Som totálne neschopný čaká ma len smrť

Príspevok v téme: Som totálne neschopný čaká ma len smrť
HEPBAK

Mám 24 rokov, rok po škole. Mám magisterský titul z fmfi, bol som jeden z najlepších v ročníku, ale nič z toho nemám, lebo sa neviem zaradiť do spoločnosti.
Nemám žiadnych priateľov a dievča som nedržal ani len za ruku, hoci platonicky som schopný sa zaľúbiť a to aj na veľmi dlho. Nie som schopný pochopiť, čo môžu ľudia robiť, keď sú pokope, prečo sa radi schádzajú, o akých témach hovoria. Keď som bol v škole, tak som vedel hovoriť zväčša len o škole a len sem tam niečo iné. Neviem, prečo sa tak radi schádzali na chatách a "krúžkoviciach".
Veľmi zlé je, že nemám ani vodičák. Nikdy som sa ho ani nepokúšal spraviť si, lebo sa toho desím.
Nepoužívam tie "antidezodoranty" či čo to je. Myslím tie spreje, čo si ľudia dávajú. Mne to hrozne páchne, neviem to zniesť. Nepoužívam ani vodu po holení, lebo mi tiež páchne a pripadá mi lepkavá. Musím preto ostatným ľuďom veľmi smrdieť, aj keď sa zvyknem sprchovať každý deň.
V posledných rokoch sa k tomu pridali iracionálne stavy, keď sa mi v obchode či na ulici rozbúcha srdce a bývam nervózny, našťastie sa to navonok neprejavuje, ale postupne je to z roka na rok horšie.
Neznášam umelé osvetlenia či už cez deň alebo v noci, ani letné slnko mi nerobí dobre. V poslednom čase mi dokonca spôsobuje slabú bolesť hlavy. Neznášam, keď ľudia pri jedle mľaskajú čo i len trochu slabo a neznášam tiež, keď ja trochu mľaskám v prítomnosti iných. Hluk áut a najmä motoriek neznášam (ale to asi nie som jediný). Na škrípajúce zvuky som veľmi citlivý (tiež asi nie som sám). Pre toto (okrem posledných dvoch vecí) si pripadám nenormálne, lebo si tieto veci asi len nahováram, veď ostatným to nevadí, ale neviem s tým prestať.
Jediné šťastie je, že mám strýka, ktorý ma zamestnáva ako brigádnika, inak by som si pripadal totálne zbytočný, ale uvedomujem si, že bez neho by nebolo ani to, lebo som totálne neschopný.
Každý rok je pre mňa horší a horší. Rodina sa čuduje, prečo nemám priateľku, prečo si neviem nájsť prácu, ale ja im toto všetko nemôžem takto povedať, lebo by ma poslali rovno na psychiatriu, tak iba často používam frázu "lebo sa mi tak zažiadalo", ale to vôbec nie je pravda.
Kde je vo mne chyba? Máte niekto podobné problémy? Istý čas som si myslel, že môžem mať Aspergerov syndróm, ale potom som pochopil, že je to len výhovorka, veď naši pradedovia žiadne diagnózy nepoznali a i keď sa trápili, tak prežili.
Mal by som stým začať asi niečo robiť, lebo nebudem žiť, ale len prežívať, ale keď ja to nedokážem.

inga2

nie,neradim ti ich ,aj ked nema to s vierou nič spoločne.som ti pisala,že moj syn je bez vyznania.ved neznamena,že sa musite bavit o Bohovi,pretože su reholnici?!ty mysliš,že oni sa nevedia o ničom inom bavit?ja som lennapisla,že s ami to vidi tiež ako jedna z alternativ,s kym možeš traviť čas a nadviazat kontakty.
neznamena to,že je to jedina alternativa a už vobec,že by si mal zmenit svoje vierovyznanie.do toho nikoho nič aj ked nechapem,prečo by si sa mal za svoje hanbiť?!ved je to tvoje presvedčenie.
čo si mysliš ty sam,čo by ti pomohlo ,alebo čo by si chcel zmenit na svojom živote a chceš vobec niečo meniť?

HEPBAK

Radíte mi vyhľadať pomoc rehoľníkov, má to ale jeden problém. Ja mám už tri roky dosť odlišné vierovyznanie, hoci ho (z pochopiteľných príčin) nepraktizujem. Moja viera je pohanská a verím v existenciu mnohých Bohov, či už kresťanského, na ktorého nemám práve najlepší názor, našich slovanských, alebo rôznych iných.
S rehoľníkmi by som sa veľmi nepohodol, keďže ich Boha považujem za krvilačného mocichtivého manipulátora.

HEPBAK

Ja by som matfyz až tak nevyzdvihoval. Predsalen sa aj tam nájdu darebácki študenti, ktorí ledva preliezajú a využijú každý lacný kredit a ťažkým predmetom sa vyhýbajú. Poznám aj prípad jednej slečny, ktorá si na druhom stupni vo štvrtom ročníku zapísala ten istý predmet, ktorý už raz absolvovala v treťom ročníku iba kvôli lacným kreditom. No uznaj, čo je to za úroveň...
Ale nájdu sa aj šikovný študenti a na biedne slovenské pomery aj tak celý matfyz špička.

inga2

jako chapem ,že ťa to štve,že sa nevieš zaradiť do života,ale uvadzaš take dôvody,ktore su snaď bežnymi problemami pre mnohych.ako to vieš,že to druhym nevadi alebo vadi?
ja by som skusila na tvojom mieste trebars aj tych reholnych knazov,j aviem vel as arozpravalo ako knazi zneuživaju chlapcov a pod,ale tak netreb avšetko dramatizovat.
napr.moj syn nie je ani veriaci a chodi s nimi hravat volejbal,boxuje,šachy hravaju...no kopec aktivit,oni chodili k nim na školu est epočas gympla a nadalej zostali viaceri v kontakte.hovori až es a snimi da porozpravat o vel aproblemoch,ale tak isto by som možno vyskušala psychologa,ved ked ti to nebud enič davat tak tam viac nepojdeš...ak si napisal sem,tak si myslim,že chceš s tym niečo robit,tak len vyskušaj.ja mam skusenosti aj s jednym aj s druhym a obidve možem len doporučit. a ta veta n auvode,že ta čka len smrt,no to nas všetkych.........

m,mlk

HEPBAK, nechcem tu radšej zachádzať do detailov. Nejde o to, akú má človek školu. Ale je pravda, že aj s dobrou školou (čo matfyz podľa mňa je) je problém, čo ďalej... čo s budúcnosťou. Ak je raz človek nevyrovnaný sám so sebou, neschopný interakcie s ľuďmi, ťažko bude žiť normálny život..

zuvinka

..kňazi, ktorí sa venujú mladým a špeciálne chlapcom.. mňa hneď čosi iné napadlo, sorry PREVAK :D ale vďaka za rozosmiatie :P

m,mlk

HEPBAK, ja som na tom dosť podobne ako ty. Vyštudovaný matfyz a pocit neschopnosti, menejcennosti... a neviem, čo s tým robiť. Komplikuje mi to život poriadne, ale proste neviem, čo s tým. Keď na niečo prídeš, daj vedieť.

anjelik

HEPBAK, dá sa prežiť život aj sám..ale musel by si spĺňať jednu základnú podmienku...byť s tým, kto je dokonalý natoľko, aby si s ním chcel byť. A to ty sám...;o) Toľko k tvojej túžbe po samote. :o)))
Či by ti druhí tlieskali, alebo ti závideli...to by ti bolo pri patričnej výške duchovných schopností a duchovnej sily dosť jedno. Reálne sme vždy sami...ale v našom svete sú tí ostatní..a to je ten problém. Že nás ovplyvňujú, aj keď sa im o to nijak neprosíme.
Fraktál.to bolo iba podobenstvo..pointa bola v závere vety...sila celku je väčšia ako sila súčtu..atď. :o)

PREVAK

Ahoj HEPBAK,vsimni si,ze tymto ludom,ktori Ti tu radia vobec nevadi,ze ake mas problemy.CIze niesi odlud. Ale na tieto tvoje problemy jesto lieku. Ak si veriaci(alebo aj nie) skoc za Salezianmi-su to reholni knazi,ktori sa venuju mladym a specialne chlapcom. Kamosi a chalani z okolia,maju s nimi tie najlepsie skusenosti.Su uplne,ale uplne v pohode a ak nie si veriaci,tak Ti poviem,ze su tí najlepsi kamosi pre vsetkych. Vela stastia!:-)