Bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Bolesti kĺbov
LauraX

V poslednej dobe mám časté zápaly kĺbov, hlavne na kolenách, členky a lakte. taký akútny stav potrvá aj týždeň kým bolesť ustúpi a aj začervenanie a opuch. Pred piatimi rokmi som začala mať problémy s kolenami bola som na vyšetreniach, ortopedickom, reumatologickom nič mi nezistili, reumatológ mi odporučil psylium ako očistu organizmu, vraj mám zanesené kĺby / mala som 60 kg/ a keď som to niekde povedala aké odporučenie mi dal nechápali. Odvtedy mám vždy problémy, už ani neviem posúdiť či po fyzickej námahe, alebo nie. Najviac ma už nahnevalo teraz na dovolenke, boli sme v Tatrách a ešte sme sa ani na túru neišli a mne sa tak zapálili členky a päty že som sa mohla akurát prechádzať okolo plesa a dosť. Som už z toho nešťastná, príde to na mňa vždy v najnevhodnejšiu chvíľu ako načasované. Riešim bolesti práškami Flector to mi zaberie na bolesť, ale užívam ich fakt už v krajnom prípade, viem že sa toho nemôže veľa.Zas absolvovať lekárov a nič no neviem, lebo medzitým chodím pri problémoch odporučia mi cvičenie, lieky na bolesť ale ja cítim že sa mi to stupňuje. Začali mi aj dosť opuchať nohy, vystupujú mi žily, jednu nohu mám ako mramor, na cievnom vraj v poriadku, Cítim sa ako hypochonder, ale čestne prehlasujem že nie som :-) Mám 40 rokov, pracujem v administratíve, sedavé povolanie sa snažím kompenzovať pohybom. Prosím o radu ak máte podobné problémy, ďakujem.

andrej52

Dobry den. Mozno to bude smiesne, ale mne na bolave klby a bolavy clenok (zniceny zo sportu) pomohol manzelkyn napoj na krasu Collagen Shots od rejuvenated.sk. Ide o morsky kolagenovy napoj. Manzelka sa docitala, ze kolagen je vyborny nie len na tvar ale vseobecne aj na zdravie a aj na tie nestastne klby, chrupavky a pod..! Uzivam uz tretie balenie a fakt odporucam. Lekar mi pred casom povedal, ze mojim klbom a hlavne odrovnanemu clenku dava tak pol roka a budem kaput, ale po tomto si to nemyslim :D Nechcem tu robit reklamu, ale viem aka je to hrozna a obmedzujuca bolest, preto som chcel aspon takto pomoct. S pozdravom Andy

Zuzka Záborská

Mne veľmi pomáha výživový doplnok GelActiv Proteo-Enzyme Q. Oproti iným výživovým doplnkom má tú výhodu, že obsahuje glukosamín sulfát na výživu kĺbov a zároveň enzýmy, ktoré majú protizápalové a protibolestivé účinky. Takže jednak vám vyživuje kĺby a jednak posobí proti bolesti a zápalu. Viac si možete prečítať na stránke www.gelactiv.sk

AdelkaS

S bolesťami kĺbov dnes majú problém skoro všetci. Ja ich mám geneticky dané, preto sa snažím dodržiavať zdravú životosprávu - dostatok vitamínov a minerálov v strave, pohyb, cvičenie a čas od času si doprajem kúru s výživovými doplnkami. pokiaľ už problémy máte, určite je vhodné dlhodobo užívať výživové doplnky určené špeciálne na kĺby

Gima

Kostiam pomáhajú

omega-3 mastné kyseliny – tuniak, losos, rybí tuk, avokádo, mandle
mliečne výrobky – syry s výnimkou topených, tvaroh, kyslomliečne produkty
ovocie a zelenina – hlavne červené druhy ako paradajky, kápia, cvikla, jablká

Krehkosť spôsobujú

Hladovky, fajčenie, alkohol, veľa čiernej kávy, soľ, údeniny, kolové nápoje a fosfáty, instantné potraviny, cukrovinky, prepálené tuky. Významný faktor je aj nedostatok fyzickej aktivity, nadváha a u žien menopauza.

zuz753

Ahojte, ja mam skusenosti so zapalmi, no teraz uz viem, ze uzasny sposob prevencie je apiterapia, teda liecba vcelimi produktmi, konecne nieco bez ziadnych chemikalii , cisto bio produkty , samozrejme je to len doplnok stravy, takze ziadne extra diety. Nasla som taky katalog k tej apiterapii , lebo najprv som si myslela, ze to liecia len vcelim jedom, ale ono existuje velmi vela tychto produktov na rozne ochorenia. davam sem link, snad niekomu z vas pomozu :) tentorium.sk

zuz753

ahoj, zo skusenosti hovorim, ze zapaly sa daju zmiernit vcelim jedom... takato liecba sa vola apiterapia ( liecba vcelimi produktami) .. ja som bola velmi spokojna , konecne bolesti utichli ... :)

Zuz753

Ahojte, chcem sa s vami podelit o skusenost babka mala problemy s klbami, stale sa jej tam nieco zapalovalo a tak som zacala patrat , ze ako jej s tym viem pomoct, az som sa dopatrala k apiterapii ( liecba vcelimi produktami), a tak sme to vyskusali.. babke sa velmi ulavilo, lebo vceli jed zmiernuje zapaly klbov a dali sme sa na jeden z programov na posielnenie imunity.. co sa tyka mna, tak ja sa citim byt omnoho menej unavena a odkedy beriem tie doplnky, tak som nebola chora.. babke sa tie klby zlepsili natolko, ze teraz so mnou a s vnucatami beha po vonku :)

pear8

Ja som toho veľa neskúšala, vyskúšala som len priessnitz kĺbovú výživu a hneď som sa trafila do niečoho čo mi pomohlo