Bipolárna porucha

j.

Ahoj! Mám bohužiaľ skúsenosti s touto poruchou. Trpí ňou moja manželka, resp. trpím skôr ja. Ale nechcem ťa strašiť, táto choroba sa dá dobre liečiť, len myslím, že musíš mať dobrého doktora. A to práve moja žena nemá, aspoň podľa mňa, lebo nie je vôbec stabilizovaná. Stále jej to kolíše medzi mániou, depresiou a normálnym stavom. Má už druhú doktorku a stále sa mi to nepozdáva. Chodí k doktorke do BA. Jeden známy nám vybavil stretko z nejakým doktorom v Prahe, ktorý sa vraj na túto poruchu špecializuje a ten nám povedal, že sa s touto poruchou dá normálne žiť a fungovať. Keď sme mu povedali, že užíva len Zyprexu 5 mg denne, tak sa skoro chytil za hlavu. Tak sme zmenili doktorku a tá jej pridala ešte Orofar 500mg, oba lieky užíva večer. Zdalo sa mi, že sa to zlepšilo, ale teraz sa to zase vracia. Rád by som vedel kto a čím ťa lieči a bol by som rád keby si mi napísala mail. Nechcem tu uvádzať žiadne mená ap. Mohli by sa ozvať aj iní ľudia s touto poruchou, ich partneri alebo nejakí lekári. Proste každý kto má skúsenosti , alebo dobrú radu. Veď predsa Musíme si pomáhať!! Ďakujem!

neo

Je to vlastne po starom maniodepresivna psychoza...alet to asi vies. Takze striedanie stavou manie, depresie a normalneho kludoveho obdobia. Ja nemam osobne skusenosti, ale myslim ze musis poriadne papat lieky a bude dobre. Ver svojej psychologicke, oni vedia co robia. Ja si o tom akurat citam clanok, tak ak skor teoreticke mas otazky skus sa spytat. Drz sa!