Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

kabel

Ja z teba umriem, GoFruit :-DDD Ved ty tu zobres na nejaky robot za 5 stoviek, a pritom mas kopu penazi, kedze kupujes obycajnu zihlavu za 10eur a muz ti domov nosi pekne prachy :-DDDDDD
si neskutocne zamerana na peniaze, popros plejady, nech ti vesmirnou postou poslu rovno ten food processor a nemusis zobrat na fore.

GoFruit

Nikcaa mam spiralizer ale ten nepovazujem za velky spotrebic. Stal 28 eur. :) ale mas pravdu, zabudla som nan.
Pozri Nikcaa ja viem ze su mi ludia vdacni, ja som pomahala aj cez maily velmi vela. Je to na kazdom cloveku. Ked nie teraz mozno inokedy. A mozno nikdy. Mne to je jedno :). Viem ze setris, urcite nasetris. Kazdy setrime na nieco. Ja mam tolko veci v plane. Aj svoju raw restauraciu.

Dnes som si k oslave svojich narodenin urobila vynikajuce guľky:
cez odstavnivac som prehnala mandle so susenymi marhulami trochou datli a bieleho maku, vytvarovala do guliek a obalila v kokose a cast v tmavom maku. Mnaaaam oslavujem :) svoj prichod na nasu krasnu Zem, Gaiu, ocenujem vsetko a vsetkych. Milujem to tu.

Nikcaa

A spiralizer nemáš ? minule si tu písala, že si robila špagety z hrušiek a jabĺk.

GoFruit, dúfam, že ti nevadí, že sa ti neodplatím finančne za tvoje vzácne rady, ktoré si mi poskytla, ale momentálne všetky financie šetrím na kúpu toho nového mixéra. Ale veď ty vieš, že som vďačná za každú tvoju odpoveď, ktorú mi tu poskytneš :-)

Nikcaa

hehehee GoFruit ty si proste supeeer :-)

btw. na čo potrebuješ food procesor ? veď ty máš už toľko tých spotrebičov. to kam ich dávaš ? :D

GoFruit

Namoc si ho na noc a daj vysusit alebo ho proste nenamoc. Ale neviem ako sa bude spravat nepomlety mak. V kazdom pripade budes musiet velmi dobre hryzt aby si z neho vydolovala tie mineraly. 100g maku ma aj vyse 1000 mg vapnika. Takze na kosti je to lahodka nad vsetky ostatne.

Prajem nam super uspesny víkend krasky :)

GoFruit

Nikcaa velmi jednoducho, nakrajam na malinke kusky datle medjool, zomeliem mak a dam dokopy a tvarujem gulky. Nerobia sa z toho sice nejake extra pekne gulky, nedrzi to dobre, ale nam to staci. Keby si to chcela prezentovat, je lepsie dat trochu pomarancovej stavy, potom sa z toho daju spravit ozajstne gulate gulky, ale rychlejsie sa kazia. Mozes dat aj kakaovy prasok alebo kokos, hocico.

Maoam

Pocahontas: neviem, akymi ochoreniami trpis, treba sa na to pozriet individualne, kazdy clovek ti povie nieco ine, ja ti mozem povedat tolko, ze z osobnych skusenosti strava robi strasne, strasne vela a dokaze pri vaznych chronickych ochoreniach pomoct a naopak - aj dorazit, ak sa pokracuje v tom, co pre telo nie je dobre.
Ibaze u tazko chorych jedincov, ktori maju toho vela a mozno aj dlhe roky, ci desiatky rokov treba postupovat inak ako u ludi, ktori su este ako-tak zdravi a maju zdravotne problemy, ktore nie su zavazne a este dost fyzickej aj psychickej vitality.
Velmi zavisi od tvojich diagnoz, ono idealne by bolo obratit sa na viac odbornikov, ak hladas orientaciu + sama na seba (to je velmi dolezite, my skutocne vieme, co je pre nas naozaj dobre, ak mame pristup sami k sebe).
Z odbornikov mam na mysli - ze by bolo idealne najst lekara, ktory sa zaobera komplementarnou medicinou, ti sa hladia na cloveka komplexne a vramci diagnostiky aj liecby pouzivaju napr. detoxy, ocistu criev (s tym inak treba zacat pri mnohych chronickych chorobach), akupunkturu, vylucenie lepku zo stravy, posty, enzymaticke terapie atd.
Lekar preto, lebo nie vsetko sa da zvladnut hned iba stravou, proste su tak pokrocile ochorenia, napr. pacienti na dialyze, kde by to bolo zivotu nebezpecne a tam sa musi postupovat inak.
Je pravda, ze cim viac zivej stravy do seba das, tym lepsie, ale nesmies zabudat na pravidelnu ocistu traviace aparatu, zazijes nepekne stavy, potrebujes aj vediet, co k tomu brat, mozno mas vo svojej blizkosti aj TCM - lekara (trad. cinska medicina), ti sa vyznaju tiez velmi dobre a vedia pomoct v stavoch,ktori ini uz odpisali.
Samozrejme ak uz nelezis na smrtelnej posteli.
Velmi dolezita je psychika a ak mas nevyriesene veci v sebe - treba to riesit, lebo vsetko v nas spolu suvisi.
Sme celok, nemozes to od seba oddelit.
Vela veci sa vyriesi odstranenim strachu, odporu, hnevu, ale to trva nejaky cas a v podstate si clovek sam v sebe musi upratat.
Davaj si pozor na invazivne zaciatky, myslim okamzity skok na cisto surovu stravu, ak si vazne chora, lebo to organy nezvladnu a dostanes sa do nemocnice.
Preto by bolo dobre obratit sa na odbornu lek. pomoc u lekara kt. sa tymto zaobera...

GoFruit

No dobre, pocuvala som to az po 16:30, ked uz som vazne nemohla pokracovat a stopla som to. Pan Jozef hovori vela mudreho, ale so mnou to neladi. Mam ine pravdy, nikomu ich ale nejdem vnucovat, je mi jedno, co si kto mysli. Len jednu vec: aj ja som dakedy hladala, zistovala, bala sa o ziviny, bala sa o vahu, bala sa o zuby, bala sa , bala sa, bala sa. AK sa chce niekto bat, je to prenho ako stvorene, ujo Jozef ho dobre vyplasi. Ako ovocie a zelenina nemaju dost zivin. Zastavam ine nazory. Nejde tu vobec o mnozstvo zivin v ovoci a zelenine. Ide tu o myslienky, o to ako zmyslame o svojom tele a o svojej strave. O to ci nechame nase mudre bunky pracovat pre nas alebo proti nam. Moje pracuju pre mna.