Kvalitná čistá Spirulina?

Príspevok v téme: Kvalitná čistá Spirulina?
LucyInTheSky

Ahojte, ak viete, poraďte, cena nehrá až takú veľkú rolu, ale zas nemusí byť premrštená, hlavne, aby bola kvalita. Ďakujem za vaše názory!

Všimla som si, že z bio sú tak o 9 eur drahšie, no kto mi zaručí skutočnú kvalitu . Jedna milá lekárnička mi povedala, že mi objedná 150 tabletovú za 26 eur (!), bohužiaľ značku si nepamätám, len viem, že je údajne jedna z najkvalitnejších... spomínala, že je pôvodná, či niečo také, pôvodne rastie v Titicaca (asi myslela Texcoco?)... Všeobecne som si všimla, že predajci moc o svojich produktoch nevedeli, či už v bio, alebo lekárne, táto jediná sa chytila, ale ktovie...

spirulina

cawte vsetci!.:)..spirulinu objednavame z bio care.sk tu bio..400 tbl za 7 e, samozrejme kto chce viac, je tam aj 1200 ks za cca 28 e..maaa velmi dobre ucinky na vsetko..odporucam..

Phronek

Akurát som pozeral prezentáciu na už vydotovaný projekt v rámci kickstarteru, kde si každý môže vlastnú spirulinu "pestovať" doma: www.kickstarter.com

RNG

Inac ja osobne som za cistu spirulinu, bez tabletovacich e-ciek, tie totiz v tele nepotrebujeme a celkove aj tabletovanie zvysuje cenu produktu.
Ja si davam spirulinu napr do domaceho yogurtu a prichutim ovocnymi koncentratami(nesmiem jest sladene cukrom veci ako diabetik DM2).

RNG

Nuz moj komentar bol na uvedenu spirulinu, z vitalcity.sk, kde je jasne napisane, ze sa jedna o sladkovodnu spirulinu, tj nie hawaisku pestovanu v morskej vode a davka 25 tabletiek sa rozna 5 gramov, tj su to 200 mg tabletky
Zuzka bio, skor nez kritizujes, citaj pozornejsie.

ZuzkaBio

Pozerala som ten -odkaz odstránený- a je tam vyrobok od Nutrexu co je znacka Cyanotechu, teda ten isty vyrobok. 180 tabliet stoji 19.5$ bez dopravy co je nehorazne viac ako 14eur z dopravou. Ach ta matematika..

ZuzkaBio

Ja som si viackrat na -odkaz odstránený- objednavala a s platbou vopred nebol ziadny problem, su velmi ustretovy. Toho sa nemusis obavat. Napr. na eBay, v USA, a celkovo zapadnej europe ine moznosti nakupu v eshopoch niesu. Dobierka je specifikum SR a CR. Co sa tyka Spiruliny Pacifica, preco by predavali cinsku spirulinu a vraveli, ze to je havajska? To predsa moze robit hociaka znacka, keby chcela klamat ludi. Pan RNG - vsimol si si tie certifikaty co tam maju? A ziadne 500x200mg tam nepredavaju, videt ze nevies o com pises ;D

RNG

Nuz ta uvedena spirulina ani neviem nakolko je cista, ci je pestovana na Hawaii v hlbokomorskej vode, alebo niekde v plytkych sladkovodnych bazenoch, ako to robia v Cine. Jedno je ale jasne, ze je to 500 x 200 mg=dokopy 100 gramov a ta cena za to je nemozne vysoka. Porovnajte to s Iherb.com za pravu Spirulinu Pacificu, ktora je zarucene najkvalitnejsia na svete, vyrobok/pestovane firmou Cyanotech

LucyInTheSky

Presne na tento eshop som sa chcela opýtať- je tu ešte niekto iný, kto má s nimi skúsenosti? Je mi divné, že majú platbu iba prevodom...