Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

evcca

no riesim to takto, raz za mesiac chodia nasi a donesu cely moj siahodlhy zoznam nakupu, inak mi pravidelne ovozel kupuje muz, ked ide z prace a raz za mesiac chodime na velky nakup spolu. da sa to, len si to treba zorganizovat:-)
tento tyzden bol kriticky, muz mal dovolenku, tak som bola 3x tu v obchode, no skoda reci.
ja preferujem zeleninu z naseho klimatickeho pasma, tak sa to da.

watermelon

caute baby,
R: to co vcera na ranajky
evcca ja ta fakt obdivujem ako vies byt raw pri takom nedostatku ovozelu, j aby som nemohla. Vsimla som si, ze to vzdy porusim vtedy, ked nemam dost ovocia. Dufam ze sa mi dnes podari ist na trh- vsetko zavisi od spanku synacika.
ALe zaroven budem musiet byt surova lebo doma nemame takmer nic co by sa dalo varit, to je super prevencia.

evcca

cawte, ja dnes zacinam az obedom, rano ma neskutocne bolela hlava a vtedy len pijem vodu a uz je to ok.
mam cviklovo-chrenovy salat, vsetko som to postruhala, pokvapkala citronom, aby to tu surovu cviklu trochu zjemnilo a je to ok.
dnes pridu nasi a donesu cerstvu zasobu ovocia a zeleniny:-) tak zase tyzden vydrzim, lebo vcera som bola tu v obchode a mali len oschnute jablka. toto ma neskutocne depta na dedine.

Nikča

tak dobre, ze si mi povedala, lebo by som ho v takom mnozstve pila dalej. :)

Po veceri som si dala bio chleba s paradajkou este, inak dnesok na 99%

evcca

citim sa lepsie, slobodnejsie a hlavne menej unavene. to bol moj najvacsi problem.
jasne, ze takto mame vacsiu sancu sa rozvijat, lebo nezapraceme telo zbytocnostami a bordelom z chemicky upravenej a ochutenej stravy.
zacala som aj s cvicenim jogy, mne je takto lepsie a to je podstatne.
jedna doktorka mi raz povedala, ze pocuvaj svoje telo, ono je mudrejsie ako tvoja hlava a presne to aj robim a ked mam spokojne telo, tak hlava je volna a slobodna.

watermelon

evcca a vidis zmenu co sa tyka zdravia pri takejto strave?

Prave som citala velmi zaujimavy clanok, o tom ako ziva strava pomaha rozvoju vedomia, co je opakom toho, co robi priemyselna strava. Vraj ludia na priemyselnej strave su ovela poslusnejsi, a dokonca prichadzaju o schopnost rozmyslat sami za seba. Ze ludia jediaci zivu stravu rozvijaju svoj intelekt a ducha...priemyselna strava plna chemie vraj tomu brani, vraj aj preto aby ludia nadalej konzumovali. Pretoze ludia na zivej strave su uplne oslobodeny od akejkolvek zavislosti na jedle, napr. ja kebyze nekojim tak casto ani nejem, nemam potrebu, ale kvoli mlieku sa snazim... Pamatam sa ked som sa stravovala normalne som do rana nevedela vyckat kedy budem moct dalej zrat... no hroza.

watermelon

zemiaky su to najmensie zlo z celeho vareneho, teda okrem varenej zeleniny.
Inac ja som zacala brat ten olej s organickym jodom asi pred tyzdnom. Nemam problemy so stitnou zlazou ale docitala som sa ze Europania trpia nedostatkom jodu, tak preco nie?
Dnesok na 90%, mala som salat z uhorky redky rajcin a papriky s trochou chleba a nejakou veganskou natierkou, tej len minimum. Potom mrkvanky - surova dobrotka od lifefood.cz a hrozno, 2 manga, susene figy, melon. Vlastne vsetko jem so synom.

evcca

ja totiz pijem filtrovanu vodu a ked mam chut na sladke, tak odstavene jablka.
dokazala som sa zbavit coly, tu som totiz milovala.
beriem kvoli stitnej zlaze este stale euthyrox a niekdy sa nepohnem bez kavy, ale je to uz minimum oproti hektolitrom kavy co som pila v minulosti.
ja dnes len na 75%, na veceru som ochutnala pecene zemiaky.

watermelon

Evcca kávu som prestala piť ked som prešla na surovú stravu. Prestala som mať potrebu piť ju a to som ju pred tým zboznovala. Skrátka sa mi nehodí k ovozelu a necitala som o nej lichotivé veci.
Pijem destilovanu vodu, ráno tak 3 dcl až pol litra a potom takmer vôbec. Ovocie má dosť vody, aj mlieka sa mi dosť tvorí. Smädí má len ked Zheng niečo varené a solené. Potom pijem viac.
Nikca zelený čaj je v takých množstvách škodlivý.píše to Hiromi Shinya svetoznámy profesor klinickej chirurgie, gastroenterolog, v enzýmy klice ke zdraví. Vraj spoobuje rakovinu žalúdka ak si dobre spomínam.

Nikča

cistu vodu, za den aspon 1liter zeleneho caju, je dobry na travenie. A samozrejme, ze ked mam chut tak si dam obcas kavu