Úzkosť

dynamix

Dobry den. Ja trpim uzkostou uz asi pol roka a je to so mnou uz lepsie. Casto mavam bolesti chrbtice a hrude. Ono su to rozne bolesti. Niekedy mavam take vystrelovanie bolesti do hlavy akokeby zo srdca. Vraj neskodne extrasystoly. Najhorsie znasam ked ma zaleje pot, vyskoci mi tlak, toci hlava a vystreluje bolest do lavej ruky. To si uz len myslim ze na mna ide infarkt. Beriem aj lieky a zvladam to uz lepsie no bolesti sa mi objavuju hocikedy cez den. V noci spavam krasne. Ked mi zacinala uzkost tak stacilo ze som s niekym znamym len rozpraval a on sa ma opytal na moj zdravotny stav, tak ma hned zalial pot a zacala sa mi tocit hlava. Teraz si tak vravim, ze je to v pohode nic sa mi nemoze stat, ale ked to pride tak sa snazim ukludnit no je to problem. Ma niekto podobne somaticke prejavy ?

43

dianka daj si to googla a vyhladaj alebo napiš mail a ja ti to pošlem.
mne osobne to velmi pomohlo,vždy ked mi bolo zle.ja som mavala dost často take stavy ako opisovala marcelina každy večer aj dva tri krat.
dianka a maš nejake neprijemne učinku od tej polky?lebo j asom s atiež bala zvyšovat tu davku ako mi kazal lekar,ale on ma ubezpečil ,že ked mi neni po prvej polke nič ,tak už mi nebude nič .teraz už uživam 3x denne po polke.
a ten xanax obycajny zaberal aj mne ako že ma uspavala ale ten SR myslim,že mi nerobi nič aspon ja mam taky pocit z neho.a ked tebe zabera tak je dobre,bud rada.
a ti že si hypochondricka alebo si to teda mysliš,tak ja som tiež a mam dojem že to asi každy kto trpi panickou poruchou a uzkostou,je to inak jeden z poznavajucich znakov tychto chorob -:)

Dianka7

ahojte:-)43 a marcelina.Chcela by som vás poprosit o tu brozuru ako zvládat paniku,kde to nájdem???Inác 43 ja beriem ten xanax len niekedy ked mam uz velké uzkosti,mne to pomáha len som od nich velmi ospalá a unavená:-(Dnes mám uz brat AD Valdoxan uz celu,nie polovicku,no ja sa srasne bojim celu si zobrat:-((Co ak sa mi nieco stane??Inac som aj trochu hypochondrická:-((

marcelina78

43 poznam tuto knizocku, mam ju uz 6 rokov, ja som toho uz nacitala a myslela som, ze uz som za vodou...panicke ataky viem celkom ovladat, kd to na mna ide, ale tie depresie a trvaly pocit nepohody teda to sa neda naucit..Som si podriemala 3 hodky,je to o cosi lepsie, aj ked som teraz taka "vypnuta" a vonku bol taky krasny den....Dufam, ze aj v noci bude chrnet...

43

tak to mi je luto,že sa tak zle citiš.
nedalo s ati ani teraz poobede trochu pospať?
ale inak mne xanax nezabera vobec,skor lexaurin alebo neurol.a už mi to vela bab hovorilo,že im xanax nezabera dokonca jedna spominala,že ma pocit,že je z neho este viac uzkostna aaž agresivna a inak je to tam aj napisane v pribalovom letaku,že to može sposobovať.
a ak ti pomohlo rozpravat sa ,tak vyskusaj tie terapie,mne aj v minulosti velmi pomohli aj teraz,ale teda vtedy som chodila velmi často,teraz nie.
ak nepoznaš stiahni si brožurku panicka porucha a jak ji zvladat,je na nete v elektornickej podobe.
ak si to prečitaš a uvedomiš si všetky tie priznaky ,ktore maš,možno už aj to ti pomože.ja ked na mna v noci prišli tie stavy tak som si to dokola čitala a prešlo mi všetko za par minut.skus to aspon.držm palce!

marcelina78

43 super, ze to zabera, lebo citala som si tvoje prispevky dozadu ako ti bolo...
ja som pred dvoma tyzdami navstivila psychiatra noveho a hodinu so mnou kecal, velmi zlaty a tak ma povzbudil, ze som ten tyzden po jeho navsteve mala pocit , ze to zvladnem, uplne som ozila, aj ked celkom v pohode som teda nebola, ale nemala som problem kamkolvek ist aj na vylet s dcerkou a dokonca si planovat a chut stretavat sa s ludmi, ale po tyzdni po jeho navsteve som sa odhodlala na lieky a teda nastalo zhorsenie, hlavne sa bojim toho spanku, lebo v lete som si zazila naozaj neskutocne peklo, vobec som nespavala, ani nemohla oblezat v posteli, chodila som po nociach so psom von a nepomahal nani xanax na tu strasnu nervozitu, preto sa vzdy vylakam, ked takato noc pride ak ako dnesna, ze ak nebudem spat, pojdem prudko dole...mozno by sa tie stavy vratili aj keby som lieky nebrala, tazko povedat, ci je to z nich, alebo zo samotnej depresie..dnes som radsej dcerku odviedla k matke, lebo by som to dnes po tej noci asi nezvladla...snad bude lepsie, zajtra brnknem lekarovi..

43

vyzera,že sadli.klop,klop.ja ich uživam týžden a zatial som nemala nejake taketo prejavy.
ja som pred rokmi trpela vyše roka bez liekov len som chodila k psychologovi a na homeopatiu,teraz som mala velke stresy a bala som sa ,že to nepojde tak ako vtedy tak som sa dala nahovorit na AD a lieky.ale asi dni pred tym som bola u psychlgicky a mne už od vtedy bolo lepsie .
ja som si len potrebovala zase uvedomit,že je to panicka porucha a uzkost a nie infarkt a bolo dobre.
ale napr.zo spankom som mala problemy už roky a tiež som nemohla spavat aj ked som bola neviem ako unavena,zato teraz by som spala tušim stale,ale obavam sa ,že je to len a len z liekov,neviem ke to bud eked to budem vysadzat postupne.teda už som vysadila lexaurin.
ja som ho uživala ku každej davke AD aby som vraj predišla tym nerpijenym učinkom,tak neviem či to mi pomohlo alebo mi sadli.