Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Sedmi_kraska

Ja som teraz dosť hrešila, neviem sa akosi dostať zas do takej tej rovnováhy :) ..aj ked mi neraw strava spôsobuje dosť velké problémy s pleťou, trávením, psychikou, váhou ... aj tak si ju občas dám a vždy som nahnevaná sama na seba :) ... práve pijem citrónovú vodu a jesť chcem až na obed ... asi zelené smoothie . Inak aj vy mávate také obdobia že napr. týždeň vám velmi chutí mrkva, potom nejaké konkrétne smoothie a tak ? .. ja mám teraz denno denne smoothie: pol šalátu, 2 jablká, banán :) je to úžasné, zasýti ma to presne akurát, dodá kopec energie ... držte mi palce aby som zas naskočila na svoj 100% raw systém, lebo taksa cítim naj :) Asi budem písať každé jedno sústo čo vložím do úst sem, viac mi to pomáha nehrešiť hlúposťami :) :) pekný deň všetkým :)

BTW : GoFruit, čo to znamená to VM ? to je akoby nastavovanie mysle na niečo čo chceš dosiahnuť ? ( tak som to pochopila ja z príspevkov) môžeš mi o tom pls napísať viac ? :D

GoFruit

Rosemary, predstavujem si ako ten recept robime spolu :) v nasej novej obrovskej krasnej kuchyni s cervenou linkou oooooo.... ak sa ti ta predstava nepaci tak povedz, nebudem si to predstavovat, ved vies preco....
Pod receptom su komenty a ludia sa tvaria nadsene. Mozno by sa dala ta cuketa pred tym marinovat a dehydrovat hm?
Este som tie kelp noodles nejedla a pravdu povediac, nelaka ma to az tak, nie som na take jedla odkedy som na tejto strave, tak ale urobim ich nech viem ake su. Ale vraj su bez chuti a naberu chut jedla, treba ich nechat nasiaknut tym jedlom tada omackou. Akoze asi to nebude az tak koser surove jedlo - predsa len su bez chuti a bez farby.... ale tak raz za cas ... a hlavne keby chutili malemu tak by bol koniec varenym cestofikam (ako to vola on).

no ja som uplne nadsena z dnesneho super perfektneho dna a tesim sa na zajtra. Stale dumem akurat, ze co budem zajtra jest. Mam obrovsku chut na durian ale to nie hned tak zrana. Rozmyslam ze si dam Oj a na veceru zelenu stavu. Mam kopec zeleného v chladnicke. Inac banany mi asi uz aj prezreli - 3kg.... no co uz. .
dobru nocku vsetkym a piste aj ostatni haloooo

Rosemary

Mmmm, no to teda vyzerá naozaj geniálne, ale skúšal už niekto tieto lasagnové recepty? Rozmýšľala som, ako sa to asi môže jesť, keď tam je tá cuketka na plátky, nevytekajú odtiaľ tie plnky keď sa to krája?
Gofruit, ako chutia tie kelp špagety, už si ich niekedy jedla? Neviem ani, či sa to dá u nás zohnať.

GoFruit

Prave som dovecerala jablka. Zas som to navysila a zjedla som ich 13,5. Citim sa vybprne. Ale zatial neviem ci to nejak vyrazne pomohlo crevam. Plet je krajsia - ruzovejsia.

Rosemary, pri tych receptoch som si vcera vsimla ze vela cestovinovych recetov je robenych s kelpovymi spagetami tak som ich dnes kupila a skusim to spravit mojim dvom chlapom. S nejakym kesu dresingom so susenymi rajcinkami.

Rosemary

Ja som si niektoré recepty už aj uložila a brocoli bites boli medzi prvými, vyzerá to dosť dobre a nikdy neviem ako jesť brokolicu, zdá sa mi dosť suchá a za čias varenej stravy som ju mala veľmi rada. A cestoviny? No tak tie som naozaj mohla. Dokázala som ich jesť aj samotné vo veľkom množstve. A chuť som na ne dostávala už v obchode keď som ich tam videla v sakloch. Decká ich majú radi tieež preto som im skúšala robiť tie uhorkové. Takže receptíky sa hodia. Napríklad ten Mac N´Cheeze vyzerá lákavo. Už sa teším že niečo vyskúšam. Ja som dosť prezerávala tieto stránky s receptami keď som prechádzala na raw, a už dávno nie, nemala som nejak potrebu ale už musím niečo skúsiť kvôli deťom aby jedli viac surového.

GoFruit

Rosemary, ja som si uz oznacila kopec receptov, ktore spravim. Najviac sa mi pacia tie "cestovinove". Ja som vzdy bola na cestoviny. A tie falafely ooo a su tam aj take broccoli bites a to vyzera nebesky dobre.

ja som dnes zvladla dnesny den bravurne. Rano som si hovorila ze nebolo by to super keby som dnes zjedla 9 jablk? A ahaho zjedla som ich 9 a pol. Takto sa to robi :) teda zadava. Som rada a navyse sa citim perfektne a lahko. A tesim sa uz na zajtra. A potom rozmyslam ze co budem jest v stredu. Ci dam prechodny visto ovocny den alebo stavovy.