a k tej kyseline mocovej-nemyslim si ze je to tvoj pripad,to som len napisala ze ako to asi ten doktor myslel...ale ak ta to zaujima,kyselina mocova sa usadza v klboch vo forme krystalikov a sposobuje uz spominane problemy...vacsinou je na vine zla zivotosprava...ale myslim ze to nebude tvoj problem...
ja mam tiez problem s klbami,tak jedine co ti mozem odporucit je co najskorsia navsteva reumatologa...ak su klby cervene teple opuchnute a bolestive ide jednoznacne o zapal a treba sa co najskor zacat liecit,aby sa zapal nezacal sirit po tele a nenapadal aj ine organy...viem o com hovorim,presla som tym...drzim ti palce a prajem vela zdravia!!!

krado

Ideálne je vyskúšať biorezonancnú diagnostiku, tá odhalí Príčinu problému a nie len hasiť následok nejakými tplmiacimi liekmi, ktoré likvidujú pečeň a žalúdok. Keby bol záujem stačí napísať, veľa dobrých skúseností a žiadne oblbovanie.

LauraX

Čo sa týka toho psylia ja som tú kúru urobila, aj si ju občas zopakujem, a to že som uviedla váhu to preto nakoľko mi dvaja lekári povedali, že zanesené kĺby majú ľudia s nadváhou. Určite pôjdem k reumatológovi, len kedy bude mať pre mňa voľný termín je otázne, lebo má množstvo pacientov. Ešte by ma zaujímala tá kyselina močová, ktorá sa tu v odpovediach uvádza, prečo na nahromaďuje?

[zruseny17]

ak su klby cervene,teple a opuchnute je to zapal,mala by si to jednoznacne riesit s reumatologom...a to ze ti pred patimi rokmi povedal ze mas zanesene klby,nemalo s vahou nic spolocne:)pravdepodobne myslel ze mas bolesti klbov sposobene nahromadenim kyseliny mocovej v klboch-co tiez sposobuje bolesti,zacervenanie a opuch-vacsinou to trva dva tri tyzdne a potom to ustupi...nadbytok kys.mocovej sposobuje dnu,vacsinou postihuje klby na palcoch na nohach,ale dokaze narobit sarapatu aj na inych klboch...v kazdom pripade by som to riesila s reumatologom,kedze ide o nejaky zapal a to cim skor

zuzulko

každy aj rovnaký problém sa musí posudzovať individualne ale princíp pomoci je rovnaký. venujem sa celostnej medecíne a alternatíve z pohladu regenerácie bunkových systémov už pekných pár rokov a dnes som úplne presvedčená že tu je cesta pomoci. to že výsledky tvojich vyšetrení sú v poriadku naznačuje že všetky problémy sú zatial v energetickej rovine a sú upozorňovaním pre majitela aby začal na sebe pracovať, pretože ak sa energetika zrúti dôjde k poškodeniu organizmu a kolapsu ktorý zaregistrujú aj lekárske vyšetrenia,tvoj lekár ktorý ti doporučil očistu urobil spravne ale prečo nepokračoval alebo ty si to nepokladala za potrebné ked to ako píšeš nikde nechápali. žijeme v dobe s množstvom chemických cudzorodych látok v potravinách -farbivá, sladidlá, konzervanty a pod, s ktorými si náš bunkový system nevie poradiť, nevylúči ich a uklada ich v medzibunkovom priestore. pijeme mrtvu vodu - upravou sa ničí jej energetická hodnota, máme zlý pitný režim,nedpravidelné vyprázdňovanie ap.celkove naša životosprava sa pobrala smerom proti základným životným a prírodným pravidlám . neviem aký máš názor na takýto spôsob pomoci ale chémia tu napomôže len zhorší celkový stav. nepoznám spôsob detoxikácie cez psýlium, sú aj iné osvedčené prostriedky treba začiať. v kocke detoxikáciu a regeneráciu najdeš na strankach biela pyramida.sk nezaťažuj chémiou svoj aj tak preťažený organizmus aby si mala čas sa rozhodnúť.