Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

lombardo1981

Spýtam sa ťa to natvrdo. Ako dôkladne študuješ informácie, ktoré poskytuje lekár, ktorého máš na prvom mieste? Pretože ohľadne vstrebávania vitamínu B12 hovorí presný opak ako ty. Takže koľko informácií si si ešte takto upravil?
Vieš aká je denná spotreba kobalamínu? U dospelých sú 2-3 mikrokgramy a u dojčiat 0.1-0.3 mikrogramy (v USA sa to označuje mcg).
www.nal.usda.gov

RNG

Nuz ja si dovolim o tych 5 az 10 rokoch z 5 miligramov vitaminu B-12 znacne pochybovat. Ved preco by potom lekari davali injekcie rovno do tela davky B-12 vo forme cyanocobalamine mesacne 5 mg!
To sa dostane s krvou do pecene a tam sa ulozi.A zrejme postupne spotrebuje, ovela rychl;ejsie. Lebo ked pacient nedostane znova injekciu, tak sa mu za par mesiacov znova ten nedostatok B-12 ukaze na stave.

O crevnej flore, kompletne, a ake rozne mikroorganizmy tam su a ktore co robia sa zatial vie este primalo, teda aj to ake ziviny a vitaminy ktore z nichj vytvaraju Napocitali ich tam uz vyse 30 000 a bude trvat dlho rokov vyskumov, kym, sa zisti, ktore ma aku funkciu.

B-12 je potrebne napr na vyrobu cervenych krviniek a pri anemii sa casto doplnkom B-12 zlepsi znacne krvny obraz. Tj hovorit proti doplnku B-12 je nerozumne prinajmensom, najma aj ked lekari ho dost casto sami pouzivaju vo forme injekcii, co mnohym pomahaju, bez pochybnosti. Jeho liposomicka forma(ci uz cyanocobalamine alebo methylcobalamine) sa dobre vstrebava spod jazyka , aj to je uz davnejsie namerane.

lombardo1981

Keďže sa tu zase objavila jedna z tých otravných reklám, tak mi to nedalo.
Vitamín B12 sa síce vytvára prostredníctvom mikroorganizmov v hrubom čreve, ale tá časť je príliš distálna a v nej už nie je reabsorbcia normálna. Dospelý človek má zásobu 2-5mg, ktorá vydrží 5-10 rokov. Novorodenec má zásobu 25-30μg. Absorbuje sa v tenkom čreve. Ale v žalúdku sa musí spojiť s jedným glukopoteínom (vnútorný faktor).
Ale toto som nechcela. Trochu som zvýšila trafik Dr. Mercolovi. A na tejto stránke som sa dočítala: articles.mercola.com
The other argument often used by vegans is that your body produces vitamin B12 from bacteria in the large intestine, so additional sources are not necessary. While it's true that your body does produce B12 in this way, your body will not be able to absorb it. As Dr. Cousens stated: "There is one exception to this lack of vegetarian B-12 active food, which is that we do produce B-12 from bacteria in our large intestine, but since this B-12 is produced in the area below where B-12 is reabsorbed, it is really not available for absorption."

alibaba13

Pre mna osobne je TOP tato spirulina, uzivam ju uz vyse roka, po nej jedinej pocitujem pozit. zmeny (krvotvorba): -odkaz odstránený-

RNG

B-12 sa ustne velmi slabo absorbuje, vacsina sa tvori v nasich crevach roznymi probiotikami, preto ich treba nasadzat a krmit mikrovlakninami, a pripadny doplnok z neho je velmi ucinny sublingialne, tj vo forme liposomu.

lombardo1981

Jednu nepopierateľnú výhodu chlorella má. Tá, narozdiel od spiruliny, obsahuje aktívnu formu vitamínu B12. Spirulina obsahuje iba nevyužiteľný pseudovitamín.
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov

RNG

Lalikar, chlorella sa pestuje v sladkej vode, tj roznych studnicnych, co mozu byt aj silne zamorene, najma v Cinskych produktoch.
Naviac chlorella ma pevny obal, ktory my nevieme rozbit/stravit, preto vyrobky z chlorelly musia byt priemyselne upravovane na travenie(mechanicky alebo tepelne) co nici cast ich hodnot.
Spirulina sa da pestovat aj v morskej vode, ktora je obvykle ovela cistejsia co sa tyka roznych zamoreni, najma taka co je v hlbinach mora, odkial ju cerpaju napr na Hawaii(firma Cyanotech, zasobujuca hromadu znaciek, napr Spirulina Pacifica je dost znama znacka).
Naviac morska voda obsahuje aj rozne stopove prvky, co nedostanes v studnicnej vode.
Vonkajsi obal bunkovych stien spiruliny je pre nas stravitelny, tj spirulinu netreba nijak spracovavat

kamil

Zdravim Vas. Ak mozem poradit, osobne si myslim, najlepsi vyrobok co sa spiruliny tyka je z e-shopu superfood.sk Najdete tam kvalitnu spirulinu, ktora ma blahodarne ucinky. Ja osobne ju uzivam uz 9 mesiacov a vysledok je neskutocny.....treba vyskusat. Doporucujem