Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

Ahoj Pokahontas, skvelé rozhodnutie. :) Pred niekoľkými rokmi som to urobila tiež tak..
Môžeš si prečítať tieto články:
www.jajsem.com
www.jajsem.com
a je tam aj kopec iných...

Pokahontas-17

Dobrý deň, mám vážne zdravotné problémy, doktori mi povedali, že už nevedia ako ma liečiť, vraj to mám nechať na prírodu. Tak som sa rozhodla, že to nechám na prírodu a prejdem na vitariánstvo. Stravujem sa tak síce len 3 deň, ale už sa cítim lepšie :) Avšak potrebujem pomocť s tými začiatkami, čo by bolo pre moje telo najvýživnejšie, nejake rady, bola by som velmi vdačná :)

GoFruit

tak pozrela som si reviews, porovnanie biochef s vitamixom, vraj len male rozdiely, cize ak by som nemala dost penazi, kupila by som biochef. S tym ze som si to len letmo precitala.
Opravujem v predoslom komentari som napisala, ze je skoro zadarmo, nejak sa mi cez mobil ukazala uplne ina cena. Takze nie je skoro zadarmo. Stoji o vyse polovicu menej ako Vitamix.

GoFruit

Nikcaa, Watty nie su jedina vec, ktoru treba sledovat. Ide aj o motor. Aj o lamely. Niekedy moze byt spotrebic s menej wattmi ale silnejsim motorom ovela lepsi teda nie niekedy ale vzdy ako spotrebic s vela wattmi a slabym motorom. V tomto ti teda neporadim. Ja co som mala ten mixer 1100 watt bol len o 100 watt menej ako Vitamix ale rozdiel v mixovani je neskutočný. Pozerala som odkaz co sem dal Jaro a teda neviem, aj by som ti to odporucila ale za ten smiesny peniaz z toho robia naozaj zazrak - ja na taketo zazraky za nic neverim. Ale za pokus to stoji ved ten mixer je skoro zadarmo. :)
Ak ti mozem odporucit tak si proste vyber mixer podla pocitu, ak mas dobry pocit, chod do toho.

Ja som vcera robila a teda dnes dosusila 3 druhy kelovychcipsov a su fantasticke. Jedny pestove - tie vzdy zhorknu - to pesto- ale neva ja ich aj tak zerem. A tie dalsiesu paradne. Milujem tvorit tieto uzasne pochutky.

GoFruit

Nikcaa na orechy je dobry snekovy odstavovac, alebo food processor (kuchynsky robot). Mas nieco z toho?

S mixerom ti zial neporadim, ja som pred vitamixom mala mixer za nejakych 150 eur a este ho mam v BA, ale proste nerozmixuje ani zelene ani supky napr cucoriedok.

prajem nam super den, ja som na vlne, konecne mi chodia odpovede na otazky v podobe clankov co si prave precitam, tak sa tesiiiiim, vcera mi priprudil domov dalsi ganesha, no je to hojnost proste jupiii

Nikcaa

Ďakujem, Rosemary. Ja som fungovala tiež 3 roky na mixéri za 30eur. Bol super, zelené smoothie tiež bolo fajn, ale mi padol a trošku sklo prasklo, ale dá sa fungovať na ňom ďalej. Len nevýhoda je, že orechy moc dobre nepomixuje, čo je škoda, lebo chcem robiť rôzne raw jedlá.

Rosemary

Nikca, ja som 3 roky fungovala na mixére z lidla za 25 eur. A aj keď na vitamix nemal, ale za tú cenu bol super. Jemnejšie listy ako napríklad špenát dokázal rozmixovať najemno a aj zmrazené ovocie. Sestra má nejaký drahší z elektra a ten zelené smoothie ani nedokáže urobiť. Nevýhoda je, že ho tam nemávajú stále.
Možno ti poradí ešte niekto niečo lepšie, určite si niečo dočasné vyberieš a raz budeš mať určite aj vitamix, len musíš tomu veriť. :)