Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

janka7519

Ja som si objednala od MEDICUM SK, certifikovane z UK, doprava v cene 2,00 EUR zdarma, velmi prijemny personal, zlava - pri nakupe 10,00 EUR - kredit - 1,00 EUR :-).

Omuslam

RNG: Na viacerych strankach som nasla odkaz, ze spirulina je dobra na rosaceu, kedze ja zapasim s tymto problemom. . .Nemam a ani som nikdy nemala akne, len ta cerven v tvari. . Pomoze mi spirulina.?

lombardo1981

Vzhľadom na to, že spirulina obsahuje nevyužiteľný analóg vitamínu B12...
Teatrálne odchody máš rád, však? :D
Ale odpovedať na tak dôležitú otázku ako dokázaná skorumpovanosť doplnkárskeho priemyslu, tak to už nie. Nevadí. Aspoň nemusím hlľadať otázku, s ktorou by som ťa mohla odpinkávať.
Vzhľadom na tvoj vek, sa ani nedivím, že nevieš v googli filtrovať. Časom by si sa to možno naučil. A apropo. Prečo potom používaš Wikipediu ako zdroj svojich informácii. Veď aj ona je googlom indexovaná (čiže zaradená do výsledku vyhľadávania)?
A vieš o tom, že moje vedomosti o fungovaní ľudského tela som čerpala (a stále si ich aj pripomínam) zo skrípt? Mám ich kopu. Aj o medicíne, aj o programovaní. (Hlavne tie o programovaní sú moje obľúbené. Prečo sa zo mňa len stal taký binárny šialenec.) Ale predpokladám, že to podľa teba nie je relevantný zdroj. Keďže sa v nich tvrdí, to čo nechceš počuť.
Keď si klikol na Mayo Clinic, uveril si konečne, že spotreba sa naozaj hýbe v mcg? Alebo je to len obyčajný výkrik do prázdna. Pretože tie informácie, ktoré tam sú, už dávno viem.
Vrelé díky, za nový podnet. :) To, že ich nepovažuješ za bohov ti rada pripomeniem, keď sa nimi budeš oháňať ako autoritou. :D Pretože mne to príde, ako keby si miestami ich mená len zneužíval. Vyberáš si len to, čo sa ti hodí. A to podľa jasného kľúča. Vyhováraš sa na opatrnosť. Prečo nie si taký opatrný, keď radíš napríklad užívať chaparral? Pri ňom je ti jedno, že môže spôsobiť zlyhanie pečene? Ach áno, zabudla som. Podľa teba musia byť výživové doplnky neškodné, inak by sa nedostali na trh.
Inak, zase si neodpovedal na otázku. Máš pocit, že máš viac skúseností v liečbe doplnkami ako Dr. Mercola?

RNG

Nuz tema je spirulina, nie spekulacie roznycy lekarov okolo chodu vitaminu B-12 v terle. Ja som prilis stary a skuseny zo zivota, byvaly vyskumnik, aby som naletel na rozne "vedecke " spravy rozsirovane bez toho, aby som si to premietok do denneho zivota. A hoci sa obraciam na hromady alternaticvnych lekarov, vazim si aj Mercolu, alwe nie su to bohovioa a kazdeho z nich som casom nachytal aj na chybach. Samio si to samozrejme kriticky priznavaju. Takze ja ako stary skuseny kozak neberiem ani prvu, ani druhy sporavu od nich, len ked sa mnohi z nich zhosdnu na rovnakych a nezavislych tvrdeniach, tak to opatne po case prevezmem.
A rozhodne sa nespolieham na spravy vyhrabane cez Google !!!
Ale dam ti sem konzervativnu spravu z Mayo kliniky, co sa dosial drzi starych odpoorucenych davno z roku 1948(?!?), hovorme o zaostalosti
www.mayoclinic.org

Inac odtialto vypochodujem,(tema je spirulina),lebo nechodim tu na skriepenie ale informovanie ludi o novsich vyskumoch, co samozrejme medicka komunita neuznava, ale mne osobne aj mojej rodine to pomaha dostatocne A to bez uvadzania detailov, "polopatisdticky", tak ako to vacsina ludi vlastne potrebuje

lombardo1981

Dlho som váhala, či ti niečo o tom napísať, keďže nemáš potrebu vstrebávať nové informácie...
Vitamín B12 sa v potravinách nachádza vo voľnej forme a naviazaný na proteíny. Keď sa dostane do žalúdka, pôsobením HCL a pepsínu rozrušuje väzba na proteíny HCL je nutné na navodenie kyslého pH, ktoré je potrebné na aktiváciu pepsínu z proenzýmu pepsinogenu). Väčšina na znovu naviaže na haptokorin alebo kobalofilin (R-proteiny). Nepatrné množstvo sa spojí s vnútorným faktorom. V proximálnej časti TČ sa pôsobením trypsínu uvoľňuje väzba na R-protein a vzniká väzba s vnútorným faktorom. Tento komplex sa v terminálnej časti TČ viaže na špecifické receptory (cubiliny). Vďaka nim prebehne resorbcia a následný prenik do krvného obehu. Pri dostatočnom množstve žalúdočných kyselín sa z jedného jedla prostredníctvom komplexu dokáže vstrebať cca 2μg. Tento proces trvá také 3 až 4 hodiny.
V ústach sa dokáže vstrebať cca 1% až 3% vitamínu B12 (záleží od prijatého množstva). Podmienkou je, aby ten vitamín B12 bol voľný. Je to možné vďaka haptokorinu, ktorý produkujú slinné žľazy. Tento proces sa volá pasívna difúzia a uplatňuje sa iba pri vyšších dávkach. Do krvného obehu sa dostane do niekoľkých minút. A toto sa využíva pri liečbe pernizióznej anémie.
Napríklad najvyššia absorpcia (nad 70%) je pri dávkach 0.1 až 0.5μg. Pri dávke väčšej ako je 25μg sa absorbuje približne 1%.
Kobalamín sa vylučuje troma cestami. Pomocou žlče, moču a potom. Väčšina je vylučovaná pomocou žlče. Ale asi 3/4 sa znovu reasorbujú. Zvyšná štvrtina sa vylúči v stolici. Vylučovaniu močom zabraňujú receptory, ktoré sú citlivé na komplex. Potom sa vylučujú iba stopové množstvá vitamínu B12.
Napríklad sušením sa kobalamín premieňa na inaktívnu formu.
Kobalamín sa skladuje v pečeni (asi 50%), vo svaloch (asi 30%), kostiach, obličkách, srdci, mozgu, erytrocytoch, epifýze, slezine a naviazaný na TC I. Denná strata je cca 1.3μg.
Teraz existujú iba dve upozornenia ohľadne vitamínu B12. Exituje podozrenie, že zhoršuje psoriázu (ale zatiaľ je to iba v štádiu diskusií). Ďalšie upozornenie sa týka kyanokobalamínu a Leberovej hereditárnej optickej neuropatie. Tá môže byť spoôsobená aj dlhodobým pôsobením kyanidov a predpokladá sa, že kyanokobalamín môže zhoršovať postihnutie nervových vlákien.

lombardo1981

Celkom odvaha priznať dve tak podstatné veci.
Prvou je, že informácie selektuješ podľa toho, ako sa ti hodia do tvojich teórií. Koľko informácií si ešte takto vytriedil, aby sedeli s tvojimi konšpiračnými teóriami o neschopnosti lekárov? Prča, ale práve si za neschopného označil Dr. Mercolu, ktorý ti je, podľa tvojich slov, veľkým vzorom. Teraz premýšľam, či je to kvôli tvojej averzii voči lekárom alebo je to len úbohá snaha sa nejako obhájiť. Tak či tak, pre mňa je to len ďalší dôkaz toho, že si človek bez škrupulí a chrbtovej kosti, ktorý pre svoje ciele urobí všetko. Dokonca človek, ktorý schopný do sporu zatiahnuť cudzieho človeka.
Druhou je, že si priznal, že sa tvoji lekári môžu mýliť. Preto ma napadá otázka. Kde všade sa ešte mýlili, no ty si to vyhodnotil ako správne a poskytoval tak chybné informácie ohľadom liečby? Si si svojimi rozhodnutiami taký istý? Si si istý tým, že ešte nikomu neuškodil? Pripúšťaš si vlastne takú možnosť? A trápilo by ťa to?
Nebodaj cítiš nejaké neurologické príznaky v dôsledku deficitu vitamínu B12? Alebo sa cítiš anemický? Pretože toto sú dve možnosti, kedy sa vitamín B12 dodáva injekčne (intravenózne, intramuskulárne alebo subkutánne). A áno. Musia ho podávať injekčne. Pretože by mohol dôjsť ku nezvratnému poškodeniu nervového systému. Ale predpokladám, že pre teba by toto štádium bol iba ďalší dôvod prečo nadávať na lekárov. Ak ťa to zaujíma (pochybujem, že áno), tak pri anémii sa podáva 300µg alebo 1000µg každý druhý deň. Podá sa 5 až 7 injekcií. Potom sa podáva raz týždenne, neskôr 1x za dva týždne. Pri postihnutí nervového systému sa prvých päť dní sa podáva 1000µg, neskôr počas 2 až 3 mesiacoch sa podáva 500 až 1000µg 1xtýždenne. Ak sa potvrdí malresobcii sa zvyčajne podáva 1µg za mesiac.
Rozdiel medzi sublingválnym a perorálnym podávaním nie je veľký rozdiel. www.ncbi.nlm.nih.gov Ale tebe je to fuk. Ide o zmanipulovanú štúdiu s predom daným výsledkom. Plne som s tvojimi konšpiráciami oboznámená. Len ma zaujíma, či to platí aj o tých, ktoré si platí doplnkový priemysel.
A to mi pripomenulo. Ešte si mi neodpovedal, čo si myslíš o dokázanej skorumpovanosti výrobcov výživových doplnkov.
Inak vďaka, že si do "celého sveta" vytrúbil, že lekári, ktorých informácie tu prezentuješ, nie sú takí dokonalí a neomylní, ako to tvrdíš. Aj keď ja osobne v tomto bode s Dr. Mercolom súhlasím. Pretože to koreluje s vedomosťami, ktoré mám ohľadne ľudského tela.
Ach áno. FDA povolila použitie hydroxokobalamínu pri liečbe otravou kyanidmi.
P.S.: Naozaj by ma zaujímal tvoj názor na branie peňazí synáčika z jedného zo senátorov, aby efedra mohla zostať na trhu.
P.S.S.: Máš pocit, že máš viac skúseností v liečbe doplnkami ako Dr. Mercola?

RNG

Lombardo, ja sice cerpam z roznych alternativnych lekaraskych sprav, ale nie vsetko tam musi byt pravdive, a prave toto tvrdenie mi nesedi s tym, co som pozoroval osobne.
Ked prestali ludia, zobrali B-12 pod jazyk kvoli malokrvnosti ho brat, symptomy sa zjavili znova spat po niekolkych mesiacoch, Takze tam vobec nesedi ta dlhorocna zasoba v peceni. A to brali davky denno-denne 2 mg pod jazyk. To iste pozoruju lekari co davaju pacientom injekcne B-12 a musia to opakovat v davkach 5 mg kazdy mesiac.

lombardo1981

Pýtam sa ťa to ešte raz. A budem sa ťa to pýtam dovtedy, kým mi neodpovieš. Prečo o vstrebávaní vitamínu B12 tvrdíš presný opak, čo lekár, ktorého na svojom zozname uvádzaš na prvom mieste. A koľko informácií si si takto upravil.

RNG

Nuz uvedena informacia o spotreba a potrebe nie je ani prva ani posledna , co bola uverejnena uplne mylne. Dosial sa trva na 60 mg vitaminu C, 150 mikrogramoch jodu(viac je skodlive!?!), 15 IU vitaminu E a podobne.
Takze opatrne s tym "natvrdo" S vitaminom B-12 pod jazuk mam roky skusenosti ako ucinne proti malokrvnosti u viacerych starsich ludi, tiez na hladinu homocysteinu a ked ho prestali brat, problem sa za par mesiacov(nie za 5-10rokov) vratil takze mojim obycajnym sedliackym rozumom mi tu daco s tymi 10 rokmi nesedi. bez ohladu na hromady odbornej vedeckej literatury od tzv " spickovych odbornikov"