Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

maato1

Ahoj,
ja ti doporucujem skor spirulinovy prasok. Je kvalitnejsi, ale asi ti nebude chutit. Mne trvalo kym som si na neho zvykol.

Odporucam Sunwarrior:
vitalcity.sk

vitalcity.sk

Janci!

Ahoj,

ja beriem Hawajsku Spirulinu Pacifica od firmy Cyanotech. Ma najvyssi obsah klucovych latok zo vsetkych Arthrospira platensis na trhu. Na nasom trhu su aj tak prevazne spiruliny z ciny co odpoveda aj ich kvalite. Objednavam to z -odkaz odstránený-, konkretne tuto: -odkaz odstránený-
Som s nimi velmi spokojny, navyse maju dopravu zdarma a najnizsie ceny, vsetkym odporucam.

elf

my máme doma vodu vysokej kvality z hôr rovno spod národného parku a preto si myslím že by to nebol takí problém len to potrebujem zohnať živé a ak aj máš vodu znečistenú ťažkými kovmi tak či tak ich do seba dostaneš možno v menšej koncentrácií ako by ich skoncentrovali tie riasy ale postupným pitím takej vody také látky v sebe koncentruje aj naše telo a myslím že by som sa radšej napil z nejakého zariasovaného rybníka ako keby som si mal dať kofolu dnes všetky tie farebné vody a minerálky v obchodoch sú plné chémie a ešte tomu v plaste ja pijem vodu zo sklenenej fľaše plasty uvoľňujú do vody chemikálie ktoré sú estrogénne a určite človeku neprospievajú ku zdraviu.

RNG

Riasy v sebe zbieraju vsetky mineraly a tak sa moze stat, ze tam mas tazke kovy az 1000 krat taku koncentracu, ako vo vode, v ktorej ich pestujes. Voda v tej malej koncentracik je sice nezavadna, ale riasy by ti to stisicnasobili.
Preto sa vyhybam cinskym a indonezskym riasam, ktore su pestovane v studnicnej "nezavadnej" vode.
Ale to je na tebe....

elf

ja sa snažím si doma dopestovať toho čo najviac a videl som ľudí čo to v Amerike takto pestovali aj na youtube je kopa videí ako pestovať tie riasy doma myslím že to nieje až také nákladné stačí mať hlavne akvárko čistú vodu a tú riasu len neviem ako je to s tým práškom ktorý sa k nám dováža či je v ňom tá riasa ešte schopná žiť a ďalej sa rozmnožovať.

RNG

Elf, myslienka je pekna, ale zariadenie na to je prilis drahe na domace pouzivanie.To trochu, co sam spotrwebujes ti nijako nezaplati za nakladne zariadenia na to potrebne. To sa vyplati len pri komercnej velkovyrobe.
Inac kvalita pestovana len tak bez zariadenie ti moze aj poskodit.

elf

nezáleží na tom či to pomáha ale vytvára to zo slnečnej energie zadarmo jedlo a čím viacej jedla si doma dopestuješ tým menej ho musíš kupovať v obchode a to čo už dnes kupujeme v obchodoch by som ja častokrát ani jedlom nenazval.

elf

Ahojte rád by som sa spýtal kde sa dá spirulína zohnať? ale chcem živú chcem si ju totiž pestovať sám je to lacnejšie ako si to neustále kupovať. Ďakujem.