Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Nikcaa

Aj tak ďakujem GoFruit :-)

ja som pred 2 hodinami mala "puding" z kaki a banánu s raw kakaom a zachvílu sa vrhnem na krekry

GoFruit

Nikcaa, ja neviem, pozerala som si to a porovnavala... Ja som si vzdy vyberala to najlepsie pre seba, a takto mi je tazko vybrat, ale pozrela by som sa na zaruku, pri tom tvojom odkaze zaruku neuvadzaju a teda bude to zrejme len 2 roky, cize myslim, ze ziaden zazrak. Tak to uz skor ten Biochef. Pozri sa este na mixery znacky Catler, maju 1200 watt, ja som dakedy nad nim rozmyslala. ALe asi by som skusila ten Biochef, je dost podobny Vitamixu, i ked nechapem ako nieco co je prezentovane ako tak super dokonale, moze tak malo stat. Na druhej strane ten G21 predava aj Lifefood, tak ti by hadam nepredavali uplny smejd. Uff, asi som ti nepomohla. Vela stastia

Nikcaa

No vyberám si ten mixér. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva ten, čo tu hodil link Jaro. a ešte som našla tento mixery.heureka.sk

čo si myslíš o ňom GoFruit ?

GoFruit

Kolko ich nechavam zriet? To zavisi v akom stadiu zrelosti som kupila. Ked kupim krabicu mang vsetky tak akurat tak kym sa dostaneme k poslednemu mangu uz je prezrete. Najnovsie zamrazujem ovocie pred tym ako sa stihne pokazit - u nas sa casto pokazi lebo kupujem toho vela a nie vzdy mam na to vsetko chut. Ale zacaka som kupovat uz menej, len sa to chce prenastavit.
Ozaj dnes som vosla do bio obchodu co mam po ceste na trh a tam na mna hned pri vchode zmurkali moje najoblubenejsie raw cokoladky v zlave. Nie po zaruke ako na Svk ale na propagaciu. Tak som sa teda rozprudila esteviac a mam dobru zasobu. Naozaj tend trend raw stravy je stale silnejsi. Pomaly kazdy tyzden tu uvadzaju nove raw produkty na predaj.
Pekny vecer krásky :*

GoFruit

Nikcaa zasadne nekupujem zrele kaki ani zlate kiwi. Rada si nechavam ovocie dozriet vtedy to mam pod kontrolou. Manga tiez nekupim a ani nezjem uplne zrele. Nemozem z nich citit alkohol. Manga ale nejest ani nezrele. Ananas tiez nekupujem zrely ale nemam ani rada ked je ovocie velmi zelené. Banany uz nejem ked su velmi zrele. Akonahle zacnu hnede skvrny a na niektorych druhoch je uz aj to neskoro.

Nikcaa

GoFruit aké ovocie nechávaš po nakúpení doma ešte zrieť a koľko (okrem banánov samozrejme) ? Napr.také mangá ?

Nikcaa

Pokahontas ahoj, vítam ťa tu medzi nami :-) veľmi veľa ľudí sa vyliečilo surovou stravou, len v tom pokračuj

RNG

Problemy zo zdravim su casto vec nespravnej stravy a zleho travenia a absorbcie. Na to ti lekari ale v drvivej vacsine nevedia pomoct, lebo v skolach sa ucia symptomaticku diagnozu a predpisovanie schvalenych farmaceutckych liekov.O potravinach maju len trosticku vedomosti, ale nedostatocnych a o doplnkoch potravin absolutne nic, cest vzacnym vynimkam.
Na zamorene telo je vitarianstvo a paleodiet najlepsi liek.
Ale ked mas malo kyselin ,enzymov mikrovlaknin a probiotik, tak si to musis doplnit.

GoFruit

Ahoj Pokahontas,
V prvom rade, prestan verit lekarom a zacni verit sama sebe. Precitaj si tu zopar stran do zadu zo 20 mozno 30 aby si bola v obraze o com hovorim ked hovorim, ze vsetko je v hlave. A tvoje telo vie najlepsie ako sa vyliecit. Tvoje bunky su tak mudre a kto tvrdi opak, nech mi potom vysvetli ako je mozne ze dokazeme stvorit zo seba novych ludi a presne kazda bunka vie co ma robit. Kazda kazdulinka bunka v tele vie vzdy co ma robit. Vzdy vzdy vzdy. A ked nastane choroba, nie je to preto, ze bunky by zrazu osprosteli. Bunky dostavaju prikazy od nas, z nasej hlavy. A tak si vacsina ludi tvori choroby. A tym ze sa na svoje choroby stale zameriavaju, v nich zotrvavaju. Chodiak doktorom vypocut si tie najhorsie diagnozy, stazuju sa neustale o svojom stave, vyhladavaju si o chorobe informacie, ziju tou chorobou a zivia ju v sebe!!!
Tymto ti nejdem hovorit zemas prestat chodit k doktorovi. Ked je niekto takto vzdialeny od svojej podstaty, nekomunikuje so svojim telom, nemoze zo dna na den zazracne vyzdraviet. Zmena myslenia a stravovania musi byt postupna.
Na jajsem.com su perfektne podrobne navody ako sa stravovat na zivej strave.
Mnoho mas aj tu ale je to nepriehladne na tomto fore zial.
Ked si prezries jajsem a budes mat este otazky tak napis.