Úzkosť

anonym_1188

Roman, ja som tiež dlho odolávala liekom, ale nakoniec som prestala v noci spávať a bola zo mna taká troska,že som musela navštíviť lekára. Lieky som brala rok potom som vysadila na 8 mesiacov a začalo to znovu, tak zase lieky a teraz som od nového roku zase bez liekov, neviem koľko to vydržím teraz, lebo zase som musela zostať doma a starať sa o mamu a to teda dá psychike riadne zabrať.

katkaxxx

ahoj skorica, myslim ze sme nemali tu cest, ja som sem chodila dost intenzivne asi prave vtedy ked ty si tu nebola..
Roman, to je tazko povedat... ja som tiez lieky nikdy nebrala, absolvovala som kognitivno-behavioralnu terapiu, ta mi pomohla, pomohlo mi dalej to ze som sa zmierila s uzkostou ako takou v zmysle ze som to zobrala ako "normalnu" sucast mojho zivota a prestala som sa trapit tym ze ju mam, rozoberat atd... ak sa mi raz za strasne dlhu dobu stane ze sa mi zle dycha tak si poviem no a co. a to je asi tak vsetko, dalej to neriesim.. ono je to komplexna zalezitost - sposob zivota, zalezitosti ktore nas postretnu pocas zivota, vychova, urcite povahove vlastnosti atd...

Roman72

Katka, mam to uz asi dva roky, len tieto dni je to strasne, normalne mam strach. A tebe co pomohlo, ja sa snazim skoro bez liekov, no teraz neviem.

katkaxxx

Roman to je tipicky priznak uzkosti... pocit ze sa nemozes nadychnut alebo ze sa zadusis alebo pocit takeho kratkeho dychu a hrci v krku alebo tlaku na hrudi :) poznam to, nastastie uz nemavam, mozno tak raz za polroka :) to prejde uvidis :)

katkaxxx

ahojte, misiak vitaj :) teda, vy mate zmeny v zivotoch... aj mna vselico postretlo medzi casom a mozem povedat ze to bola tiez dobra "drama"...
ako sa mate? ja celkom fajn, z dlhodobeho hladiska sa mam takmer uplne v poriadku ale vcera ma zase klepol hnusny pocit, z ktoreho mi je neprijemne doteraz... niecoho som sa zlakla a dostala som pocit taketho hrozneho neskutocna, roztocila sa mi hlava a akoby som sa dostavala do nejakej inej reality, nejakeho ineho sveta alebo co.. neviem to lepsie vysvetlit, ale mozno viete co mam na mysli.. trvalo to sice len 3 sekundy ale neprijemne mi je z toho doteraz :) poznate? :)

ja nastastie stale s tym istym priatelom (uz to budu pomalicky 4 roky) a nemenila by som, myslim ze uz som nadobro zakotvila :)))

tatiana26

MONIKA to čoooo?? Ja to isté!! Po 6 rokoch! A teraz mám už nový vzťah skoro pol roka a už spolu bývame a je to suuuuper, super :))

Dnes mi je nejako divne, aj tlak vonku aj neviem čo... hlava sa mi točí neskutočne a ledva zameriavam pohľad... no fuj... ale inak sa dá...

MIŠKO otrasnééé čo nám to tu píšeš...kurníkšopa chalan, šak rob čosi so sebou! radšej pôjdem za 600 robiť, než doma hniť a upadať, nie??